Skocz do zawartości

Zakup nowego procka pod LGA 1155 czy upgrade pod LGA 1150 ?


Recommended Posts

Witam,

sprawa wygląda następująco, mam zestaw na LGA 1155 na :

 

- MSI Z77A GD55

- SUPER FLOWER Golden Green 750W

- Gigabyte GTX 1060 Aorus Xtreme 6GB

- 4x4GB RAM  HyperX Genesis1600 Mhz CL9 

- i5 3570k 

( chodzi aktualnie na 4.2 Ghz poprzez OC Genie, choc kiedys go bez problemu krecilem na 4,7 mozliwe ze by jeszcze wiecej sie wykrecil, a warunki chlodzenia mam dobre i trzyma mi w grach ledwo 50 stopni na niektorych rdzeniach nawet nie dochodzi, na tych 4.2 GHz )  

 

I co ważne mam osobno sama płyte głowną Gigabyte Z87X- UD3H pod LGA 1150

 

Moje pytanie brzmi czy zmieniać w tym zestawie na jakiegoś najmocniejszego CPU jeśli tak to jaki polecacie. Czy krecic go jak narazie ile fabryka dała zeby stabilnie smigal,

 

bo dodam że na 4.2 Ghz przy graniu W Forza Horizon 3 czy to 4 na Ultra grafika potrafi sie czasami nudzic a procek juz jest dojezdzany i co nieco w ciezkich momentach blokowac i zlapac lekkieg lagsa gdzie GPU nie idzie na 100%, jednak zalecane na ultra jest miec juz ta i7, gdzie to ostatnio jeszcze czytalem ze tez ktos polecam Xeona serwerowego, co o tym myslicie i jaka bylalby najmocniejsza wersja pod ten zestaw i jak ma sie wydajnosciowo do najmocniejszej I7 pod LGA 1155?

 

 

I ostatnia sprawa czy opłacałoby mi sie przenosic zestaw na tą Gigabyte Z87X- UD3H pod LGA 1150, i jesli tak to jaki procek by tam wrzucic ? 

Edytowane przez AvIataN
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

to sprzedaj wszystko i kup 4790 z plytka albo jak kazdy mowi sprzedaj i kup ryzena, poczujesz roznice. Ja przesiadlem sie z 4690k i5 @ 4.3ghz na 4790k i7 @ 4.6ghz i czuje spora roznice w samym gta i z gtx 1070ti wszystko dziala jak nalezy, na razie zadna gra nie sprawila mi problemu. ale to koszty i czy az tak warto sie pakowac, mysle ze tak bo 4790 nie odbiega az tak od serii 8 w 2k rozdzielczosci. w 1080p jest roznica 30fps. Zamiast miec w bfie 180 masz 150, ale do tego juz potrzebny dobry monitor

Link to post
Share on other sites

Ładowanie się w starocia na haswelu jest bezsensowne. używany i7 kosztuje tyle co nowy Ryzen 5 wraz z płyta główną.  Albo coś pokroju xeona e3 1230 za ok 250-300zł albo Ryzen 1600x, płyta na b450 + 16gb ram. 

Moje testy po przesiadce z ivy brigde @ 3,9Ghz czyli prawie to samo co masz obecnie.

 

83KKQn6.png

 

 

 

w 1080p jest roznica 30fps

Krew mnie zalewa, gdy widze jak ktoś podaje różnice wydajności w ten sposób. 30fps więcej to nie wartość liniowa.   Jest ogromna różnica gdy piszesz o porównaniu 30 vs 60 a 150 a 180. W pierwszym wypadku różnica jest kolosalna i wynosi  100%, w drugim 20% i praktycznie nieodczuwalna.  Ryzen 2600 w większości gier jest kilka-kilkanaście % wolniejszy od i5 8400 w miejscach procesorowych. Przestańcie pisać o różnicy w fpsach bo na to ma wpływ zbyt wiele zmiennych (gra, miejsce pomiaru, rozdzielczość, ilość detali, rodzaj pamieci)

 

 

DcszUGZV0AAGfVL.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

problem ludzi jest taki ze nigdy nie podaja sredniego fpsa w grze, jak sie pytasz ile masz fps w grze, podaja ZAWSZE max jaki osiagneli wiec tu jest problem i taki intel zjada te ryzeny niestety. Szczerze nie widze fenomenu tych ryzenow. No dobrze sa tansze ale widac tez roznice w tym fpsie. Do tego zalezy jaki kolega ma monitor czy 60hz czy 144hz. Przy jego karcie zrobi duzo wiecej fps na intelu niz ryzenie, a im wiecej fps tym czlowiek lepiej spi a nie mysli o tym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...