Skocz do zawartości

Dobór płyty głównej do i7 9700k


Recommended Posts

Witam,

 

Mam pewien kłopot z doborem płyty głównej do wspomnianego w temacie procesora w związku z czym bardzo proszę o poradę.

 

Moje subiektywne przemyślenia:

 

1. Interesuje mnie tylko z390,

2. Chciałbym, żeby płyta przetrwała kilka generacji (2-3) GPU. Dodam, że mój obecny zestaw (MSI Mpower z87 z i7 4770k @4.2) przetrwał GTXa 780, 970, 1080 oraz obecnie RTX 2080,

3. Budżet na płytę nie jest jakoś specjalnie ograniczony - powiedzmy maksimum 1100 zł, ale czy warto wydawać taką kwotę ?

4. Czy będę podkręcał CPU ? - zdecydowanie tak, ale raczej nie będzie to ekstremalne podkręcanie,

 

Bardzo proszę o Waszą poradę w szczególności osób, które budowały ostatnio zestaw w oparciu o i7 9700k. Dodam, że jestem zdecydowany na modernizację zestawu aby wykorzystać w pełni potencjał obecnej karty graficznej.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Edemund
Link to post
Share on other sites

aorus z390 elite, pro, designare, ultra, master,

asrock taichi, phantom gaming 9, taichi ultimate

msi meg ace

to jest bezpieczny wybór dla i7 9700k i i9 9900k pod oc. Nie wiem czy jest sens szukać czegoś tańszego bo aorus z390 elite można kupić za ok 770 zł. Można by było spróbować coś tańszego z gorszą sekcją zasilania: aorus gaming x, msi pro carbon i edge ac, ale ciężko powiedzieć jak się sprawdzą. Reszta chyba mało opłacalna lub słaba sekcja zasilania.

Edytowane przez tokacz
Link to post
Share on other sites

aorus od elite do ultra mają prawie to samo, ultra minimalnie się różni  i nie wiem czy jest

sens dopłacania względem elite.

 

 

PS. możliwe, że ultra na jednochipowy mosfet  (lepiej), a elite i pro maja trzychipowy (gorszy- górny, dolny i sterownik) czy jakoś tak, ale mogę też się mylić

Edytowane przez tokacz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...