Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Wątek piszę w imieniu kolegi.

Mam problem dotyczący doboru sprzętu do słuchawek.

Chodzi dokładnie o model DT 990 PRO, nie jestem pewien czy wbudowana karta dźwiękowa wystarczy. Posiadam płytę x99m gaming 5 z układem alc 1150, będzie on wystarczający do przyjemnego korzystania z tego sprzętu? Czy dokładając Fiio e9 będę miał lepsze efekty?

I czy taki wzmacniacz ma rację bytu czy tej integrze?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ile ma kolega dokładnie do wydania ? Nie widzę sensu podłączać wzmacniacza do ALC1150.  Tutaj najlepiej potrzeba rozwiązania dwa w jednym. Powinno wyjść lepiej.

 

A możesz rozwinąć? Większość tanich DACów z headampami i tak ma rachityczne wyjścia na opampach więc porządny wzmacniacz jak dostanie przyzwoity sygnał może grać dużo lepiej.

Link to post
Share on other sites

Tyle, że integra to nie przyzwoity sygnał.

 

Integra to nie jest jedna karta dźwiękowa. Jakość jednej nie równa się jakości drugiej i nie chodzi tu tylko o kodeki choć te są podstawą. A 1150 jest akurat całkiem przyzwoity.

Link to post
Share on other sites

Integra to nie jest jedna karta dźwiękowa. Jakość jednej nie równa się jakości drugiej i nie chodzi tu tylko o kodeki choć te są podstawą. A 1150 jest akurat całkiem przyzwoity.

Wydaje mi się ze jak ma kupić tego FiiO , to już lepiej w integre DAC/wzmacniacz. Ten ALC nie gra źle ale i tak to jest poziom gdzieś Xonara DX/X-FI.  Większe możliwości prądowe E9 ,której notabene już nigdzie w sklepach nie ma nie ma, nie przyniesie dużej poprawy dźwięku. Więcej zyska z odpowiednim układem DAC/wzmacniacz w okolicach 500-600zł.

 

Jest jeszcze jedna opcja -dobry, używany wzmacniacz z odpowiednim poziomie SQ.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się ze jak ma kupić tego FiiO , to już lepiej w integre DAC/wzmacniacz.

Większe możliwości prądowe E9 ,której notabene już nigdzie w sklepach nie ma nie ma, nie przyniesie dużej poprawy dźwięku.

Więcej zyska z odpowiednim układem DAC/wzmacniacz w okolicach 500-600zł.

 

 

Szczera prawda. Nic dodać, nic ująć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...