Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna do 500zł


Recommended Posts

Hej,

Moja klawiatura membranowa po 6-7latach zaczyna odmawiać posłuszeństwa i czas zmienić ją na coś nowego. Jako, że jesteśmy w dobie klawiatur mechanicznych, to przewertowałem forum w poszukiwaniu propozycji i bardzo dużo osób wskazuje klawiatury firmy Ducky. Nie znam się, na tym kompletnie wnioskuje to tylko z obserwacji. Chciałem kupić hyperx alloy fps pro bądź razer tournament edition v2. Ale po zagłębieniu się w temat ta Ducky będzie chyba lepszym rozwiązaniem za podobne pieniądze.

Reasumując, szukam klawiatury bez numpadów stricte do FPSów. Poziom głośności niema znaczenia bo gram na słuchawkach. Wydumałem sobie "

Ducky One 2 RGB TKL RGB LED Double Shot PBT Mechanical Keyboard

 

https://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_detail&p=4284

 

Czy to dobry wybór? Mają tak olbrzymią gamę modeli, że nie wiem co będzie odpowiednie a chciałbym znowu kupić klawiaturę na lata.

 

Pozdrawiam,

 

Ewentualnie jakaś podpowiedź co do sklepu? Gdzie nie będę musiał czekać na pre-order do 16.03.2019?

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

HyperX Alloy FPS, prezentuje się kiepsko.

https://youtu.be/tpp8zUbbDUs?t=102

Stabilizatory są wyjątkowo "wobbly".

Jest to dosyć nieudolna implementacja na wzór stabilizatorów Costara (sławetny drut), które wymagają lubrykacji i nie kryją fascynacji tudzież admiracji dla solidnego tworzywa PBT - ich praca znacznie się poprawia, po zastosowaniu przyzwoitego setu z tego tworzywa.

Set keycapsów, to standardowe tworzywo ABS, wraz z wyciętymi laserowo legendami - utrzymują się kilka, kilkanaście miesięcy.

 

Rodzimy rynek, prezentuje niesamowicie bogatą gamę mainstreamowych klawiatur, które są jakościową niszą.

Pośród modeli znamiennych producentów, zalecam wyłącznie klawiatury Cooler Mastera z wymierającej serii MasterKeys S/M/L, Pro S/M/L.

Generyczna produkcja Cooler Mastera, stawiana jest wyżej przez moją osobę, niż trywialne klawiatury spod witryny fabryk iOne (Razer) i SolidYear (Corsair).

 

Powracając do meritum i crux wątku.

Ducky są fenomenalnym surogatem prozaicznych, mainstreamowych klawiatur, dostarczając przede wszystkim solidność i wybrakowane tworzywo PBT - mokry sen dla jednostek wysoce uciemiężonych marką, szukających po omacku klawiatury z RGB.

Jest to oczywiście nierozłączny element procesu marketingowego, Ducky sięga cenowego apogeum.

 

Z potencjalnych picków, zasugerować mogę...

Ducky Zero na Cherry MX Black - https://www.joybuy.com/600359251.html

Bardzo poczciwa, budżetowa klawiatura.

Set keycapsów z tworzywa PBT, grawerowany od przodu, darmowa wysyłka.

 

Definitywny top-notch jakościowy klawiatur, to Leopoldy ze świetnym setem PBT.

Model FC750R jest odpowiednikiem znanych klawiatur TKL.

https://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_detail&p=3545

 

Jeżeli aspekt podświetlenia jest absolutnie niepodważalny, ukierunkowałbym się na klawiatury iKBC - model F87.

Niestety, osiągalność jest anemiczna, wszelako dostępne były na JouBuy'u.

Link to post
Share on other sites

Ten mój wybór odpada z prostej przyczyny, nie kupię klawiatury za 120$ w sytuacji gdzie transport to 40 dni i do tego kolejne 45$.. Tak więc nie kupie nic z tego sklepu bo ich ceny i czas dostaw zatrzymały się w 2000 roku. Tym samym FC750R też odpada. Pozostaje mi Ducky Zero z twojego linku bo CM MasterKeyes w wersji S nawet na stronie producenta nie kupię M i L odpada. Mam dość numpadów których w mojej 26 letniej karierze nigdy nie użyłem. Powiedz mi jeszcze, czemu czarne switche a nie czerwone? Z tego co pisaliście na forum czerwone poleca się do fpsowych gierek.

Link to post
Share on other sites

Ze znajomego Ci powodu - braku dostępności.

Cyklicznie pojawiają się iKBC na JoyBuy'u, warto rzucać okiem.

 

Z zakupem zagranicznej klawiatury, jest naprawdę niemały problem.

Do niedawna JoyBoy oferował bezstratną, darmową wysyłkę, nie narażającą nas na dodatkowe opłaty (ePacket trafiający do Belgii, o oznaczeniu neutralnym dla obarczających opłat), niestety restrykcyjne podejście na naszym kontynencie, doprowadziło do niemalże nieuniknionego VATu i cła - iKBC C87 za ~250zł, to był naprawdę prześwietny deal.

Zakup bezpośrednio w UE, również jest mało korzystny - sklepy przeliczają cenę w dolarach niemalże 1:1, co eskaluje finalną kwotę poza granicą opłacalności.

Link to post
Share on other sites

Co proponujesz? Bo siedzę od rana przeglądam te sklepy i nawet w Europie jest tragedia albo absolutny brak towaru albo terminy odległe o miesiąc i więcej. Spoko mogę zapłacić na rodzimym rynku nawet trochę więcej. Ale, żebym to dostał. Bo w chwili obecnej są jakieś CM ale nie te o których mówisz.

Link to post
Share on other sites

Optuję zdecydowanie ziszczenie wyboru, poprzez Ducky Zero.

Stabilizacja dłuższych klawiszy, jest naprawdę przyzwoita, a przede wszystkim otrzymujemy kawał dobrego tworzywa PBT.

 

Krajowa dystrybucja, to wyłącznie modele MasterKeysa Pro M - funkcje zostały przekonwertowane na numpada, jest przyswajalnie, na pewno chcesz ją odrzucić z jego powodu?

Fabrykacja keycapsów odbyła się trywialnie, zalecam wymianę na budżetowy set z tworzywa PBT ~20$.

Link to post
Share on other sites

Nawet tak brukowy model, jak Zero, wyznacza próg nieosiągalny dla klawiatur z rodzimego rynku.

Przewertowałem łamy witryn popularnych portali aukcyjnych, ostał się model iKBC C87: https://bit.ly/2E8DH6o

To właśnie nań ukierunkowałbym wybór.

Wyższy szczebel jakościowy, to wyłącznie uznanie takiej rewerencji jak wspomniany Leopold: https://bit.ly/2X04Ekh

Wysyłka najprawdopodobniej z DE, wliczona usługa przesyłki, obdarowuje nas korpulentną kwotą ~600zł, co wciąż daje mniej oszałamiającą liczbę, niż klawiatury Ducky.

 

Poszukując najkrótszej marszruty, poddać kontemplacji można model Cooler Master MasterKeys Pro L, w edycji Nvidii, z nieszczęsnym numpadem, na Cherry MX Red.

Kwota ~300zł, zadaje się być sensowna, wymagany byłby przyzwoity set klawiszy, coby brnąć w proces eskalacji ergonomii i długowieczności klawiatury.

Co prawda, absolutnie nie będzie to poziom iKBC, czy nawet Ducky Zero, jednakowoż przedstawi się nad wyraz dobrze, jak na standardy wyznaczone przez anemiczne twory, dostępne ma wyciągnięcie dłoni.

Link to post
Share on other sites

Podłączę się może do tego tematu. Też chcę kupić jakąś klawiaturę mechaniczną i widzę, że jeśli chciałbym coś z polskiej dystrubucji, to najlepiej Cooler Master Masterkeys Pro L (potrzebuję klawiaturę 100%),.Ale ostały się u nas tylko modele GeForce, a ich wygląd (i grafiki na keycapsach) jest odstręczający (wg mnie). Dlatego myślałem bardziej o Cooler Master MK750 - czy to też byłaby dobra podstawa do zabawy z keycapsami PBS!? I mam jeszcze Hyperx Alloy FPS, wiem, że keycapsy to w nich dno, ale może sama klawiatura też byłaby dobrą podstawą do wymiany keycapsów? Acha, i myślę raczej wyłącznie o przełącznikach Cherry MX Blue.

 

edit: generalnie to jak się tak głębiej zapoznaję z tematem klawiatur mechanicznych, to wychodzi, że przy wyborze należy się kierować (przynajmniej) czterema rzeczami:

- przełączniki;

- keycapsy (vel nasadki/klawisze);

- stabilizatory i płyta, na której osadzone są przełączniki;

- no i jeszcze standardowy rozkład klawiatury / wymiar klawiszy (jeśli ktoś chce się bawić w wymianę keycapsów).

 

Coś jeszcze? I teraz tak: MK750 z tego wszystkiego ma chyba dobre przełączniki i stabilizatory (Cherry), keycapsy pewnie zasysają (ale to jest element wymienny ze względu na standardowy build klawiszy/układu klawiatury - czy może jednak nie jest standardowy? Bo w sumie się na tym nie znam...), z kolei płyta jest aluminiowa i generalnie to lepsza byłaby stalowa, ale przy płycie (tak przeczytałem) zwrócić uwagę trzeba jeszcze na jej grubość (o grubości informacji chyba próżno szukać) oraz zastosowane przełączniki. I tu się zaczynają kombinacje, bo przełączniki liniowe (podobno) lepiej osadzić na płycie stalowej, a przełączniki takie jak cherry Mx Blue na płycie aluminiowej... Tak to przynajmniej rozumiem, ale może coś kręcę...

Edytowane przez ThimGrim
Link to post
Share on other sites

Na moje po tej całej dyskusji mam wrażenie że w pl nie ważne co kupisz to jeden C**J bo wszystko to dziadostwo. A jak chcesz coś dobrego to i tak tego nie kupisz, bo wszędzie albo braki albo masz do wyboru jakieś pół środki a ja nie lubię półśrodków i zostaje na razie na mojej G105 aż sie rozleci albo Ducky będzie do kupienia w europie z sensownym czasem dostawy. CM nie ufam. Nie ufam, żadnej firmie która robi sprzęt do komputera taki jak np. Zasilacze a nagle zaczyna robić myszki i klawiatury. Mam ramy i zasilacz corsaira ale jego peryferii bym np. Nie kupił.

Link to post
Share on other sites

Pełna zgoda, u nas dobrych klawiatur mechanicznych nie dostaniesz. Ale trzeba trochę się doedukować w tym temacie, żeby to skumać ;). A już byłem bliski kupna Blackwidow Elite Razera... Ostatecznie wziąłem tego Cooler Mastera MK750.

 

Edytowane przez ThimGrim
Link to post
Share on other sites

Ja też jestem na kupnie klawiatury w podobnym przedziale cenowym i trochę mnie zdziwiło co tutaj przeczytałem  :) . Tylko cooler master jest rozsądnym wyborem z tego co można dostać w Polsce bez problemów ? 

W tej recezji  https://www.purepc.pl/klawiatury_i_myszki/cooler_master_masterkeys_mk750_test_mechanicznej_klawiatury?page=0,5

 

 koleś jakośmocno jej nie poleca. 

 

W czym ten cooler master jest lepszy od np hyperx alloy elite cherry mx brown ? 

 

edit. rozumiem ze w tym modelu też jest podobne wykonanie co tutaj linkowałeś ?

 

"https://www.youtube.com/watch?v=tpp8zUbbDUs&feature=youtu.be&t=102 "

Edytowane przez bartek_em
Link to post
Share on other sites

Wybacz, za tak późny rezonans.
MK750, to w globtroterskim dictum, opieszały krok Cooler Mastera w stronę zdecydowanego mainstreamu, zasiadąc obok sławetnego designu Corsaira.
Niesamowicie bujny w popularność ostatnimi czasy "float design", przypieczętowany aluminium - nobilitacja aspektu wzrokowego, nierzadko nie ma to wpływu na trwałość i jakość klawiatury, co wybitnie pokazują chińskie OEM-y, jak RX85, który jest wiotki jak dzikie pnącze, pomimo zastosowania przytoczonego aluminium i obudowy z poczciwego tworzywa PVC, zamiast zmieszanego z błotem w wątku, ABS-u.
Klawiatura zdecydowanie niewarta MSRP, prześwietlona pryzmatem serii MasterKeys dotkniętej agonią - modele zastępowane są przytoczoną serią "MK", zdaje się być wysoce nieopłacalna.
Adekwatny set dla modelu Pro L, to mniej, niż trzydzieści dolarów, finalna kwota spocznie na granicy czterechset złotych.

Waśn stabilizatorów.
Archetypy, to Cherry i Costar, które są drzewem archeologicznym wszystkich pochodnych.
Cherry są zdecydowanie milej widziane, szczególnie w budżetowych klawiaturach - ich implementacja jest łatwiejsza, partaczenie przychodzi trudniej, niż w przypadku Costara.
Costar natomiast, jak napomknąłem wcześniej, lubuje się w niecienkich keycapsach, najlepiej PBT - gwarantują mniejszą chybotliwość i poprawę ergonomii.
Akuratna implementacja głównie w klawiaturach top-notch, niesamowicie łatwo uczynić je zmorą i wywołać anhedonię codziennej czynności.
Przede wszystkim, każde stabilizatory wymagają lubrykacji do poprawnej pracy - klawiatury nacechowane estymą jak Leopold, Vortex, iKBC czy nawet Ducky, mogą pochwalić się ową składową ich sukcesu.

Personalnie, pozostawiłbym HyperX Alloy, zapewniając jej budżetowy set PBT i lubrykując stabilizatory najzwykleszym smarem litowym - pragmatyczny aspekt ukazuje brak różnic pomiędzy nim, a naprawdę niebotycznie drogimi smarami stosowanymi w fabrykach.
Drugą możliwością, jest przytoczony MasterKeys Pro L, z aksjomatem - wymiana ABS-u.

@Po1nter
Szanuję bardzo za zdroworozsądkowe podejście, niewiele jest brandów, których faktyczna produkcja odbywa się przez linię własnych fabryk, a wszechobecne licencje OEM i ODM, skutecznie degradują jakość.
Podlinkowany model iKBC - C87, zdaje się być w pełni legitny, forumowicze test-gear niejednokrotnie dokonywali zakupu z tejże aukcji.
Seria MasterKeys jest produkcji Cooler Mastera, na szczęście nie jest to plugawy OEM iOne.
Warto nadmienić, że klawiatury tej serii, bez dopisku "Pro", to OEM świetnego Costara, wyjeżdżały z fabryki przesmarowane, wraz z setem PBT, niestety dystrubucja tego modelu w Polsce, niemalże nie istniała.
Fun fact, Cooler Master w rodzimym Tajwanie, sprzedaje od ręki klawiatury niedostępne na rynku europejskim, wraz wyselekcjonowanymi zestawami PBT, jak lizaki.

Jeżeli przeczytaliście całą tyradę, to poględzić mogę jeszcze na temat przełączników, mianowicie...
Trywialne Cherry i ich klony; Kailh, Outemu, Gateron, to tylko namiastka ogólnych przełączników mechanicznych.
Począwszy od konserwatywnych "Buckling Spring" w generyczych klawiaturach IBM - Model M, Model F, przez przełączniki ALPS-a (tak, dokładnie tego, który skrupulatnie produkuje najlepsze enkodery dla scrolli), Matias, nawet Fujitsu, kończąc na przełącznikach Topre (Hybrydowe Romer-G produkcji Omrona, to absolutnie żadna innowacja, możemy się poczuć jak kraj trzeciego świata, który zostaje zapylony ekspansją najbardziej rachitycznych wytworów) i wszelakich fundamentach Cherry, na których powstały chociażby przełączniki Zealios.

Sytuacja rodzimego rynku.
Wraz z wertowaniem kartek kalendarza, patent Cherry wygasł, pojawiły się skrupulatne substytuty, jak chociażby sławny Kailh (bądź Kaihua), który był świetnym kąskiem dla niszowych fabrykacji - koszty produkcyjne były znacznie niższe, niż w przypadku implementacji Cherry, a żywotność przełączników Kailha naprawdę pozwalała zapewnić konsumentom pierwotne miesiące bezstresowej eksploatacji.
Nie były oczywiście wolne od wad, niekonsystencja pozostała do dzisiaj, lecz to stopniowy upadek jakości Cherry spowodował sukces Kailha, który obecnie opracował autorskie, prześwietne przełączniki Kailh Box, jak i naprawdę dobre przełączniki niskoprofilowe, które zabłysnęły jako ewenement i erzac od zawsze wysokiego profilu klawiatur mechanicznych.
Cherry ostało się pod mianem najlepszych przełączników, co nie powinno dziwić, wszakże tylko one są dla nas synonimem solidności i trwałości - nie znamy alternatyw.
Kailh poprawił znacznie produkcję swoich przełączników, podówczas Cherry zatraciło charakterną jakość, co stało się wypadkową częstego i bliskiego porównywania tychże switchy.

Jak percepcja ukazuje, składowych dobrej klawiatury, jest monumentalna doza.
Szargane opinie i ogólna impertynencja pod adresem klawiatur rynku nam znanego, nie jest nieuzasadniona, a szczególnie tworów Razera, który tnie koszty nawet na przełącznikach - epizod brandowanych logiem przełączników Greetecha, który zastąpił Kailha (Kaihua była głównym podwykonawcą przełączników Razera do roku dwa tysiące piętnastego), ukazuje obrzydliwy wręcz marketing tejże firmy.
Model iKBC - C87 - prosty TKL, w cenie ~250zł, wykonany jest z tworzywa ABS, z naprawdę dobrym zestawem klawiszy, lubrykowanymi stabilizatorami autorskiej konstrukcji Cherry, z wagą niewiele mniejszą od Blackwidow Elite, klawiatury, która jest pełnowymiarowa, ma pełne podświetlenie RGB, dodatkowe HUB-y, metalową płytę i fizyczne funkcyjne feature'y ¯\_(ツ)_/¯

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak się zacząłem zastanawiam nad zakupem z tego sklepu mechanicalkeyboards . Koszt przesyłki rzeczywiście spory.. ale jak by tak zebrało się więcej osób, choćby dwie albo 3 to już by to zaczęło nabierać sensu. Choć teraz tak sprawdzam to oni chcą za 2 klawiatury  już 62 dolary za transport a za 3- 73 . Trochę mniej na łebka, choć myślałem ze transport będzie stały. Tak czy siak ja bym zakup jakieś fajnej klawiatury rozważył z tego sklepu. Na czasie aż tak mi nie zależy, mogę czekać i miesiąc. 

 

edit. pytanie do Leminairre

 

 


Dobry wybór ? :) https://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_detail&p=3485

czy uważasz ,że coś lepszego można dostać w tej lub podobnej cenie ?  Moje wymagania to 

przełączniki MX brown, trochę gram ale raczej więcej piszę więc też chcę aby wygodnie się pisało.

Dodam ze to będzie mój pierwszy mechanik, nigdy jeszcze nie miałem okazji pracować na takiej klawiaturze. Jednak tak jak kolega wyżej, jak już coś kupuje to nie lubię kompromisów.. Raz a dobrze i zapominam o temacie na parę lat. 

 

Klawiaturę wolę raczej pełną, czasem korzystam z numloków. Nie musi być podświetlenia choć chciałem mieć pierwotnie przynajmniej  jeden kolor najlepiej biały. 

 

z góry dzięki za wszelkie sugestie. 

Edytowane przez bartek_em
Link to post
Share on other sites

Nabycie czegokolwiek z tego sklepu, zdaje się być wysoce nieopłacalne.

Finiszowa kwota, to w naturalnych warunkach rzeczywista cena produktu i VAT - jesteśmy rozpieszczeni darmowymi wysyłkami z Państw Środka, dopłata dwucyfrowej kwoty to czysta profanacja.

 

Optuję znowuż za iKBC.

https://bit.ly/2X6r2Zj

Kwestia przełączników jest mocno personalna, jeżeli pogłos i generyczny "clicky-clack" przełączników niebieskich, jest dla Ciebie istną melodeklamacją, definitywnie wybrałbym MX Blue.

MX Brown są doprawdy nijakie, "tactile bump" jest niemalże niewyczuwalny po dłuższej sesji, dodatkowo odczuwam mnogą niekonsystencję w kliku po kilku miesiącach, na szczęście pozwalają na swobodne pisanie, bez trącania przypadkowych kliknięć.

Link to post
Share on other sites

aa jeszcze VAT.. no to wydaje się być już za drogo :P. co do niebieskich przełączników  to wydają się być za głośne.. Mam jeszcze małe dziecko i nie chcę go wybudzać wieczorami:P  Z aliexpress też mozna dostać vat i do tego cło ?  To chyba najpewniej kupić tutaj ?  candykeys.com 

Link to post
Share on other sites

Kabalistycznie.

Byłoby niesamowicie intratnie, niestety dystrybucja klawiatur na rynek europejski, obfita jest w dzietny przelicznik jeden do jednego, nierzadko nawet więcej, konkluzja przedstawia się jasno - kwota którą trzeba będzie uiścić, jest naprawdę monumentalna i przekracza realną wartość produktu.

Zakup klawiatury bezpośrednio z Azji, paradoksalnie przedstawia się polubowniej, mając świadomość wliczonych podatków - mimo takich niedogodności, ryczałt zdaje się być bardziej przyziemny.

Link to post
Share on other sites

a jak byś mógł wybrać coś z tego amerykańskiego sklepu? Mam brata w stanach , który w tym roku ma zamiar przyjechać do Polski , więc mógł by mi przywieść jakąś klawiaturę ? Co uważasz za najlepszy wybór ? tego  Leoparda FC750 R?  czy coś lepszego można znaleźć w podobnej cenie? 

 

czy między tym IKBC z aliexpress a leopardem za wiele różnic nie ma ? 

Link to post
Share on other sites

a jak byś mógł wybrać coś z tego amerykańskiego sklepu?

 

czy między tym IKBC z aliexpress a leopardem za wiele różnic nie ma ?

 

Zdecydowanie klawiatury Leopold.

Przez chwilę kontemplowałem nad Filco, które również produkje fenomenalne klawiatury, niestety keycapsy są z tworzywa ABS, mimo iż to rzeczywiste "double-shoty", to są niemałą ujmą dla klawiatury takiej klasy.

Główna różnica, to stabilizatory - Cherry w przypadku Leopolda i Costar w przypadku Filco, i oczywiście tworzywo klawiszy.

Leopold cechuje się znamienną estymą keycapsów, grubość 1.5mm to cholernie pokaźna liczba, relatywny hiatus pomiędzy Filco.

 

Najprawdopodobniej byłbyś zdumiony jakością iKBC, wypełniłaby zadane poruczenie.

Jeżeli kwota nie odgrywa pierwszorzędnej roli, to oczywiście Leopold będzie zacniejszym wyborem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

W końcu przyszła parę dni temu do mnie ta klawiatura. Muszę przyznać ,że jestem bardzo zadowolony. Świetnie się na niej pisze, bardzo miłe w dotyku klawisze. Czuć tą jakość wykonania, masywna, stabilna, bez zbędnych bajerów. Niebieskie przełączniki są dość głośne, to fakt, jednak ten dziwek nie jest jakoś denerwujący dla mnie i co najważniejsze dla otoczenia :). Dzięki Leminairre za rady :)

 

ps. nie dostałem cła, więc kosztowała mnie  376 zł :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...