Skocz do zawartości

Sterownik ekranu przestaje działać pod obciążeniem.


Recommended Posts

Specyfikacja PC :

Płyta główna MSI Z370 Gaming Plus

Procesor Intel i5-8400

Karta Asus ROG GTX 1070

SSD Crucial MX300 275GB

Zasilacz Corsair CX500

RAM 16GB DD4 ADATA XPG

Windows 10

Sterownik 418.91

 

Komputer działa na pulpicie normalnie i ogólnie normalnie do momentu aż uruchomię jakieś większe obciążenie - np. gra lub benchmark.

Wtedy - w przypadku gry albo po chwili albo po jakimś czasie, a w przypadku benchmarka od razu po ułamku sekundy - następuje sytuacja w której ekran gaśnie, wentylatory w karcie rozpędzają się na maxa... no i jedyne co można zrobić to reset kompa.

Po resecie windows czasami pokazuje komunikat "sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność..."

 

Problem jest od kilku dni, czasami można grać parę godzin bez tego problemu. Problem wystąpił już u mnie parę razy w grudniu, co ciekawe za każdym razem tylko i wyłącznie tylko podczas grania w tą gre (to był total war warhammer 2). Obecnie nie ma znaczenia co odpalam, byleby było obciążenie.

 

Szukałem na necie rozwiązania i nie znalazłem, mnóstwo tematów sprzed lat, zero konkretów, każdy pisze co innego.

Edytowane przez sztormboy
Link to post
Share on other sites

Uruchamiałeś test w OCCT Power Supply? Jeżeli nie to uruchom w trzech fazach- test CPU, test GPU i Power Supply. W przypadku monitu Sterownik ekranu przestał odpowiadać to pierwsze co robię to odinstalowuje sterownik np. za pomocą DDU potem instalacja nowego sterownika z wyborem w menu instalatora opcji Czystej instalacji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...