Skocz do zawartości

Asus RX 570 4gb problem z brakiem obrazu


Recommended Posts

Witam. Dzisiaj grając w wota niespodziewanie zabrakło obrazu. Zrestartowałem komputer a karta graficzna aż parzyła. Szybko ją wyjąłem i ochłodziłęm. Po ponownym uruchomieniu nie daje obrazu, nie grzeje sie, dioda pokazuje że jest zasilanie wentylator obróci się na kilka sekund. Podejrzewam sekcje zasilania, ale czy na pewno? jaki mógł wystąpić jeszcze inny problem? Czy opłacalne będzie oddać kartę do serwisu?(gwarancji brak) Liczę na waszą pomoc :cry:  :cry:

Link to post
Share on other sites

O ile się nic nie spaliło to powinno dać się naprawić. Trudno tu mówić co jest pewne, ale karta właśnie mogła stracić zasilanie, bo któryś element strzelił i jest zwarcie.

 

To może być coś jak tutaj:

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Temat znany.... w internecie aż huczy od niego, kupiłeś pewnie Asusa w wersji mining? 

Nowe sypią się po 3 tygodniach, a używane to nic innego jak "ciepłe jeszcze" sztuki które już wcześniej padły... 

 

Proponuję moderatorom podpiąć temat ... bo osób które w to wdepły jest już naprawdę setki...

Asus coś sknocił w tych 470.. ale nie tylko 570 też padają.

 

Za chwilę będzie wysyp RX470 na allegro po 250zł ale proponuję omijać szerokim łukiem.

Link to post
Share on other sites

CrisPeel nie widać żadnych uszkodzeń na pcb, tak jakby była sprawna ale nie daje tylko obrazu a rdzeń zimny.

 

krzyhox niestety nie mam nic innego żeby zobaczyć ale podłączyłem starą grafikę gf 7300le i obraz normalnie jest więc podejrzenie tylko karta

 

pendzel_3 karta nie była po miningu, a uszkodzeniu uległo u mnie gdyż nie spojrzałem na temperatury i w słabo przewiewnej obudowie, a karta też super chłodzenia nie ma i po prostu się zagotowała bo parzyła jak ją wyciągałem :/

Link to post
Share on other sites

Ja to się ciesze że kupiłem 580 8GB od Asusa Dual ale i tak poszła dalej(szwagier mnie cisnął żebym mu sprzedał) chociaż to była najlepsza grafika jaką miałem(wróciłem do poprzedniej 1060 6gb od Inno3d w oczekiwaniu na Navi) ale wiem że teraz jak będę kupował to albo od Sapphire albo Strixa od Asusa a całą resztę ominę łukiem ewentualnie na MSI spojrzę(z tych "lepszych" chłodzeń).


Bardziej mu chodziło że wersja mining od Asusa

Link to post
Share on other sites

Ja to się ciesze że kupiłem 580 8GB od Asusa Dual ale i tak poszła dalej(szwagier mnie cisnął żebym mu sprzedał) chociaż to była najlepsza grafika jaką miałem(wróciłem do poprzedniej 1060 6gb od Inno3d w oczekiwaniu na Navi) ale wiem że teraz jak będę kupował to albo od Sapphire albo Strixa od Asusa a całą resztę ominę łukiem ewentualnie na MSI spojrzę(z tych "lepszych" chłodzeń).

Bardziej mu chodziło że wersja mining od Asusa

Akurat nie wiem czemu ale w strixie widzę często na allegro problem z wentylatorami. Mój kolega także niedawno wymieniał wentylatory w nich bo buczały że nic innego słychać nie było

Link to post
Share on other sites

 

 

Akurat nie wiem czemu ale w strixie widzę często na allegro problem z wentylatorami. Mój kolega także niedawno wymieniał wentylatory w nich bo buczały że nic innego słychać nie było

To pewnie problem sztuki ale jak napisałem wyżej będę głównie szukał pomiędzy Asusem a Sapphire.

Link to post
Share on other sites

 

 

pendzel_3 karta nie była po miningu, a uszkodzeniu uległo u mnie gdyż nie spojrzałem na temperatury i w słabo przewiewnej obudowie, a karta też super chłodzenia nie ma i po prostu się zagotowała bo parzyła jak ją wyciągałem
 

 

Chodziło mi o wersję karty... niestety te Aususy tak mają, układ chłodzenia jest słaby gotują się ponad 80 stopni a undervoltingu nie da się zrobić bo karta nie wstaje.

Link to post
Share on other sites

Jak nie działa to w sumie możesz spróbować nic nie szkodzi jeśli wiesz co trzeba ruszyć. Potem możesz spróbować iść do serwisu.

Chyba odwrotnie..... jak nie czuje się na siłach to od razu serwis, bo jak coś pójdzie nie tak to i serwis nie pomoże.

Link to post
Share on other sites

Chyba odwrotnie..... jak nie czuje się na siłach to od razu serwis, bo jak coś pójdzie nie tak to i serwis nie pomoże.

Akurat podjąłbym się tego zadania bo w mojej okolicy żaden serwis nie podejmuje się naprawy kart. Potrzebuję instrukcji/schematu do tego asusa żeby zobaczyć co sprawdzić w sekcji zasilania dokładnie. Może macie jakieś stronki co by można schemat znaleźć?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...