Skocz do zawartości

Metro Exodus nie działa


Recommended Posts

Witam, zainstalowałem C++ którego wcześniej brakowało i SP1 do Windows 7 ale po dwukliku ikony na pulpicie gra crashuje :

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/040dea7dd372ef10

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/90eb08433272799c

 

Mam najnowsze sterowniki do GPU, CPU to i5 3570, gPU to GTX 980, 8GB RAM, SSD, PSU - OCZ StealtxStream 2 700W, monitor FullHD.

 

Co robić, proszę o pomoc :(

Edytowane przez bachnaify
Link to post
Share on other sites
zainstalowałem C++ którego wcześniej brakowało i SP1 do Windows 7

 

No to pewnie brakuje jeszcze sporo innych łatek dla Windows'a - warto to sprawdzić i uzupełnić braki z użyciem Windows Update. Dodatkowo, po aktualizacji Windows, warto odpalić VC_RedistInstaller i zainstalować wszystkie/brakujące pakiety bo to często bywa powodem problemów z odpalaniem gierek.

 

PS. Antywirus działa i jest aktualny?

Edytowane przez RalfNwn
Link to post
Share on other sites

Chciałbym odkopać temat. Wczoraj po południu kupiłem swoją kopię, instalowałem prawie do północy po czym chciałem odpalić i tylko sprawdzić jak działa. Wybrałem poziom trudności i bum gra wywaliła do pulpitu bez żadnego błędu. 

 

Zainstalowałem C++ z 2017 którego brakowało, odpaliłem i znowu bum gra wybiła do pulpitu

Zainstalowałem paczki VC od RalfNwn i bum gra wywaliła

 

Sprzęt 8700k

1080ti

16 gb ram 

itd 

Więc raczej nie doszukiwałbym się problemu w sprzęcie. Pytanie co może jeszcze brakować? Windows 10. Oczywiście inne gry bez problemu odpalają.

 

Ściągam jeszcze najnowsze sterowniki nvidia oraz uaktualniam windowsa może to coś pomoże dam znać jak się skończy.

Edytowane przez Kronos25
Link to post
Share on other sites

Nic nie poskutkowało. Windows aktualny, VC zainstalowane, sterownik graficzny aktualny, a gra dalej się wysypuje bez błędu. Chyba mam za słabego kompa skoro nie chce odpalić.

 

Kiedyś podobny problem miałem z Company of Heroes 2 do menu gra wchodziła, a później się wysypywała przy próbie uruchomienia bez błędu. Teraz już od dawna leży na Steam i się kurzy. Na win 7 pamiętam kiedyś ogrywałem, ale odkąd mam win 10 to już CoH 2 nie odpalał, ale tak po za tym to wszystko działało aż do nowego Metro.

 

Najgorsze jest że jak napiszę do Supportu to będą mi takie ogólne porady dawać żeby zainstalować wszystko co już mam. Przy BF1 to nawet kazali zadzwonić do dostawcy internetu żeby jakieś porty odblokować :D


Ok gra ruszyła. Wykasowałem wszystko, wyczyściłem rejestry, zainstalowałem grę na HDD (wcześniej na SSD). Uruchomiłem od razu po instalacji nową grę (nie bawiłem się ustawieniami) i ruszyło

Edytowane przez Kronos25
Link to post
Share on other sites

Musiała ruszyć na takiej konfiguracji...

Czasem jest tak, że brakuje czegokolwiek i gra/program nie ruszy a najgorszy błąd to taki że wywali do pulpitu, a o crashu nawet słowa nie ma i szukaj wiatru w polu. Siedziałem od rana i instalowałem wszystko co tylko mogłem, a do końca dalej nie wiem jaki był problem. W sumie jakbym dzisiaj nie odpalił to poczekałbym na jakieś kolejne patche, a jeśli dalej byłby problem to zażądałbym zwrotu kosztów bo na kasę ciężko pracuje nie machnąłbym ręką na 200 zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...