Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Czy zasilacz to wytrzyma?

#zasilacz komputer

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 kapelek

kapelek
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 11 luty 2019 - 23:05

Witam mam nowe podzespoły w komputerze i zastanawiam sie czy mój zasilacz 350W to wytrzyma. Wszelkie kalkulatory mocy zasilacza pokazują za maksymalna moc pobierana to 200W (nie wiem czy te kalkulatory w ogóle działają).
Komputer: 
Procesor: Ryzen 5 2600 (Nie będzie podkręcany) 
Płyta główna: Gigabyte B450M DS3H
Ram: G.Skill Aegis 2x8GB, 3000MGz
Karta graficzna: ASUS GTX 1050 2GB
Dysk: Toshiba P300
Jeszcze dodam że na tych "kalkulatorach" sprawdzałem stare podzespoły i wynik był podobny około 200W.

• 0

#2 ANATHEMA

ANATHEMA
  • Amator

• 46 postów

Napisano 12 luty 2019 - 07:37

Wszystko zależy jaki to zasilacz. Podaj markę i typ a najlepiej wklej zdjęciem tabliczki-naklejki znamionowej zasilacza.

Odsyłam do artykułu: http://www.mamkomput...silacz-czesc-1/

Zwłaszcza do części "MOC ZASILACZA" i tam pokazane jest o co chodzi z Twoimi 200W. Te 200W po prostu musi być na linii +12V i to najlepiej z jakimś zapasem np. najlepiej żeby Twój zasilacz na linii 12V miał co najmniej 250W....ale czy ma?

Naklejki na zasilaczu , że jest max 500W to często bujdy ( zwłaszcza w tanich zasilaczach ) - trzeba przemnożyć na linii 12V ile ma Amper x 12 i wyjdzie Ci sprawność  linii 12V.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: #zasilacz, komputer

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych