Skocz do zawartości

Słuchawki przewodowe ~600 zł, xonar dx/fender mustang I


Recommended Posts

Cześć,

przez dłuższy czas byłem użytkownikiem Sennheiserów HD201, z których do tej pory jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę. Ostatni egzemplarz jest już niestety w stanie agonalnym, więc zdecydowałem się teraz przerzucić na coś z wyższej półki.

Budżet to rozsądne okolice 600 zł, to znaczy mogę go trochę przekroczyć, ale 700 to absolutne maks.

Słuchawki będą służyć głównie do muzyki i gier, sporadycznie filmów. Muzycznie będą to głównie różne rodzaje metalu, rocka i klasyka oraz gitara. Nie grywam też w kompetytywne fpsy, więc nie zależy mi na dobrze słyszalnych krokach i tego typu rzeczach kosztem jakości dzwięku. Mikrofon też mam osobny.

Z racji mieszkania ze współlokatorami, muszą to być słuchawki zamknięte. Jak najlepiej tłumiące zarówno z zewnątrz, jak i to, co wychodzi na zewnątrz. Plusem będzie również wymienialność nauszników/góry/kabla, chociaż nie jest to konieczne. Priorytetem jest wygoda.

W komputerze mam Xonara DX, natomiast do gitary używam Fendera Mustanga I.

W chwili obecnej rozważam zakup Beyerdynamic DT770 PRO, chociaż nie jestem pewien ilo ohmowa wersja będzie najlepsza dla mojego sprzętu. Wspomniane HD201 mają impedancję dość niską, w porównaniu do najpopularniejszej wersji 250Ohm u DT.

Dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

DX nie pociągnie słuchawek z tej klasy. Niestety kolego, ale musisz również kupić dźwiękówkę.

Czyli zasadniczo mam trzy opcje:

a) Wziąć wersję 80 Ohm

b) Sprzedać Xonara i kupić coś lepszego

c) Kupić słuchawki na 250 i wzmacniacz

 

Pierwsza opcja pewnie niezbyt ma sens.

 

Co myślisz o b i c? W jaką półkę trzeba celować?

Link to post
Share on other sites

Poczytaj o focalach listen do tego dragonfly kupując używane w budżecie się zmiescisz

Wybaczcie, że nie dodałem tej ważnej informacji. Budżet na słuchawki jest niezależny od tego na kartę/wzmacniacz. Chciałem się po prostu zorientować cenowo, w jaką półkę muszę z nimi mierzyć pod te słuchawki. Nie mam rozeznania czy to kolejne 300-500 zł, czy może więcej.

Link to post
Share on other sites

To jaki budżet całkowity?

Niech będzie, że ~1000.

Jaka będzie różnica między zmianą karty dźwiękowej, a dokupieniem wzmacniacza (na przykład Objective 2)? Z tego, co wyczytałem, droższe Xonary mają ten sam chip i główną różnicą jest obecność wewnętrznego wzmacniacza. Druga opcja wydaje mi się lepsza cenowo.

 

Czy wzmacniacze z półki cenowej ~500 zł mają sens?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...