Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zainstalowana pamięć 16gb dostępne 7,95gb. G-skill Aegis. Robiłem już wszystko, pomocy...

ram gskill ryzen b450 gigabyte 16gb pamięć windows

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 lonialomax

lonialomax
  • Maniak

• 3859 postów

Napisano 21 luty 2019 - 11:16

Jedna kość działa we wszystkich slotach i komputer odpala, druga natomiast nie działa w żadnym... Reklamować,
Ram kupiłeś jako komplet producenta czy osobno. Jak masz możliwość sprawdź ten RAM w innym PC. Tak jak wyżej

zalecany przez Gigabyte pod Twój procesor tzn. konkretnie te G.SKILL F4-3000C16D-16GTZR jeżeli mają być od GSkill.

• 0

Mobo:  GA-Z170X-Gaming 7 - CPU: i7 6700k@4.6GHz - RAM:16GB G Skill F4-3600C17-4GVK - Grafika: GTX 1070 Extreme - Zasilacz: Corsair RM550x - Obudowa Zalman Z3 Plus

#22 tazik21

tazik21
  • Dyskutant

• 191 postów

Napisano 22 luty 2019 - 22:40

1. Jak ustawiam maksymalną pamięć na 0 i odznaczam to z automatu się robi w miejscu 0, 256mb...

2. Niestety nic nie wskórałem, ale sprawdziłem jeszcze raz kości w każdym ze slotów. Jedna kość działa we wszystkich slotach i komputer odpala, druga natomiast nie działa w żadnym... Reklamować, czy coś jeszcze kombinować? Czytałem, że należy włożyć jedną kość, ustawić timingi, zrobić restart i włożyć drugą. Zobaczę czy to jeszcze coś da.

ad.1 całkowita ilość w menadżerze zadań,  to nadal ok. 8GB, czy jednak ok. 16 GB?

ad.2 wygląda, że ram jest uszkodzony lub płyta g. ma jakiś problem. Weź spróbuj zareklamować ram.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ram, gskill, ryzen, b450, gigabyte, 16gb, pamięć, windows

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych