Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Jaki internet do domu? LTE?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pankracy666

Pankracy666
  • Maniak

• 2606 postów

Napisano 12 luty 2019 - 07:54

Witam,

Interesuje mnie oferta internetu do domu 1 rodzinnego. Neostrada i Netia nie wchodzą w grę ponieważ prędkości i stabilność tego jest żenująca. Męczyłem się z tym kilka lat i mam dość. 

Kolejna sprawa czy lte z cyfrowego polsatu się nadaje? Po mapie zasięgu widzę, że nie będzie z tym problemu tylko ta dziwna cena. 40 zł za 45GB a po przekroczeniu limitu wąskie gardło na 5 Mb/s. W polsacie i w nc+ miałbym jakiś tam rabat bo mam od nich telewizję. 

Czy jest jakiś internet w niezłej cenie bez limitu i bez wąskiego gardła? Kablówka też nie bardzo ponieważ nie mam takiej instalacji w domu.

Internet do netflix, hbo go, youtube oraz ps4.

Pozdrawiam 

Użytkownik Pankracy666 edytował ten post 12 luty 2019 - 08:13

• 0

#2 raiders

raiders
  • Dyskutant

• 241 postów

Napisano 12 luty 2019 - 08:13

Lte do yt, netflixa, HB i ps4... Chyba żartujesz . Rsz ze wykorzystasz ten limit w kilka dni, dwa to lag w grach trzy to stabilność... Do twoich zastosowań to tylko internet po kablu nie wiem jakie ty miałeś problemy ze stabilnością na kablu . Lte to jest dobre to poczytania www i do użytku w podróży a nie do domu.

Użytkownik raiders edytował ten post 12 luty 2019 - 08:14

• 0

#3 Pankracy666

Pankracy666
  • Autor tematu
  • Maniak

• 2606 postów

Napisano 12 luty 2019 - 08:26

Lte do yt, netflixa, HB i ps4... Chyba żartujesz . Rsz ze wykorzystasz ten limit w kilka dni, dwa to lag w grach trzy to stabilność... Do twoich zastosowań to tylko internet po kablu nie wiem jakie ty miałeś problemy ze stabilnością na kablu . Lte to jest dobre to poczytania www i do użytku w podróży a nie do domu.

Przeprowadziłem się do rodziców ponieważ sprzedałem mieszkanie i kupiłem nowe... muszę teraz czekać aż mi się nowy domek zbuduje. Niestety Netia nie może u mnie nic zamontować ponieważ to Orange rządzi linią a nie mam już telefonu stacjonarnego i dopłata do utrzymania łącza mija się z jakimś sensem. Orange to umowa na 24 miesiące i 12 miesięcy 40 zł a kolejne 12 to 69 czy 79 zł jakoś tak - za 20 mega...

Czyli mam rozumieć, że wyjścia dla mnie nie ma? Tylko Orange.... :/ 

• 0

#4 raiders

raiders
  • Dyskutant

• 241 postów

Napisano 12 luty 2019 - 08:32

Omg 80zl za 20mb/s! W neti za 70zl to masz 300Mb/s Może poszukaj jakiegoś lokalnego dostawcy.. Bo ten Orange słabo wygląda, z drugiej strony to już to lte bym chyba wolał ale to też tanio nie będzie. Ciezka sprawa.
  • 0

#5 marik81

marik81
  • Bywalec

• 121 postów

Napisano 12 luty 2019 - 08:34

Ewentualnie jakaś radiówka jak jest blisko nadajnik i w miarę rozsądne prędkości. Z tym LTE to różnie bywa, brat ma z Orange i twierdzi,że nolimit ale tylko po LTE. Ma ich modem wifi ale niekiedy się wkurza ostro bo niby LTE a prędkości schodzą niekiedy do 3Mbit i to wtedy, kiedy chce coś obejrzeć wieczorem albo w weekend. Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
  • 0

#6 Pankracy666

Pankracy666
  • Autor tematu
  • Maniak

• 2606 postów

Napisano 12 luty 2019 - 08:39

Właśnie sprawa jest ciężka.

Instalacji do TV kablowej nie ma, tak więc żadna Vectra nie podejdzie. Orange to zdzierstwo i słaba prędkość i tragiczna stabilność, netia j/w.

Czy jest jakieś faktyczne LTE bez limitu danych? Właśnie szukam czegoś takiego. Patrząc po zasięgu to łapię się praktycznie na wszystko z pokryciem 99%. 

• 0

#7 marik81

marik81
  • Bywalec

• 121 postów

Napisano 12 luty 2019 - 08:44

To, że się łapiesz jeszcze nic nie znaczy. Pytanie jaka przepustowość ma BTS do którego się łączysz i ile osób z niego korzysta. Może się okazać, że będzie tak obciążony, że ledwo do paru Mbitow dociągniesz. Co do prawdziwego no limit to chyba nie ma https://rankinginter...ternet-mobilny/ Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Użytkownik marik81 edytował ten post 12 luty 2019 - 08:47

• 0

#8 Pankracy666

Pankracy666
  • Autor tematu
  • Maniak

• 2606 postów

Napisano 12 luty 2019 - 08:48

Przeglądałem te stronki i rzeczywiście, prawdziwe no limit graniczy z cudem. 

Muszę kombinować. 

• 0

#9 odkupiciel375

odkupiciel375
  • Nowicjusz

• 10 postów

Napisano 12 luty 2019 - 08:48

Przez jakiś czas używałem takiego lte i faktycznie internet z ograniczeniami to znika strasznie szybko... szczególnie jak ktoś coś ogląda a co do samego grania to nie było tak źle no chyba że były jakieś niesprzyjające warunki pogodowe wtedy czasem potrafiło być gorzej.
Z tym orange to bym tak nie psioczył bo 20Mb/s to i tak dobrze ja place 79zl za DO 10Mb/s Down i DO 1Mb/s Up ale prawda jest taka że z nimi to istna loteria... na jednej stronie szczecina (obie lokacje po kablu) mam do 8-9Mb/s i stabilnie dobre pingi (w grach 30-60) a po drugiej stronie juz 11-12Mb/s ale czasem ping leci do 500-600 i niestety w obydwu lokacjach orange było jedyną opcją.
Imo jednak i tak kabel jest lepszą opcją a w dobie gier i aktualizacji ważących 30-60GB net z limitem nawet nie wchodzi w gre

• 0

#10 Player1

Player1
  • Maniak

• 2981 postów
  • Miejscowość:Opole

Napisano 12 luty 2019 - 11:01

T-mobile niby obiecuje LTE bez limitu, ALE: wszelkiego rodzaju mapy pokrycia zasięgiem można sobie w buty wsadzić. Trzeba to wypróbować na żywo. U mnie łapałem zasięg na 2 lub 3 kreski na 5-cio stopniowej skali routera, przy 3 było ok, ale jak spadało do 1 to była tragedia. Rozejrzyj się, jak radził ktoś powyżej, za małym lokalnym dostawcą radiowego internetu. Siedzę na takim od 6 lat bo w miejscu, w którym stoi moja chałupa też mam słaby wybór (tj. zero kablówki), i może nie jest tanio a parametry takie se, ale jest stabilnie i bez żadnych limitów, a awarie zdarzają się bardzo rzadko i są szybko usuwane.

• 1

i5 7400 / Asus Prime B250 Plus / Crucial DDR4 Ballistix Sport LT 2x4 GB / RX 580 8gb / A-DATA XPG SX8200 240 GB / Plextor M5 128 GB / Crucial MX 100 256 GB / HDD 500 GB / CM 690

#11 Pankracy666

Pankracy666
  • Autor tematu
  • Maniak

• 2606 postów

Napisano 12 luty 2019 - 11:55

T-mobile niby obiecuje LTE bez limitu, ALE: wszelkiego rodzaju mapy pokrycia zasięgiem można sobie w buty wsadzić. Trzeba to wypróbować na żywo. U mnie łapałem zasięg na 2 lub 3 kreski na 5-cio stopniowej skali routera, przy 3 było ok, ale jak spadało do 1 to była tragedia. Rozejrzyj się, jak radził ktoś powyżej, za małym lokalnym dostawcą radiowego internetu. Siedzę na takim od 6 lat bo w miejscu, w którym stoi moja chałupa też mam słaby wybór (tj. zero kablówki), i może nie jest tanio a parametry takie se, ale jest stabilnie i bez żadnych limitów, a awarie zdarzają się bardzo rzadko i są szybko usuwane.

Właśnie wpadłem kilka chwil temu na plan z radiówką.

Niestety zaczerpnąłem wiedzy i prędkości jakie są tam osiągane oscylują w granicach 1 Mb/s.... Wezmę na testy i sprawdzę. Zbadam również temat LTE od T-mobile.

W końcu mu się coś coś udać ukręcić ;) 

• 0

#12 koprobo

koprobo
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 13 luty 2019 - 09:07

Właśnie wpadłem kilka chwil temu na plan z radiówką.

Niestety zaczerpnąłem wiedzy i prędkości jakie są tam osiągane oscylują w granicach 1 Mb/s.... Wezmę na testy i sprawdzę. Zbadam również temat LTE od sizzling T-mobile.

W końcu mu się coś coś udać ukręcić ;)

To może ja się wypowiem jak posiadacz internetu LTE. Mam w domu kilka PCtów, dwa laptopy, playstation 4 slim i dwa rodzaje internetu - wspomniane LTE i około 120mbps internet od upc. Powiem Wam szczerze, teorie że LTE uciągnie normalne potrzeby typu netflix gry itd. można między bajki włożyć.

Co więcej, żebym ja spokojnie pograł on-line w fifę bez lagów to i tak muszę przez pół mieszkania puszczać kabel z routera do PCta, bo nawet ten 120mps internet po wifi a nie po kablu nie jest wystarczająco dobry.

Także, szczerze mówiąc, najlepiej kabel ethernet a z braku laku WiFi. Natomiast LTE dobre jest do przeglądania neta na telefonie w autobusie czy u lekarza ;).

Użytkownik koprobo edytował ten post 13 luty 2019 - 09:07

• 0

#13 Pankracy666

Pankracy666
  • Autor tematu
  • Maniak

• 2606 postów

Napisano 14 luty 2019 - 12:37

Co więcej, żebym ja spokojnie pograł on-line w fifę bez lagów to i tak muszę przez pół mieszkania puszczać kabel z routera do PCta, bo nawet ten 120mps internet po wifi a nie po kablu nie jest wystarczająco dobry.

Ten problem załatwi dobry router. Niestety to koszt od 400 zł wzwyż.

Myślę, że po prostu nie będę montował NIC i przeczekam te kilka miesięcy. 

Ewentualnie znajdę coś bez umowy i tyle. Wiązanie się na dwa lata z tym czymś to średnia opcja. 

• 0

#14 marik81

marik81
  • Bywalec

• 121 postów

Napisano 14 luty 2019 - 17:05

Ten problem załatwi dobry router. Niestety to koszt od 400 zł wzwyż.
No tak nie do konca. Za niecałe 300zł jest Asus 1200+. Nawet taniej można wychaczyć, ja za swojego zapłaciłem 220zł w jednym sklepie na N. Miał być z outletu a tymczasem przyszedł fabrycznie zapakowany w folię i taśmy Asusa. Aktualnie na telefonie przez ścianę z żelbetu i drugą z dziurawki mam pingi 4ms, zasięg wifi 4 kreski na 5. Sygnał stabilny, żadnych zawiech. Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
  • 0

#15 Pankracy666

Pankracy666
  • Autor tematu
  • Maniak

• 2606 postów

Napisano 15 luty 2019 - 08:51

No tak nie do konca. Za niecałe 300zł jest Asus 1200+. Nawet taniej można wychaczyć, ja za swojego zapłaciłem 220zł w jednym sklepie na N. Miał być z outletu a tymczasem przyszedł fabrycznie zapakowany w folię i taśmy Asusa. Aktualnie na telefonie przez ścianę z żelbetu i drugą z dziurawki mam pingi 4ms, zasięg wifi 4 kreski na 5. Sygnał stabilny, żadnych zawiech. Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Wszystko zależy od tego czego kto potrzebuje ;)

Prawdziwe qos, stabilne działanie, silny sygnał itd. to musi kosztować. 

• 0

#16 przemusss1990r

przemusss1990r
  • Nałogowiec

• 1999 postów
  • GG:10148239
  • Miejscowość:Kamień Pomorski

Napisano 16 luty 2019 - 00:01

T-Mobile rzeczywiście ma LTE bez limitu :) znajomi używają i męczą go niemiłosiernie :) kup starter od nich i testuj prędkości oraz stabilność :) lepsze to niż podpisanie umowy i zdziwienie że po 2 tyg wstępnych zaczęła się lipa :) A Orange że to syf to każdy wie :) osobiście mieszkam na wiosce 4 km od miasta i kicha z netem straszna :) neo do 20 Mb za 70,- z czego nawet teraz jest jakieś 5 Mb :D
  • 0

FX 8320 3.5@4.2 1.3125V / FORTIS HE 1225 / ASROCK 970 EXTREME 4 / 2x4 GB 1866 Corsair Vengeance + 2x4 GB 2400 Corsair Vengeance Pro / TACENS RADIX III 720 W / HD 7850 2 GB /  PLEXTOR M6S 128 GB / WD BLUE 500 GB / WD BLUE 1 TB / ZALMAN Z9

#17 benutzer

benutzer
  • Nałogowiec

• 1615 postów

Napisano 16 luty 2019 - 16:25

Lte do yt, netflixa, HB i ps4... Chyba żartujesz .

U mnie mam do wyboru:

• radiówkę 4 Mbps za 45 PLN,
  • Neostradę 10 Mbps za 60 - 70 PLN,
  • LTE ~50 mbps 100 GB za 40 PLN lub 200-300 GB za 70-80 PLN.

I co byś wybrał? Ja wybrałem "syf' za 40 PLN.

@przemusss1990r, według tego rankingu http://www.speedtest.pl/ranking_isp/4 Orange jest na drugim miejscu, Mówienie że coś jest "syfem" bez podawania argumentów trochę mija się z celem. Ja sam korzystam z Playa, czyli to jeszcze większy "syf" niż Orange. Tyle, że ich BTS jest 400 m od mojego domu a jakikolwiek inny 4000 m od mojego domu.

PS, Mieszka się w wiosce a nie na wiosce.

Użytkownik benutzer edytował ten post 16 luty 2019 - 16:30

• 0

Workstation: i7 8700, 32 GB DDR4, Plextor 256M8peGN, 1TB WD Blue, 4TB WD Red, Intel HD Graphics 630

#18 przemusss1990r

przemusss1990r
  • Nałogowiec

• 1999 postów
  • GG:10148239
  • Miejscowość:Kamień Pomorski

Napisano 16 luty 2019 - 17:28

Tak więc argumenty masz następujące:

-najsłabszy zasięg w rejonie którym mieszkam, cóż że LTE się załącza skoro prędkości są rzędu 2 Mb? ( a baaardzo często robię speedtesty i w zasadzie wszędzie gdzie jestem)

- internet po kablu od ww operatora to jedna wielka pomyłka :) prędkości które "oferują" czyt 20 Mb a min 10 to jedna wielka ściema... często nawet nie ma 2 Mb.. co na to konsultanci? Hm... Wiemy że tam jest sieć przeciążona i nic nie możemy z tym zrobić... Więc ja się pytam - po co to oferują? Jedynie aby kogoś dymać na kasę i taka jest prawda... Usługa w stylu - sprzedam Ci dinozaura, ale go nie posiadam... btw @benutzer skoro tak ich bronisz, więc domniemam że chyba u nich pracujesz? :D 

• 0

FX 8320 3.5@4.2 1.3125V / FORTIS HE 1225 / ASROCK 970 EXTREME 4 / 2x4 GB 1866 Corsair Vengeance + 2x4 GB 2400 Corsair Vengeance Pro / TACENS RADIX III 720 W / HD 7850 2 GB /  PLEXTOR M6S 128 GB / WD BLUE 500 GB / WD BLUE 1 TB / ZALMAN Z9

#19 raiders

raiders
  • Dyskutant

• 241 postów

Napisano 16 luty 2019 - 18:50

U mnie mam do wyboru:

• radiówkę 4 Mbps za 45 PLN,
  • Neostradę 10 Mbps za 60 - 70 PLN,
  • LTE ~50 mbps 100 GB za 40 PLN lub 200-300 GB za 70-80 PLN.
I co byś wybrał? Ja wybrałem "syf' za 40 PLN.

@przemusss1990r, według tego rankingu http://www.speedtest.pl/ranking_isp/4 Orange jest na drugim miejscu, Mówienie że coś jest "syfem" bez podawania argumentów trochę mija się z celem. Ja sam korzystam z Playa, czyli to jeszcze większy "syf" niż Orange. Tyle, że ich BTS jest 400 m od mojego domu a jakikolwiek inny 4000 m od mojego domu.

PS, Mieszka się w wiosce a nie na wiosce.

Ciesz się że Cie ten syf za 40zl satysfakcjonuje. Oczywiście te 100gb starcza ci na miesiąc do ww zastosowań?

Bo mi osobiście te 100gb to na max 2 tyg by starczyło na całe domostwo.

Niestety do domu tylko internet po kablu jak chcemy się z tego cieszyc oglądać netflixa, HBO, grać online.
Jak ktoś chce tylko czytać wiadomości i przeglądać serwisy aukcyjne to mu Lte 10gb starczy.

Sam mam wykupiony pakiet w play 10 gb na wyjazdy po za dom tylko po to aby pocztę odebrać, wiadomości przeczytać i nawigacje mieć online i często nie starcza mi to na miesiąc .

A gdzie tu oglądanie HBO go gdzie jeden film to ok1, 5gb transferu.

Netflix na średnich 0,7gb na godzinę na wysokich to juz 3gb na godzinę.

YT w 1080p 1,8gb na godzinę.

Użytkownik raiders edytował ten post 16 luty 2019 - 18:50

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych