Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w ocenie zestawu i doborze komponentów-Ryzen 5 2600+GTX 1060 lub RX 590


Recommended Posts

Dzień dobry,chciałbym zapytać czy dobrze skomponowałem zestaw z Ryzenem 5 2600.

Zastosowanie:gry:TS4,NFS Most Wanted 2012,Generalne Remonty Domów,CMS 2015,Thief Simulator,internet,czasem jakaś prezentacja.

Czy bedę podkręcał sprzęt:Raczej napewno nie 

Lista podzespołów;

Już mam:

Ryzen 5 2600 (689 zł)

MSI B450 GAMING PLUS (365 zł)

Genesis Titan 700 

Bequiet Pure Power 11 500W (269)

Dysk M2 Goodram S400U 120GB (69)

Potrzebuje:

RAM-Mam Pytanie:czy 8gb wystarczy,jaki ram polecacie do tego zestawu,czy Patriot Viper 4 2*4GB 3000Mhz będzie dobrym wyborem w cenie do 260 zł ?

Karta graficzna-Myśłałem o GTX 1060 6GB lub RX 590 8GB,co będzie lepszym wyborem w budżecie do 1200 zł i jaką wersję polecacie ?

Czy ten zestaw jest dobrze dobrany,proszę o ocenę tego co już mam i pomoc w doborze pozostałych komponentów ?

Pozdrawiam,dziękuję za pomoc


Zapomniałem dodać:mój monitor to AKAI 21 720p,nie wykluczam zmiany w niedalekiej przyszłośći.

A może czekać na GTX 1660TI

Link to post
Share on other sites

8 gb starczy na poczatek, zawsze można dokupić , z grafika bym poczekał do premiery gtx 1660ti, ale póki co to radek 590 wersja fatboy wszędzie polecają,  najlepsza opcja w tej cenie, ja mam patriot vipery u siebie i elegancko chodzą i nawet się kręca. Profil xmp działa tak jak powinien. Reszta bebechów spoko może nad dyskiem bym pomyslał bo o goodramach są mocno mieszane opinie.

Link to post
Share on other sites

OK,zasilacz już mam,może poczekam na premierę  GTX 1660 ti.

Pozdrawiam


A dysk już też mam.


Dziękuję za pomoc.


8 gb starczy na poczatek, zawsze można dokupić , z grafika bym poczekał do premiery gtx 1660ti, ale póki co to radek 590 wersja fatboy wszędzie polecają,  najlepsza opcja w tej cenie, ja mam patriot vipery u siebie i elegancko chodzą i nawet się kręca. Profil xmp działa tak jak powinien. Reszta bebechów spoko może nad dyskiem bym pomyslał bo o goodramach są mocno mieszane opinie.

A jaki masz procesor i ram ?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Uptade:Ram zamówiłem narazie 1x8gb Patriot Viper Steel 3000Mhz,czy ktoś wie czy dobrze będzie on wspólpracował z Ryzenem 5 2600 i msi b450 gaming plus,planuje w przyszłości dołożyc 8gb ramu takiego samego,a słyszałem że przy ryzenie z 4 koścmi mogą być problemy.

Najprawdopobodniej kupię gtx 1660ti,,jaką wersje z obecnie dostępnych w x-komie polecacie czy może jednak lepiej gtx 1060 6gb lub gtx 1070,co polecacie ?

Link to post
Share on other sites

Ok,sorry,czy zasilacz BeQuiet Pure Power 11 500w ucìagnie RTX 2060,dodam,że zasilacz już mam.

Pozdrawiam serdecznie.

Ale tez ciężko sprawdzić na allegro,bo tam jest badzo duzo ofert sprzedaży kont za 5,10 zł.Bardzo proszę o informację,ile mogłbym za niego realnie dostać.

Pozdrawiam.

Widze oferte za 120 zl,to byłaby realna cena,wiadomo,żeby szybko sprzedać trzeba opuścić.

Link to post
Share on other sites

A to gdzieś przegapiłem. W takim razie rozważ zakup używanego z gwarancją gtx1070/1070ti. Bo serio 1500 zł za gtx1070 to trochę za dużo. Ewentualnie 1660ti ale za 1400 to też taka średnia opcja gdy za te 200 zł jest sporo wydajniejszy 2060. Ja sam kupiłem w życiu kilka używanych kart z gwarancją i nic się nie działo a jak by miało to masz gwarancję. Tak że zastanów się bo 1070 używany to koszt 1000/1100 zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...