Skocz do zawartości

Od czego zależy działanie zew. karty dźwiękowej usb na ps4?


Recommended Posts

Od czego zależy czy dana zewnętrzna karta dźwiękowa na usb będzie działać z ps4, czy też nie?
 
Rzekomo ta tania karta LOGILINK UA0053 karta dźwiękowa USB 5.1 bez problemu działa z ps4, jak rozumiem ps4 pozwala zainstalować/ czy ma już wbudowane sterowniki do obsługi takiej karty?
 
Czy coś takiego AudioQuest DragonFly BLACK Przetwornik DAC również zadziała połączone przez usb z ps4?
 
Próbowałem dociec informacji od sprzedawcy, otrzymałem info, że

Z tego co mi wiadomo, to w TV jak i w PS4 USB jest wejściowe i nie posiada komunikacji dwukierunkowej ale mogę się mylić.

oraz 

Jeśli producent urządzenia nie podał takiej możliwości, a producent telewizora nie precyzuje, że wspiera on urządzenia USB-OTG, to raczej nie. Tak samo tyczy się to konsoli.

 
Od czego to zależy? W TV podobno karty dźwiękowe na usb w ogóle nie mogą działać. Czy chodzi tu o to,że urządzenie musi mieć to wsparcie usb-otg czy o rodzaj usb: 2.0, half -duplex, dane przesyłane w jedną stronę w danym czasie; usb 3.0 full- duplex, dane przesyłane w obie strony jednocześnie.
Otrzymałem też odp.  o tym że, dane urządzenie jeśli ma wejściowe usb i nie posiada komunikacji dwukierunkowej, to właśnie z tego względu w tv czy konsoli zewnętrzne karty nie będą działać. Co oznacza usb wejściowe, jest jakieś usb wyjściowe?
Wiem że na ps4 są specjalne słuchawki na złączu usb, które działają bezpośrednie wpięte do usb na konsoli. Z tego co rozumiem, każde słuchawki usb mają wbudowaną kartę dźwiękową, czy to oznacza że każdy model słuchawek usb może działać z ps4, czy właśnie muszą być one jakieś specjalne, które umożliwiają zainstalowanie sterowników przez ps4?
Edytowane przez luksuw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...