Skocz do zawartości

[AORUS RADEON RX 570 4GB]Nieoryginalne chłodzenie?


Recommended Posts

Witam wszystkich, jakiś tydzień temu kupiłem na allegro używkę rx 570 po okazyjnej cenie. Karta nie ma naklejek aorusa na wentylatorach, co na samym początku mnie zaniepokoiło, ale nie przejąłem się tym jakoś bardzo mocno.

Ogólnie pod względem wydajności jest tak, jak być powinno- tylko problemem są temperatury. Karta osiąga około 78 stopni przy grze w W3 na ustawieniach uber w FHD, bez żadnego oc. Po UV o 125 mV temperatura spada do 74-75 stopni.

Przy takiej temperaturze wentylatory kręcą się na między 60 a 80% swojej mocy.Jest to nieznośnie głośne i irytujące. Próbując coś zdziałać, postanowiłem wymienić pastę oraz termopad. po odkręceniu samego plastikowego chłodzenia ukazały mi się naklejki pod spodem wentylatorów,że są one z firmy power logic. Googlując to pierwszy wynik, jaki uzyskałem w google to aliexpress, natomiast wyszukanie power logic aorus nie zwróciło żadnych zadowalających wyników.Tutaj pojawia się moje pytanie- czy w takim razie chłodzenie założone na kartę to chińczyk? Dodam jeszcze,że miedź na headpipeach leżących w radiatorze jest w większości miejsc starta.. dla zainteresowanych oczywiście zdjęcia.

vhSyA2B.jpgUGkrRL4.jpg

Link to post
Share on other sites

Wentylatorki wyglądają na Windforce. Gigabyte nie robi we własnym zakresie wentylatorków tylko przez outsourcing. Nie widzę w tym przekrętu jeśli o to ci chodzi.

 

Z gigabyte 1060 6gb g1 gaming z podobnymi wentylatorkami nie miałem problemów. IMO były względnie ciche nawet przy 80-100%, przynajmniej ton jaki wydawały był przyjemny. Taki rx 580 bieda edition od xfx jaki mam, to odkurzacz przy 80-100%.

 

Następne GPU jakie wezmę, nie będę biedował tylko te parę % więcej wydam za cenę ciszy i wydajności, czyli sapphire, msi gaming przy AMD, lub MSI, EVGA jeśli Nvidia.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Najlepszy cooler spośród wszystkich Polarisów miał Aorus Rx 580 Xtr, podczas gdy TF z MSI Gaming X przy Rx 580 ledwo dawał radę więc nie ma co generalizować odnośnie producenta.

 

Ale rozumiem podejście, sam wyznaje zasadę:

* jeżeli GeForce to tylko EVGA

* jeżeli Radeon to tylko Sapphire

Link to post
Share on other sites

Sugerując się linkami, wszystko wygląda tak, jak wyglądać powinno.

 

Wentylatorki wyglądają na Windforce. Gigabyte nie robi we własnym zakresie wentylatorków tylko przez outsourcing. Nie widzę w tym przekrętu jeśli o to ci chodzi.

 

Z gigabyte 1060 6gb g1 gaming z podobnymi wentylatorkami nie miałem problemów. IMO były względnie ciche nawet przy 80-100%, przynajmniej ton jaki wydawały był przyjemny. Taki rx 580 bieda edition od xfx jaki mam, to odkurzacz przy 80-100%.

 

Następne GPU jakie wezmę, nie będę biedował tylko te parę % więcej wydam za cenę ciszy i wydajności, czyli sapphire, msi gaming przy AMD, lub MSI, EVGA jeśli Nvidia.

Chodzi mi tylko i wyłącznie właśnie o te wentylatory.Niepokojące jest to, że pierwsza strona po wpisaniu tej marki to właśnie ali oraz inne oferujące tzw "chiński bubel".. Kurcze, przyznam szczerze że pod wpływem emocji niepotrzxebnie straciłem tyle pieniędzy na to coś, ale cóż, będzie nauczka na przyszłość. Chciałem też sam wymienić pastę oraz termopady i skończyło się na tym, że aktualnie moje gpu w desktopie trzyma 35 stopni natomiast po odpaleniu przykładowo furmarka po kilkudziesięciu sekundach grzeje się do 85 stopni.. Cóż, zwrot już raczej nie chodzi w grę, możliwe, że nie trafiłem z grubością termopadów, mam nadzieję że uda mi się odzyskać chociaż 80% kwoty, za którą ją kupiłem i wybiorę coś innego, tym razem od sapphire..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No co ty, jeżeli się postarasz to przywrócisz kartę do formy wyjściowej i zwrot. Poza tym, warto zapytać na forum PRZED zakupem, bo tutaj ludzie mają doświadczenie z serio różnym złomem.

Wiem, że warto zapytać przed, ale szczerze zakupiłem tę kartę pod wpływem impulsu ;)

Ogólnie nie mogę w necie dotrzeć do informacji, jakiej grubości termopady będą mi potrzebne do karty. Rozbierając ją zauważyłem, że praktycznie każdy termopad miał inną grubość, gdzie te na pamięciach wokół GPU były najcieńsze, a najgrubszy był między backplate a PCB, pod GPU. Czy bylibyście w stanie mi z tym pomóc?

Link to post
Share on other sites

Przepraszam autorze , a jak te 80% chcesz odzyskać ? Podejrzewam (wolę się mylić) , że chcesz kogoś innego (naiwnego) w wała zrobić... :)

A no tak, że zamierzam ją odsprzedać, punktując wszystkie jej wady(czyli na obecną chwilę brak termopadów). Ktoś bardziej doświadczony ode mnie odkupiłby ją poniżej ogólnej ceny i zajął się nią, jak należy. Gdybym chciał kogoś, jak to ująłeś "zrobić w wała" to brałbym za nią 100 czy nawet 120% ceny, za którą ją kupiłem pisząc, że stan igła ;).Sam jeszcze nie podjąłem decyzji, co zrobię, wywaliłem ponad 3 dyszki na termopady, zużyłem wszystkie, i jak teraz myślę, że miałbym spróbować tego jeszcze raz, wydając więcej i wciąż nie mając gwarancji,że mi się to uda, średnio mi się chce inwestować w nią kolejne ciężko zarobione pieniądze :/

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za niesłuszne podejrzenia , ale bywa różnie. Jeśli masz zamiar w swoim ogłoszeniu napisać "sprzedam chiński bubel" i ktoś kupi , to zwracam honor . Dobrze jest też w takich sytuacjach pamiętać , że ewentualny kupiec też wydaje swoje ciężko zarobione pieniądze . Już się więcej nie wtrącam bo i tak walę nie na temat a to nie jest kółko moralności stosowanej...

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...