Skocz do zawartości

Podłączenie dodatkowego monitora do laptopa


Recommended Posts

Witam serdecznie, mam następujący problem i chodź podobne tematy były już zakładane chciałbym uzyskać odpowiedź na moje pytanie w kilku zdaniach. Mianowicie Posiadam Laptopa Acer Nitro 5 I7, 8 GB Ramu z kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 1050Ti 4096 MB GDDR5 (pamięć własna). Chcę dokupić dodatkowy monitor do zwiększenia komfortu pracy. Monitor ma być o przekątnej co najmniej 27, 29 cali. Rozdzielczość 2k. Pytanie brzmi na jakim kablu ma być on podłączony HDMI czy DisplayPort, czy mogę podłączyć bezprzewodową klawiaturę i myszkę np. do Laptopa i traktować ten monitor jakie osobne stanowisko pracy ? To jest jedno z ważniejszych pytań tego postu. Czy moja karta graficzna będzie sobie radzić z taką rozdzielczością ? Ma mi służyć głównie do zadań biurowych, nauki i tworzenia programów do obróbki skrawaniem. Czasami lubię sobie pograć w gry ale nie musi to być nic wyjątkowego, nie gram w gry typu CS: GO itp. Zależy mi głównie na dobrej jakości obrazu. Dodatkowo jeśli możecie mi coś polecić w pułapie do 1200 zł. Mam nadzieję że temat nie zostanie usunięty. Liczę na pomoc, dziękuje wam z góry i spokojnego dnia życzę. Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

Karta rozdzielczość 2K obsługuje. W grach może pojawić się problem z wydajnością i konieczność obniżenia rozdziałki, ale do pracy da radę w pełnej rodzielczości. Stworzenie stanowiska na bazie laptopa jak najbardziej wchodzi w grę.

Link to post
Share on other sites

Ty w tym laptopie nie masz displayport-u więc za jego pomocą dodatkowego monitora nie podłączysz :) więc pozostaje ci HDMI możesz podłączyć nawet monitor 4K.

 

"Zrobienie" drugiego stanowiska na tym monitorze i przy pomocy dodatkowej klawiatury i myszy np na BT czy USB jest możliwe, ale to będzie 2 stanowisko odpalane jak wirtualna maszyna bo w innej opcji pod kontrolą Windowsa to jest niemożliwe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...