Skocz do zawartości

Kupno zza granicy a dodatkowe opłaty


Recommended Posts

Cześć,

chciałbym zakupić tablet ze sklepu tradingshenzhen.com jednak nie jestem pewien jak aktualnie wyglada sytuacja z dodatkowymi opłatami. Sam sklep informuje, jeżeli złożę zamówienię Global Priority to nie powinienem ponieść dodatkowych opłat. Jesteście w stanie mi odpowiedzieć, czy zamawiając z tego sklepu będę miał nieprzyjemności po stronie poczty polskiej?

Link to post
Share on other sites

A w jakim kraju jest ten sklep ? Jak wiesz gdzie jest sklep (sprzedawca) dzwonisz do urzędu skarbowego , pytasz i otrzymujesz odpowiedź czy poniesiesz jakieś dodatkowe koszty . I tam będziesz wysyłał na gwarancję w razie kłopotów ? Pomyśl czy warto...

Link to post
Share on other sites

Z tego co widnieje na w/w stronie to mieszczą się w HongKongu.

Kupując jakąś drobnice tanią raczej nic nie naliczą w "Placówce Pocztowo Skarbowej w Lublinie". Ja kupuje dla siebie jakąś drobnicę  na dalekim wschodzie i jakoś jeszcze mnie nie naliczyli. Ale powstała taka spec placówka która ma naliczać dziwne opłaty za przesyłki z tamtych rejonów celem zmniejszenia importu ze wschodu.

Jeśli sklep ma magazyn gdzieś w Europie i z tego magazynu wyślą towar to nie nalicza opłat ale jeśli z Chin itp. ... to zależy co i za ile kupisz.

Edytowane przez ANATHEMA
Link to post
Share on other sites

Te dziwne opłaty to VAT który jest obowiązkowy na wszystkie towary spoza UE. Z opłatami jest jak na loterii bo ze względu na dużą liczbę zamówień celnicy nie są w stanie skontrolować wszystkich. dlatego wybierają raczej paczki ze sprzętem niż z drobnymi rzeczami bo jest większy zysk dla państwa i większa szansa pobrania VAT z przedmiotu za 1000 zł niż ze 100 sztuk po 10 zł. Nieprzyjemności to nie są bo wysyłasz tylko potwierdzenie przelewu i płacisz VAT przy odbiorze, a często nawet z VATem wychodzi taniej niż w Polsce.

Link to post
Share on other sites

A w ramach gwarancji (jeśli) to już nie wyjdzie taniej . Z moich ostatnich doświadczeń wynika , że spoza unii można sprowadzać (kupować) bez opłat ,do 40$ . Kupowałem taką drobną część do thrumastera w sklepie w USA i dowiadywałem się w urzędzie celnym . Oczywiście nie policzyli mi ani złotówki...

Link to post
Share on other sites

A ja kupuję z Chin bardzo często, w USA też kupowałem i to powyżej 40$. Dwa razy tylko zapłaciłem VAT (z Chin). Raz na własne życzenie, wybrałem DHL, bo chciałem, żeby było szybko.

 

Najdroższa rzecz - telefon za 320€ - bez VATu.

 

Gwarancja? Jak sprzęty padają Ci w rękach, to kupuj w PL.

Link to post
Share on other sites

Ja tylko delikatnie zwróciłem uwagę na taką możliwość (gwarancja). Gdyby mi na takowej nie zależało , to kupowałbym o połowę taniej używany sprzęt na allegro . Co do opłat celnych to gratuluję , ale nie radź nikomu , że nie zapłaci , bo może być jak sam wiesz różnie. 

Ja rozumiem , że oni nie są w stanie wszystkiego sprawdzić ,ale jest spora szansa , że autora tematu sprawdzą . Moją klawiaturę z Chin też sprawdzili i musiałem dopłacać . Mnie się udało , to może tobie też się uda , nie jest żadną rozsądną radą...

Link to post
Share on other sites

up - rozumiem , ale czy nie uważasz , że jest to swojego rodzaju "namawianie" mnie się udało , tobie też może się udać i nic nie zapłacisz. Ja myślę , że w takich sytuacjach po prostu czyta się przepisy i prawo dotyczące takiej sprawy . Ja pewnych ludzi nie do końca rozumiem . Wszystko jest napisane w necie , są telefony do skarbówki i jeszcze parę innych informacji . 

Link to post
Share on other sites

Tak, czytanie przepisów jest fascynujące, bo są napisane prostym językiem i wszystko jest jasne. Dlatego przedsiębiorcy, którzy i tak zatrudniają prawników, sięgają po interpretację tych "prostych" przepisów do samego US.

 

Napisałem wyraźnie, że należy liczyć się z VATem, a nawet jak doliczą VAT, to i tak będzie taniej, niż kupno na lokalnym rynku. Jak w lokalnym sklepie kupię coś parę złotych drożej plus jeszcze przesyłka, to nawet nie myślę o ściąganiu czegoś z Chin.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...