Skocz do zawartości

Klucze z pcdirect. Ma ktoś od nich?


Recommended Posts

wszystkie klucze windows z takich źródeł nie do końca są legalne, nawet jak sprzedawca ci wystawi fakturę vat. Nawet jeśli z takiego klucza aktywujesz online system to nie jest powiedziane, że będzie legalny. Przeważnie te klucze są same w sobie legalne ale bez prawa do odsprzedawania.

Link to post
Share on other sites

@up

 

Oczywiście wiemy że UE ma taka wykładnie ale dotyczy to tylko i wyłącznie licencji zakupionych pierwotnie w UE i odsprzedanych w UE. A doskonale wiemy że to co jest po aukcjach i sklepach nie pochodzi tylko z europy :) Więc MS może ci w dowolnej chwili zabić dany klucz kupiony np w Izraelu. Oczywiście to nie dotyczy tylko MS ale każdego producenta oprogramowania.

 

Dlatego też W10 jest ostatnim systemem operacyjnym na takim modelu licencji, możemy się domyśleć że następna edycja będzie na zasadzie subskrypcji całego systemu albo dostaniemy za darmo system który posiada w sobie edge i możliwość zainstalowania aplikacji ze sklepu MS a możliwość zainstalowania 5 gier kosztuje 100zł/rok :) i to nie jest śmieszne bo tak będzie. 

 

Będzie tak dlatego że wielu producentów oprogramowania poszło w ta stronę i np produktów Autodesku nie ma już w wersji bezterminowej tylko subskrypcja która jest droga ale jak mus to mus.

 

Reasumując kupując klucz za 10, 20, 100zł ty nie wiesz skąd on pochodzi jak pochodzi z Europy to pewnie będzie działał, ale jak pochodzi z Izraela, Brazylii czy Japonii to nie aktywujesz tego systemu, do czasu aż nie przedstawisz dokumentu zakupu. Miałem taką sytuację z ESETem zakupiłem tańsza licencje na Allegro pozostało pół roku licencji i przy kolejnym uruchomieniu komputera ona wygasła, napisałem do supportu firmy ESET odpisali mi w 12h że oczywiście zgodnie z prawem mogę kupić używaną i mi ja odblokują ale licencja pochodzi z Izraela i poproszą dokument zakupu, dziękuje dobranoc  :) 

Link to post
Share on other sites
Więc MS może ci w dowolnej chwili zabić dany klucz kupiony np w Izraelu.

Jeśli na koncie microsoft masz aktywowaną daną licencje, znaczy to, że licencja jest legalna i nikt Ci jej nie zabierze. Kiedyś licencja była przypisana do wersji językowej i nie mogłeś aktywować klucza z innego języka na polskim windows, teraz możesz ustawić dowolny język.

 

Najbardziej mnie wnerwiają ci , którzy składają sprzęt za prawie (lub ponad) 10 tys , a systemu szukają za 50 . To jest chore....

Przecież sam pisałeś o kupnie windowsa:

Zależy gdzie kupujesz i ile możesz na to przeznaczyć.

 

Czyli jak ktoś chce przeznaczyć mało, udaje się na allegro i ma tanio. Jak ktoś ma gest, wybiera najdroższy sklep :)

Edytowane przez wodego
Link to post
Share on other sites

Na stronie Microsoftu 1099zł (Pro)

 

Na stronie jakiegoś sklepu 999zł.

Stan produktu: produkt z rynku wtórnego

 

"Sklep internetowy ****** zajmuje się sprzedażą nowego jak i używanego oprogramowania. Naszym Klientom oferujemy w 100% oryginalne i autentyczne licencje.

Licencje są przekazywane zgodnie z obowiązującą dyrektywą 2009/24 / WE Parlamentu Europejskiego..."

 

Sklepy działają, reklamują się, a mają tanie oprogramowanie. Nikt nie zgłasza handlu nielegalnym oprogramowaniem, Microsoft nie nakazuje ich zamknięcia. A teraz otwórz internetowy sklep z najnowszymi grami po 20zł i czekaj co się stanie.

 

@prohans, to chyba logiczne, że już przy dwóch jednakowych kluczach jeden zostanie zablokowany?

Link to post
Share on other sites

W sumie to macie rację i tak się zastanawiam po co ludzie zadają takie mało mądre pytania ? Niech kupują tam , gdzie im pasuje i już...

Jakoś nie widzę tutaj od lat postów , że Microsoft komuś coś wyłączył a jeśli było to sporadycznie...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...