Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Interesuje mnie oferta internetu do domu 1 rodzinnego. Neostrada i Netia nie wchodzą w grę ponieważ prędkości i stabilność tego jest żenująca. Męczyłem się z tym kilka lat i mam dość. 

 

Kolejna sprawa czy lte z cyfrowego polsatu się nadaje? Po mapie zasięgu widzę, że nie będzie z tym problemu tylko ta dziwna cena. 40 zł za 45GB a po przekroczeniu limitu wąskie gardło na 5 Mb/s. W polsacie i w nc+ miałbym jakiś tam rabat bo mam od nich telewizję. 

 

Czy jest jakiś internet w niezłej cenie bez limitu i bez wąskiego gardła? Kablówka też nie bardzo ponieważ nie mam takiej instalacji w domu.

 

Internet do netflix, hbo go, youtube oraz ps4.

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Lte do yt, netflixa, HB i ps4... Chyba żartujesz .

Rsz ze wykorzystasz ten limit w kilka dni, dwa to lag w grach trzy to stabilność...

 

Do twoich zastosowań to tylko internet po kablu nie wiem jakie ty miałeś problemy ze stabilnością na kablu .

 

Lte to jest dobre to poczytania www i do użytku w podróży a nie do domu.

 

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites

Lte do yt, netflixa, HB i ps4... Chyba żartujesz . Rsz ze wykorzystasz ten limit w kilka dni, dwa to lag w grach trzy to stabilność... Do twoich zastosowań to tylko internet po kablu nie wiem jakie ty miałeś problemy ze stabilnością na kablu . Lte to jest dobre to poczytania www i do użytku w podróży a nie do domu.

 

Przeprowadziłem się do rodziców ponieważ sprzedałem mieszkanie i kupiłem nowe... muszę teraz czekać aż mi się nowy domek zbuduje. Niestety Netia nie może u mnie nic zamontować ponieważ to Orange rządzi linią a nie mam już telefonu stacjonarnego i dopłata do utrzymania łącza mija się z jakimś sensem. Orange to umowa na 24 miesiące i 12 miesięcy 40 zł a kolejne 12 to 69 czy 79 zł jakoś tak - za 20 mega...

 

Czyli mam rozumieć, że wyjścia dla mnie nie ma? Tylko Orange.... :/ 

Link to post
Share on other sites

Omg 80zl za 20mb/s!

 

W neti za 70zl to masz 300Mb/s

 

Może poszukaj jakiegoś lokalnego dostawcy.. Bo ten Orange słabo wygląda, z drugiej strony to już to lte bym chyba wolał ale to też tanio nie będzie.

 

Ciezka sprawa.

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie jakaś radiówka jak jest blisko nadajnik i w miarę rozsądne prędkości.

Z tym LTE to różnie bywa, brat ma z Orange i twierdzi,że nolimit ale tylko po LTE. Ma ich modem wifi ale niekiedy się wkurza ostro bo niby LTE a prędkości schodzą niekiedy do 3Mbit i to wtedy, kiedy chce coś obejrzeć wieczorem albo w weekend.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Właśnie sprawa jest ciężka.

 

Instalacji do TV kablowej nie ma, tak więc żadna Vectra nie podejdzie. Orange to zdzierstwo i słaba prędkość i tragiczna stabilność, netia j/w.

 

Czy jest jakieś faktyczne LTE bez limitu danych? Właśnie szukam czegoś takiego. Patrząc po zasięgu to łapię się praktycznie na wszystko z pokryciem 99%. 

Link to post
Share on other sites

To, że się łapiesz jeszcze nic nie znaczy. Pytanie jaka przepustowość ma BTS do którego się łączysz i ile osób z niego korzysta. Może się okazać, że będzie tak obciążony, że ledwo do paru Mbitow dociągniesz.

 

Co do prawdziwego no limit to chyba nie ma

https://rankinginternetu.pl/ranking-internet-mobilny/

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites

Przez jakiś czas używałem takiego lte i faktycznie internet z ograniczeniami to znika strasznie szybko... szczególnie jak ktoś coś ogląda a co do samego grania to nie było tak źle no chyba że były jakieś niesprzyjające warunki pogodowe wtedy czasem potrafiło być gorzej.
Z tym orange to bym tak nie psioczył bo 20Mb/s to i tak dobrze ja place 79zl za DO 10Mb/s Down i DO 1Mb/s Up ale prawda jest taka że z nimi to istna loteria... na jednej stronie szczecina (obie lokacje po kablu) mam do 8-9Mb/s i stabilnie dobre pingi (w grach 30-60) a po drugiej stronie juz 11-12Mb/s ale czasem ping leci do 500-600 i niestety w obydwu lokacjach orange było jedyną opcją.
Imo jednak i tak kabel jest lepszą opcją a w dobie gier i aktualizacji ważących 30-60GB net z limitem nawet nie wchodzi w gre

Link to post
Share on other sites

T-mobile niby obiecuje LTE bez limitu, ALE: wszelkiego rodzaju mapy pokrycia zasięgiem można sobie w buty wsadzić. Trzeba to wypróbować na żywo. U mnie łapałem zasięg na 2 lub 3 kreski na 5-cio stopniowej skali routera, przy 3 było ok, ale jak spadało do 1 to była tragedia. Rozejrzyj się, jak radził ktoś powyżej, za małym lokalnym dostawcą radiowego internetu. Siedzę na takim od 6 lat bo w miejscu, w którym stoi moja chałupa też mam słaby wybór (tj. zero kablówki), i może nie jest tanio a parametry takie se, ale jest stabilnie i bez żadnych limitów, a awarie zdarzają się bardzo rzadko i są szybko usuwane.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

T-mobile niby obiecuje LTE bez limitu, ALE: wszelkiego rodzaju mapy pokrycia zasięgiem można sobie w buty wsadzić. Trzeba to wypróbować na żywo. U mnie łapałem zasięg na 2 lub 3 kreski na 5-cio stopniowej skali routera, przy 3 było ok, ale jak spadało do 1 to była tragedia. Rozejrzyj się, jak radził ktoś powyżej, za małym lokalnym dostawcą radiowego internetu. Siedzę na takim od 6 lat bo w miejscu, w którym stoi moja chałupa też mam słaby wybór (tj. zero kablówki), i może nie jest tanio a parametry takie se, ale jest stabilnie i bez żadnych limitów, a awarie zdarzają się bardzo rzadko i są szybko usuwane.

 

Właśnie wpadłem kilka chwil temu na plan z radiówką.

 

Niestety zaczerpnąłem wiedzy i prędkości jakie są tam osiągane oscylują w granicach 1 Mb/s.... Wezmę na testy i sprawdzę. Zbadam również temat LTE od T-mobile.

 

W końcu mu się coś coś udać ukręcić ;) 

Link to post
Share on other sites

Właśnie wpadłem kilka chwil temu na plan z radiówką.

 

Niestety zaczerpnąłem wiedzy i prędkości jakie są tam osiągane oscylują w granicach 1 Mb/s.... Wezmę na testy i sprawdzę. Zbadam również temat LTE od sizzling T-mobile.

 

W końcu mu się coś coś udać ukręcić ;)

 

To może ja się wypowiem jak posiadacz internetu LTE. Mam w domu kilka PCtów, dwa laptopy, playstation 4 slim i dwa rodzaje internetu - wspomniane LTE i około 120mbps internet od upc. Powiem Wam szczerze, teorie że LTE uciągnie normalne potrzeby typu netflix gry itd. można między bajki włożyć.

 

Co więcej, żebym ja spokojnie pograł on-line w fifę bez lagów to i tak muszę przez pół mieszkania puszczać kabel z routera do PCta, bo nawet ten 120mps internet po wifi a nie po kablu nie jest wystarczająco dobry.

 

Także, szczerze mówiąc, najlepiej kabel ethernet a z braku laku WiFi. Natomiast LTE dobre jest do przeglądania neta na telefonie w autobusie czy u lekarza ;).

Edytowane przez koprobo
Link to post
Share on other sites

 

 

Co więcej, żebym ja spokojnie pograł on-line w fifę bez lagów to i tak muszę przez pół mieszkania puszczać kabel z routera do PCta, bo nawet ten 120mps internet po wifi a nie po kablu nie jest wystarczająco dobry.

 

Ten problem załatwi dobry router. Niestety to koszt od 400 zł wzwyż.

 

Myślę, że po prostu nie będę montował NIC i przeczekam te kilka miesięcy. 

 

Ewentualnie znajdę coś bez umowy i tyle. Wiązanie się na dwa lata z tym czymś to średnia opcja. 

Link to post
Share on other sites

 

Ten problem załatwi dobry router. Niestety to koszt od 400 zł wzwyż.
No tak nie do konca. Za niecałe 300zł jest Asus 1200+.Nawet taniej można wychaczyć, ja za swojego zapłaciłem 220zł w jednym sklepie na N.Miał być z outletu a tymczasem przyszedł fabrycznie zapakowany w folię i taśmy Asusa.Aktualnie na telefonie przez ścianę z żelbetu i drugą z dziurawki mam pingi 4ms, zasięg wifi 4 kreski na 5.Sygnał stabilny, żadnych zawiech.Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites

No tak nie do konca. Za niecałe 300zł jest Asus 1200+. Nawet taniej można wychaczyć, ja za swojego zapłaciłem 220zł w jednym sklepie na N. Miał być z outletu a tymczasem przyszedł fabrycznie zapakowany w folię i taśmy Asusa. Aktualnie na telefonie przez ścianę z żelbetu i drugą z dziurawki mam pingi 4ms, zasięg wifi 4 kreski na 5. Sygnał stabilny, żadnych zawiech. Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

Wszystko zależy od tego czego kto potrzebuje ;)

 

Prawdziwe qos, stabilne działanie, silny sygnał itd. to musi kosztować. 

Link to post
Share on other sites

T-Mobile rzeczywiście ma LTE bez limitu :) znajomi używają i męczą go niemiłosiernie :) kup starter od nich i testuj prędkości oraz stabilność :) lepsze to niż podpisanie umowy i zdziwienie że po 2 tyg wstępnych zaczęła się lipa :) A Orange że to syf to każdy wie :) osobiście mieszkam na wiosce 4 km od miasta i kicha z netem straszna :) neo do 20 Mb za 70,- z czego nawet teraz jest jakieś 5 Mb :D

Link to post
Share on other sites

Lte do yt, netflixa, HB i ps4... Chyba żartujesz .

U mnie mam do wyboru:

  • radiówkę 4 Mbps za 45 PLN,
  • Neostradę 10 Mbps za 60 - 70 PLN,
  • LTE ~50 mbps 100 GB za 40 PLN lub 200-300 GB za 70-80 PLN.

I co byś wybrał? Ja wybrałem "syf' za 40 PLN.

 

@przemusss1990r, według tego rankingu http://www.speedtest.pl/ranking_isp/4 Orange jest na drugim miejscu, Mówienie że coś jest "syfem" bez podawania argumentów trochę mija się z celem. Ja sam korzystam z Playa, czyli to jeszcze większy "syf" niż Orange. Tyle, że ich BTS jest 400 m od mojego domu a jakikolwiek inny 4000 m od mojego domu.

 

PS, Mieszka się w wiosce a nie na wiosce.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Tak więc argumenty masz następujące:

-najsłabszy zasięg w rejonie którym mieszkam, cóż że LTE się załącza skoro prędkości są rzędu 2 Mb? ( a baaardzo często robię speedtesty i w zasadzie wszędzie gdzie jestem)

- internet po kablu od ww operatora to jedna wielka pomyłka :) prędkości które "oferują" czyt 20 Mb a min 10 to jedna wielka ściema... często nawet nie ma 2 Mb.. co na to konsultanci? Hm... Wiemy że tam jest sieć przeciążona i nic nie możemy z tym zrobić... Więc ja się pytam - po co to oferują? Jedynie aby kogoś dymać na kasę i taka jest prawda... Usługa w stylu - sprzedam Ci dinozaura, ale go nie posiadam... btw @benutzer skoro tak ich bronisz, więc domniemam że chyba u nich pracujesz? :D 

Link to post
Share on other sites
U mnie mam do wyboru:
  • radiówkę 4 Mbps za 45 PLN,
  • Neostradę 10 Mbps za 60 - 70 PLN,
  • LTE ~50 mbps 100 GB za 40 PLN lub 200-300 GB za 70-80 PLN.

I co byś wybrał? Ja wybrałem "syf' za 40 PLN.

 

@przemusss1990r, według tego rankingu http://www.speedtest.pl/ranking_isp/4 Orange jest na drugim miejscu, Mówienie że coś jest "syfem" bez podawania argumentów trochę mija się z celem. Ja sam korzystam z Playa, czyli to jeszcze większy "syf" niż Orange. Tyle, że ich BTS jest 400 m od mojego domu a jakikolwiek inny 4000 m od mojego domu.

 

PS, Mieszka się w wiosce a nie na wiosce.

Ciesz się że Cie ten syf za 40zl satysfakcjonuje. Oczywiście te 100gb starcza ci na miesiąc do ww zastosowań?

 

Bo mi osobiście te 100gb to na max 2 tyg by starczyło na całe domostwo.

 

Niestety do domu tylko internet po kablu jak chcemy się z tego cieszyc oglądać netflixa, HBO, grać online.

Jak ktoś chce tylko czytać wiadomości i przeglądać serwisy aukcyjne to mu Lte 10gb starczy.

 

Sam mam wykupiony pakiet w play 10 gb na wyjazdy po za dom tylko po to aby pocztę odebrać, wiadomości przeczytać i nawigacje mieć online i często nie starcza mi to na miesiąc .

 

A gdzie tu oglądanie HBO go gdzie jeden film to ok1, 5gb transferu.

 

Netflix na średnich 0,7gb na godzinę na wysokich to juz 3gb na godzinę.

 

 

YT w 1080p 1,8gb na godzinę.

 

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...