Skocz do zawartości

Pierwszy komputer po latach, 3500-4000zł


Recommended Posts

Witajcie,

 

Stoję przed decyzją o zakupie pierwszego stacjonarnego komputera od... 17 lat. W międzyczasie przez okres liceum, studiów czy późniejszych użytkowałem kilka budżetowych laptopów <2tys, ogólnie w tym segmencie poruszałem się na przestrzeni lat dosyć sprawnie. Jednak wraz z zapuszczeniem solidnych korzeni postanowiłem zainwestować w "duże pudło". I tak jak się spodziewałem, wpadłem na ścianę. Tysiące konfiguracji, testów i poradników. Co wybrać, co będzie lepsze, wydajniejsze, ile RAMu, jakiego, AMD czy Intel, napęd optyczny czy nie... aaaaargh... Im więcej czytałem tym byłem głupszy.

  • Zastosowanie komputera : Gry, praca, chcę zacząć zabawę z montażem video (na razie podstawy, żadnego wielkiego renderowania w 4k)
  • Maksymalna kwota : 3500-4000
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : do końca miesiąca
  • Których części potrzebuję : Cała jednostka centralna
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie wykluczam
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1080p LG 29UM58-P 
  • Specjalne wymagania : 16GB RAM, 2 dyski (HDD + SSD)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu https://www.morele.net/inventory/info/85db35af/
  • Inne : Zależy mi na sprzęcie, który będę mógł w przyszłości systematycznie rozbudować/aktualizować.

Ok, oczywiście trochę przesadziłem na początku, ale szczerze, to nawet nie wiem czy ta konfiguracja jest najlepsza w tej cenie? Czy to się wszystko spina? Czy warto tyle kasy inwestować w grafikę? Czy któryś z elementów jest stanowczo przepłacony? Co tu można zmienić?

 

Podzespoły będę kupował, raczej osobno żeby zjechać z ceny.

Link to post
Share on other sites

Trzeba Ci po prostu zestawu do gier na którym będziesz obrabiać video. 

Zestaw całkiem przyzwoity. Można się pokusić o System Power 9 500W na DC-DC i o jakiś lepszy SSD bo to jednak zostanie z Tobą na dłużej. 

 

Bez problemu mieścisz się z SX 8200 Pro NVME https://proline.pl/koszyk/6c4ab3a9 albo z MX500 500 GB

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...