Skocz do zawartości

losowe zawieszanie się komputera - błąd krytyczny kernel power 41


Recommended Posts

Witam Pół roku temu zakupiłem komputer w sklepie morele.net a o poradę prosiłem tutaj na forum. Mój obecny komputer to :

1.G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16
2. Gigabyte GeForce GTX1080 WINDFORCE OC 8GB GDDR5X
3. SilentiumPC Grandis 2 XE1436 
4. Intel Core i7-8700, 3.20GHz, 12MB,
5. MSI Z370-A PRO
6. SilentiumPC Armis AR7 (SPC181)
7. SeaSonic Focus Plus Gold 650W
8. GoodRam IRDM Pro 240GB SATA3 (IRP-SSDPR-S25B-240)

 

Wszystko było dobrze do teraz. Doświadczam losowego zawieszania się komputera. Od pół roku zrobiło się tak 5 razy. Dodam że w moim starym komputerze był podobny problem ale nie ustaliłem źródła. 

Temperatury są moim zdaniem dobre. Procesor  w spoczynku 28 stopni pod obciążeniem gier 65 stopni maksymalnie. Grafika w stanie spoczynku 41 stopni pod obciążeniem (tutaj zależy od gry) maksymalnie 73 stopnie jak chodzi na 100%. Program Hard Disk sentinel stwierdza, że z dyskiem nie ma żadnych problemów. Proszę o jakieś rady. Dodam jeszcze że mam w usb wpięty adapter tak aby mogła działać bezprzewodowo myszka i klawiatura. Nie wiem czy odsyłać na gwarancje bo tak jak mówię czasami się to zrobi raz na 2-3 miesiące więc nie wiem czy może to wina windowsa jakiejś jego  aktualizacji ?

Edytowane przez supersaiyan2
Link to post
Share on other sites

Masz podłączone cokolwiek co było podłączone do laptopa? Przy takiej częstotliwości problemu ciężko szukać czegokolwiek. Możesz zrobić regularną diagnostykę: napięcia, prime95, memtest, 3DMark/Furmark, SMART + Bad sector scan.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Masz podłączone cokolwiek co było podłączone do laptopa? Przy takiej częstotliwości problemu ciężko szukać czegokolwiek. Możesz zrobić regularną diagnostykę: napięcia, prime95, memtest, 3DMark/Furmark, SMART + Bad sector scan.

 

Czasami podłączam pendrive, który podłączam czasami do laptopa. Jeśli chodzi o te diagnostyki nigdy ich nie robiłem i szczerze to boje się je robić aby nie zrobić gorzej niż jest i czegoś nie uszkodzić. Dodam, iż jak uderzę lekko w obudowę (niechcący) to komputer się zawiesza. Nie zawsze ale czasami tak. Jedyną opcją jest twardy reset. Przytrzymuję przycisk power aż się wyłączy i włączam od nowa. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...