Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć!

 

Proszę o pomoc w złożeniu zestawu komputerowego.

 

Do czego ma służyć komputer?: Gry

Kwota: ok. 5000 PLN

Kiedy mam zamiar kupić?: w przeciągu 2 miesięcy (marzec, kwiecień)

Części jakie posiadam: INNO3D GTX 1080Ti, Thermaltake 850W

 

Moja własna propozycja:

  • INNO3D GTX 1080Ti (posiadam)
  • Thermaltake 850W (posiadam)
  1. Płyta główna: Gigabyte Z390 GAMING X
  2. Procesor: Intel i9-9900K
  3. RAM: G.SKILL 32GB 3000MHz (2x16GB)
  4. Dyski: Samsung 500GB M.2 SATA SSD 860 EVO i Samsung 500GB 2,5" SATA SSD 860 EVO
  5. Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4T RGB Pure Black lub Thermaltake View 28
  6. Chłodzenie procesora: Thermalright HR-02

 

Dodatkowo chciałbym również prosić o polecenie zestawu złożonego z dwóch monitorów, klawiatury i słuchawek.

 

 

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie

 

Link to post
Share on other sites

Pod same gry i do 1080ti kupowanie 9900k nie ma sensu.

Rożnica między 9900k a 9700k to około 5 fps.

Płyta oraz chłodzenie nie nadają się do kręconego 9900k

Pakowanie 9900k + 1080ti od inno3d która do chłodnych nie należy do RG4 i chłodzenie tego za pomocą macho to trochę średni pomysł.

 

Nie wiem czy jest sens żeby teraz tworzyć zestaw jeśli planujesz zakup za 2 miesiące gdzie ceny mogą się znacznie zmienić.

Link to post
Share on other sites

Pod same gry i do 1080ti kupowanie 9900k nie ma sensu.

Rożnica między 9900k a 9700k to około 5 fps.

Płyta oraz chłodzenie nie nadają się do kręconego 9900k

Pakowanie 9900k + 1080ti od inno3d która do chłodnych nie należy do RG4 i chłodzenie tego za pomocą macho to trochę średni pomysł.

 

Nie wiem czy jest sens żeby teraz tworzyć zestaw jeśli planujesz zakup za 2 miesiące gdzie ceny mogą się znacznie zmienić.

Dzięki za odpowiedź, w podkręcanie nie chciałbym się bawić. Nie chciałbym też aż tak mocno patrzeć się na ceny, ponieważ jeśli jest coś dobrego i wartego swojej ceny wolę dopłacić.

Możesz rozwinąć temat chłodzenia? Czy potrzebuje dodatkowego chłodzenia karty graficznej?

Czy chłodzenie procesora, które wymieniłem wyżej jest wystarczające do nie kręconego 9900k i 9700k?

Dodatkowo jaka płyta główna pod 9900k?

Link to post
Share on other sites

@ royal rgb

Właśnie, że opłaca się dopłacić do 9900k bo cenowo różnica niewielka a dostajesz 8 wątków, czyli nawet za 3 lata wpakuje hi end nvidii 3080ti? i nie będzie bottlenecka. 32 gb ram zbędne chyba, że będzie stream, co do płyty wziąłbym aorus z390 pro i przy okazji dark rock 4 pro, dają ci możliwość delikatnego oc myślę, że 4,6 ghz na luzie i przy fajnych temperaturach, kupować takie podzespoły i nie podkręcać to trochę marnotrawstwo pieniedzy, oc nie skroci zywotnosci podzespolow o to sie nie martw . Pakowanie zestawu o wartosci 8000zł to rg4 to śmiech na sali, zobacz czy karta zmieści ci się do meshify c czy phanteks enthoo pro m.


https://www.x-kom.pl/lista/7f94gwrzf

Link to post
Share on other sites

1) Ram 3000 mhz cl16 do i9 9900k to trochę za mało.

2) Zazwyczaj różnica w grach między i7 9700k, a i9 9900k to wręcz granica błędu pomiarowego (jeżeli nie używasz go do czegoś innego niż sama gra).

3) Jeśli już chcesz wkładać i9 to nie warto oszczędzać i kup Mobo Aorus Master.

4) Po co kupować najwydajniejszy sprzęt skoro nie masz zamiaru go podkręcać i wykorzystywać maksimum mocy?

5) Składanie zestawu z i9 9900k i 1080ti w obudowie za 159 pln to... Żenada? W same wentylatory do obudowy, żeby zachować jakotaką kulturę pracy, powinno się wydać 2 razy więcej niż ta buda... Pomijając cable management. (no może przesadziłem - bo można kupić tańsze wentyle niż BQ - z ceną wentylatorów, ale ja dla zachowania jakości chłodzenia wydałem 3 razy więcej niż ta buda).

6) Macho to bardzo dobre chłodzenie, ale i9 powinna być chłodzona czymś wydajniejszym - dwuwieżowym, albo aio/LC.

 

Zakładając zakupy w morelach sensowny (moim zdaniem) zestaw z i9 9900k to 5280 pln + koszt dysków.

Edytowane przez mirage
Link to post
Share on other sites

@Liber25

Dzięki za porady, bardzo spodobała mi się propozycja płyty głównej. Porównując ceny RAM można zastosować podobny tok myślenia jak przy procesorze? Czy 32 GB nie pozwoli mi na łatwiejszą późniejszą rozbudowę?

 

Sprawdzając wymiary obudowy, które podesłałeś do Fractal Design Meshify C karta mieści się na styk (obudowa pozwala na zamontowanie karty o wymiarach 315 mm a karta ma 302.5mm; porównując z Phanteks Enthoo Pro jest aż 472mm). Czy myśląc przyszłościowo nie lepiej jest kupić Phanteks, do tego 9900K razem z 32GB RAM?

 

@mirage

ad 1) Ram 3200MHz  CL16 czy CL15?

ad 4) Widzę, że wszyscy przekonują mnie do OC - przyznaje rację, jeśli jest możliwość wykorzystania większych zasobów, które oferują podzespoły należy z nich skorzystać. Chciałbym nie przesadzić z tym podkręcaniem. Myślisz, że zaproponowane przez @Liber25 4,6GHz na i9 nie będzie zbyt dużym podkręceniem? Nie lepiej byłoby podkręcić do 4.0-4.2GHz i w razie zwiększenia potrzeb podkręcić mocniej?

ad 5) Rozumiem już swój błąd z obudową. Czy ww. Phanteks Enthoo Pro będzie odpowiednia?

ad 6) Mógłbyś rozwinąć temat? Np podesłać gotową listę z przykładowego sklepu z obudową i chłodzeniem pod zestaw z i9?

Edytowane przez Jyano
Link to post
Share on other sites

Z390 Aorus Pro spokojnie wystarcza do OC 9900K i nie ma potrzeby dopłacania do wersji Master. 

 

https://proline.pl/koszyk/b9f697c4 razem z pamięciami na B-Die pod OC. Kwestia dostępności obudowy. Zawsze można przeskoczyć na pełnego Enthoo Pro TG. 

 

 

 

Widzę, że wszyscy przekonują mnie do OC - przyznaje rację, jeśli jest możliwość wykorzystania większych zasobów, które oferują podzespoły należy z nich skorzystać. Chciałbym nie przesadzić z tym podkręcaniem. Myślisz, że zaproponowane przez @Liber25 4,6GHz na i9 nie będzie zbyt dużym podkręceniem? Nie lepiej byłoby podkręcić do 4.0-4.2GHz i w razie zwiększenia potrzeb podkręcić mocniej?

 

i9 9900K ma taktowanie 4.7 GHz w trybie Turbo.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zestaw Kajtka jest ok. Ja wolałbym kupić Aorusa Mastera, ale Kajtek zna się na tym lepiej niż ja i jeżeli mówi, że Pro wystarczy to ma rację.

Master jest nieco bardziej "dopakowaną" płytą i kwestia tego czy chcesz zaoszczędzić czy nie.

Kajtek zaproponował ramy 3200mhz cl14 bo powinny to być kości Bdie które podkręcają się i zależnie od egzemplarza (i overclockera) osiągniesz 3600-3800 mhz.

Jak już masz i9 to warto podkręcić ją w okolicę 5ghz, bo 4.7 to standardowy turbo boost (tak jak pisał Kajtek). Dokupiłbym do tego zestawu pastę thermal grizzly cryonaut - chyba najwydajniejsza pasta poza ciekłym metalem.

Enthoo Pro to bardzo porządna obudow - przyzwoita wentylacja i sporo miejsc na dodatkowe wentyle.

Link to post
Share on other sites

 

 

https://proline.pl/koszyk/b9f697c4 razem z pamięciami na B-Die pod OC. Kwestia dostępności obudowy. Zawsze można przeskoczyć na pełnego Enthoo Pro TG. 

 

 

 

 

 

Bardzo fajny zestaw - myślę, że to jest już to czego szukam - jedynie dodatkowo kusi mnie tylko opcja włożenia 32 GB ramu - możesz polecić jaki będzie najbardziej odpowiadał?

Któraś z nich będzie dobra? G.Skill RipjawsV czy Corsair Venegeance?

Link to post
Share on other sites

 

 

Do czego ma służyć komputer?: Gry

 

 

kusi mnie tylko opcja włożenia 32 GB
 

 

Nie no odejdź od tego zamysłu. Już naprawdę wolałbym dać AiO czy coś innego niż pompować kasę w 32 GB ramu w zestawie do gier gdzie na dobrą sprawę, na dziś dzień z czystym tłem w systemie, to 8 GB DDR4 wystarcza w 95% gier. 

 

Ach kurde. Cena tych 32 GB DDR4 to cena 16 GB DDR4 na B-Die pod OC  ;)

Lepiej wyjdziesz na tym, jak weźmiesz te 16 GB FlareX i jak je mocno wykręcisz. 

Jak natomiast chcesz w tej cenie mieć 32 GB (których nie wykorzystasz) to będą wolniejsze i w zasadzie wszystko jedno, które z nich weźmiesz przy czym te  Corsair mają strasznie wysoki radiator pod DRP4 więc jak już, to bierz te tańsze G.Skille. 

Link to post
Share on other sites

Znaczy się nie nie. Spokojnie.

 

G.SKill FlareX 16 GB to kości pod OC gdzie zegary 4000 MHz są realne. Swoja jednak kosztują, bo tyle co 2x16 GB DDR4 3000-3200 MHz. Wybór pozostawiam Tobie. Albo 16 GB DDR4, z wyższym zegarem albo 32 GB z niższym. Jakby jednak nie patrzeć, w zestawie do gier nie wykorzystasz więcej niż 16 GB. Z drugiej strony sam nie wiem co bym wybrał. Stosunek opłacalności bije trochę po głowie  :roll:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...