Skocz do zawartości

Karta do i5 4570.


Recommended Posts

Witam, aktualnie w PC'ie mam GTX 760 od MSi, jeśli dobrze pamiętam to wersje Twinfroz. Chciałbym ją wymienić na coś mocniejszego, ale nie wiem co max. mogę dołożyć do mojego CPU, żeby nie przepłacać za kartę, jak procek ją ograniczy. Myślałem nad kartami używanymi, może jakiś GTX 970? Albo coś od AMD, bo mam zamiar kupić jakiś monitor 144hz z tych tańszych i z tego co widziałem większość z nich ma Freesync, więc jak już wymieniać kartę, można by było z tego skorzystać.

Reszta mojej konfiguracji to:

zasilacz: SPC Supremo M2 550W

płyta: MSI B85-G43

procesor: Intel i5 4570 3,2GHz

ram: Crucial Ballistix 2x4GB 1600MHz

obudowa: Zalman z9 u3

Zastosowanie: głównie gry(cs go, ale nie brałbym go mocno pod uwagę, bo na tej konfiguracji którą mam teraz, jest wystarczajace +-200FPS przy moich ustawieniach, the division, gta V, lol, bf3,4,1 itp.)

Mam zamiar grać oczywiście w 1080p.

Fajnie byłoby jakby karta miała ciche chłodzenie, i przystępne temperatury(gtx 760 nagrzewa mi się przy 99% obciążeniu do 81stopni). 

W cenie tak do 500-700 zł myślę że już znajdzie się coś lepszego od 760 i wykorzystującego do końca to cpu. 

Edytowane przez Zivolt
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, ale z tego co mi wiadomo nVidia ma G-Sync i Freesync który jest od AMD nie będzie działał na żadnej karcie od nVidii. A monitory z G-Sync są z kolei o wiele droższe od tych z Freesync'iem, przynajmniej kiedyś tak było ;D

Edytowane przez Zivolt
Link to post
Share on other sites

To wiem, dlatego wspomniałem w swoim poście tylko o Freesync. Bo po 1. monitor z G-Sync to większy wydatek, a 2. nwm czy mój procesor obsłuży coś z serii 10xx i 20xx. Chyba że ja teraz dobrze cię nie zrozumiałem i chodzi ci o to że seria 10xx i 20xx obsługuje też Freesync?  Ale nie miało by to raczej sensu :D

Edytowane przez Zivolt
Link to post
Share on other sites

Do autora tematu, od stycznia tego roku nvidia w kartach serii 10xx i 20xx udostępniła w swoich sterownikach możliwość obsługi freesync, lista przetestowanych monitorów jest na reeditcie https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/agc348/freesyncvrr_compatibility_with_nvidia_megathread/ 

->>> https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Ej9mOe5NamLldpfyFfXrqvLMZP-aG2Zi1su7QzPRNJY/edit#gid=0 (niektóre działają wyśmienicie a inne mają lekkie problemy) oznacza to, że nie ma już potrzeby kupowania dużo droższych monitorów z g-sync. Co do karty, w tym budżecie ciężko będzie ci osiągnąć 144 fps poza csgo. Szukaj używanej z gwarancją gtx 1060 6gb

Edytowane przez kartofel24
Link to post
Share on other sites

To że nie osiągnę 144 fps poza csgo raczej wiem, po prostu muszę wymienic już stary dość monitor i myślę że nie ma co kupować 60hz tylko odrazu 144 i mieć w cs'ie w którego gram najwięcej i w lolu albo innych tego typu grach te 144 hz :) A  970 jak wypada na tle 1060? bo widziałem że można taką 970 dorwać nawet za 400zł.

Link to post
Share on other sites

Obrazowo poprzez porównanie "jak duży będzie skok":

 

Wydajnościowo to wygląda tak, że gtx 760 ma wydajność na poziomie około gtx 1050 (ogólnieprzekrojowo, im nowszy tytuł tym gorzej),

Rx 570 4GB (wersje lekko podkręcone) mają wydajność między gtx 1060 3 GB a 1060 6GB (powiedziałbym, że bliżej tej mocniejszej) tak więc mówimy tu o karcie "teoretycznie" 2.5 segmentu lepszej (czyli około gtx 780 ti).

 

Tu masz bezpośrednie porównanie RX 570 4GB vs 780 ti

 

Twój 760 ma TDP równe 170W, RX 570 zaś 120W (które można skutecznie jeszcze poprawić poprzez Undervolting). Polecam celować w Sapphire jako producenta (modele Pulse, Nitro+), z tańszych to zdecydowanie Gigabyte.

 

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-570-gaming-4gb-7839137956   

Link to post
Share on other sites

O widzisz, @Wojciechu, że też bym o zamachu na FreeSync przy Maxwellach zapomniał (bo dopiero karty z generacji Pascal obsługują "FreeSync") - leci +1, bo to w tym przypadku bardzo istotna kwestia. 

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, a ile można dostać za taką 760 bez gwarancji? Da radę ze 200? Bo jak kupie rx 570 i będzie śmigać to bez sensu trzymać i magazynować starą kartę. Chociaż z drugiej strony czy jest sens się jej pozbyć za 200 albo mniej a wyrazie awarii nie mieć nic na zapas

Testy które wysłałeś były w każdej grze na max/prawie max ustawieniach, a gdyby obniżyć do np. średnich powinna łapać ok. 100fps w większości gier, czy będzie ciężko??

Link to post
Share on other sites

Ile jest warta określa najniższa cena takiej samej na allegro. Warto sprzedać puki jest coś warta, masz zintegrowaną na rezerwę w razie awarii. Co do płynności na średnich to zależy od gry. Nie spodziewaj się 100 FPS w bardziej wymagających tytułach nawet na niskich - po prostu procesor się wcześniej udławi, bo też demonem wydajności na dzisiejsze standardy już nie jest.

 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...