Skocz do zawartości

Komputer włącza się tylko czasami (uszkodzony zasilacz?)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez HarryUp,

Recommended Posts

Witam. 

Ostatnio dokupiłem ram do mojego komputera i po wpięciu kości i ponownym podłączeniu zasilacza moja klawiatura zaczęła migać bardzo szybko i maszyna nie chciała się włączyć. Stwierdziłem, że to wina poluzowanego kabla, więc wpiąłem go na nowo i tym razem komputer się włączył ale przy okazji okazało się, że dwa sloty na ram nie działają co sprawdziłem przestawiając kości na parę sposobów ( 3 kości na 4 sloty).

Za każdym razem komputer nie włączał się za pierwszym razem i dopiero po chwili do mnie dotarło, że prawdopodobnie właśnie dogorywa mój zasilacz, który ma już parę lat.
Czy moje podejrzenia są prawdopodobne? Mój zasilacz, który teoretycznie powinien wytrzymać obciążenie mojej karty graficznej i procesora nie dawał czasami rady i wyłączał komputer. Jedną z takich sytuacji było włączanie Wiedźmina 3 co praktycznie natychmiast resetowało mój komputer.

Czy istnieje możliwość, że zasilacz uszkodził sloty na płycie głównej? Płyta główna zaniżała taktowanie ramu co zauważyłem dopiero ostatnio i nawet manualna zmiana taktowania w BIOSie nic nie zmieniała.

Moje specyfikacje.
Zasilacz - Chieftec gps 400aa 101a (400W) (Zasilacz może mieć 7-8 lat)

Karta graficzna - GTX 1060
Procesor - Intel i5-4690

Ram - Ballistix Sport, DDR3, 4GB, CL9 1600MHz (x2), Corsair Vengeance, DDR3, CL9, 1600MHz (x1)

Płyta Główna - ASRock B85m pro 3 

Link to post
Share on other sites

Właśnie to sprawdziłem i komputer bez wpiętego ramu rusza bez zarzutu ale z wpiętą kością w ogóle się nie włącza.

 

Posprawdzałem trochę więcej i wygląda na to, że to raczej nie nowy ram jest problemem a ilość wpiętych kości.
Przy dwóch kościach, dwóch różnych firm komputer nadal włącza się bez problemu ale jak tylko wepnę trzecią kość ( w odpowiedni slot, tak jak jest napisane w instrukcji), komputer w ogóle nie chce odpalić.

Edytowane przez HarryUp
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dzisiaj rano posprawdzałem jeszcze trochę i dzisiaj komputer nie włącza się nawet na dwóch standardowych kościach. Spróbuje jeszcze podłączyć zasilacz z innego komputera i zobaczę czy coś się zmieni.

 

Edit: Po podłączeniu nowego zasilacza komputer rusza bez zarzutu przy dowolnej konfiguracji ale płyta główna nadal nie widzi kości w "channel a"


Po dalszym testowaniu jestem już pewny, że zasilacz jest zepsuty, a płyta główna niewykrywająca ramu jest po prostu problemem płyt głównych z tej serii produktów.
Dziękuje za pomoc, temat do zamknięcia.

Edytowane przez HarryUp
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...