Skocz do zawartości

Jak ustawić tego laptopa na maksymalną wydajność w grach?


Recommended Posts

Cześć wszystkim. Dwa tygodnie temu kupiłem latopa za 3800 zł, podam jego specyfikacje. Laptop ponieważ często mnie nie ma w domu, a lubię pogrywać w różne gierki. W dodatku jestem nowy na forum, więc hej wam, i jeżeli popełniłem już jakiś błąd, to proszę poinformujcie. Na początek podam specyfikację.

Karta graficzna: GeForce GTX 1050 TI 4gb

System: Windows 10 Home 64 bity.

Procesor: Intel Core i5-8300H CPU @2,3 GHZ

Ram: 8 GB

Dysk: 1000GB HDD

Rozdzielczość: 1920 x 1080, 60hz.

Komputer wyczyszczony CCleanerem, wyłączone indeksowanie plików, wyłączony Windows Defender, ogólnie staram się żeby było wszystko ok. Używam tylko z podkładką chłodzącą, komputer jest nowy. W grze GTA 5, na najwyższych ustawieniach uzyskuje coś koło 60 fpsów, bo gra chodzi płynnie i fajnie sie w nią gra. Crash Bandicoot tak samo, gra działa na najwyższych ustawieniach w 60 fps. Ale teraz pojawiła się ta gra Apex Legends, mam ustawienia takie jak poniżej na screenie, i gra chodzi w 50-60 fpsach, ale podejrzewam że spadają do 45, bo jak są dynamiczne akcje to gra nie chodzi płynnie, a oczekiwałem po tym komputerze coś więcej, nie wiem czy kwestia optymalizacji, czy ja mam jakieś dziwne ustawienia w panelu Nvidia. Dodam że w każdą grę gram bez synchronizacji pionowej, jak włączam to gra nie chodzi płynnie. Poniżej screeny. Co mogę zrobić żeby ten Apex chodził wydajniej? Grafika jest w miarę ok, ale chciałbym uzyskać te stałe 60 fpsów. Laptop ciągle chodzi pod ładowarką, ustawiona najwyższa wydajność, tryb gier w Windowsie włączony.

 

Załączam ssy: 

 

7C9SALj.png

dlbFvJl.pnggpjRoEc.pngNVOZY3R.pngHYG9AgX.png

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie znam się zbytnio na hardware, mógłbyś mi pomoc jaką kość mam dokupić żeby pasowała? Jakiś informatyk by mi tylko wsadził to w tego laptopa. A i jak wybieram SLOT 2 to nic nie ma.


Dziwi mnie to, bo np Forza Horizon 4 chodzi bezproblemowo w stałych 60 klatkach, a Apex sobie nie może poradzić?


W dodatku Forza na ultra ustawieniach.

Edytowane przez Panas420
Link to post
Share on other sites

Jak Wodego , gra się włączy ułamek szybciej ale sama gra będzie chodzić jak na HDD . Autorze czy używasz nividia ekspirience ? To nie zawsze daje oczekiwane rezultaty . System w grach masz ustawiony na wysoką wydajność ?

Link to post
Share on other sites

Jedyne co ci mogę doradzić to zmiana rozdziałki na mniejszą. Patrząc na filmy na YT, gdzie ludzie na tej samej karcie grają, ustawiają sobie mniejsza rozdzielczość + strumieniowanie tekstur daj na medium. Możesz też dac dynamiczną rozdzielczość ekranu na 30-60.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jedyne co ci mogę doradzić to zmiana rozdziałki na mniejszą. Patrząc na filmy na YT, gdzie ludzie na tej samej karcie grają, ustawiają sobie mniejsza rozdzielczość + strumieniowanie tekstur daj na medium. Możesz też dac dynamiczną rozdzielczość ekranu na 30-60.

I to jest najlepsza odpowiedź, dzięki mordo. Zamykam :D

Edytowane przez Panas420
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...