Skocz do zawartości

I7 6700 vs I5 8400 a może AMD?


Recommended Posts

Witam.

Planuje odświeżyć pc. Jaki CPU będzie najlepszy pod rtx 2060. W temacie podałem procesor 6 gen ponieważ dysponuje płyta b150 na której w tym momencie siedzi I5 6500.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

i5 8400 jest lepszym procesorem niż i7 6700 ale wymaga innej płyty głównej

jeśli masz płytę B150 to możesz zapolować na używkę i7 6700

tylko trzeba zaznaczyć, że 600zł to nie jest jakaś super cena jak za taki procesor

z drugiej strony, po sprzedaży obecnego i5 6500 płacisz mniej

Link to post
Share on other sites

No właśnie. Zastanawiam się mocno czy większych korzyści nie będę miał z konfiguracji i7 6700 + rtx 2070, czy np zmienić cała platformę pod i5 8400 i do tego wziąć rtx 2060. Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

No właśnie. Zastanawiam się mocno czy większych korzyści nie będę miał z konfiguracji i7 6700 + rtx 2070, czy np zmienić cała platformę pod i5 8400 i do tego wziąć rtx 2060. Na oglądałem się ostatnio trochę testów i widzę że przy wyższych rozdzielczościach a mierze w 1440p procesor zaczyna mieć mniejsze znaczenie niż karta i różnice zaczynają się zacierają. Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Jeżeli myślisz o 1440p @Rtx 2060 to nie ma za bardzo różnicy, czy to będzie i5 czy R5 - grafika "zaciągnie ręczny" zanim zobaczysz różnice wynikającą z szybkości rdzenia w Intelu. Poza tym 2060 pod tę rozdzielczość to z kompromisami, bo maxa nie uciągnie.

 

Jeżeli masz fundusze na i5-8400 + RTX 2060 (850 + 1650) to może się okazać, że w niewiele większym budżecie jest opcja R5 2600 + RTX 2070 (670 + 2150)

 

https://allegro.pl/oferta/palit-karta-graficzna-rtx-2070-dual-v1-8gb-gddr6-2-7723924690?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed

 

https://allegro.pl/oferta/procesor-amd-ryzen-5-2600-box-lepszy-od-i5-8400-7708031792

Link to post
Share on other sites

A co myślisz o i7 6700 i rtx 2070? Powiem o co chodzi. Budę mam silentiumpc pc s10 stara I mała do wymiany się kwalifikuje, jednak w tym momencie wchodzi mi w biurko. Biurko mam zamówione takie w które wejdzie już większą jednostka a wtedy będę mógł myśleć o płycie ATX a nie tak jak teraz matx. Problem polega na tym że dziś na meble pod zamowienie trochę się czeka niby podali miesiąc ale wiadomo jak to jest. W między czasie z tego co wiem mogą pokazać się ryzeny 3 I może warto by było na nie poczekać tym bardziej ze narazie tytułów które wykorzystały by 2070 nie ma za wiele.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Kupno 6700 to wywalenie pieniędzy w błoto jeżeli zakładasz nową platformą w bliższej przyszłości - do tego niemałych pieniędzy.

 

Dobra płytę micro ATX B450m kupisz za 350 pln i wejdzie Ci spokojnie do obecnej budy.

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b450m-pro4-4141571/

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc. W matx się już bawić nie zamierzam. Na dziś zamówimy najprawdopodobniej rtx 2070. Jak przyjdzie biureczko wymienię obudowę na większą i wtedy wystawimy nowego procka i płytę. Tylko co wtedy brać Intel czy AMD? Niby w testach lepiej wychodzi Intel. Na dłużej napewno wystarczy AMD. Tak jeszcze skonsultuj zasilacz bo w tym momencie mam ten z linku, wymieniać? Ma około 3 lat nie sprawia problemu.

 

https://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-530w-sps-530mpcbeu-549804/

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

i7-6700 to nieporozumienie ze względu na wywindowaną cenę. Nawet używki są droższe od porównywalnego wydajnościowo ryzena i5-2600, więc zapomnij tym bardziej, że ma mniej fizycznych rdzeni (a to zawsze +). Sam chciałem go kupić, aby nie zmieniać platformy (nowy ram i płyta główna), ale ceny to jakiś żart.

 

Ogólnie ostatnio ludzie kupują amd zamiast intela choćby dlatego, bo ten drugi winduje ceny, a ludzie go kupują głównie ze względu na markę. Intel może i ma kilka fps więcej (mocniejszy 1 rdzeń), ale ma też nieadekwatnie wyższa cenę. Poza tym amd też celuje w dłuższa żywotność płyty głównej (a nie jak intel zabawę w jedna generacja=jedna płyta główna, choć ostatnio się ugina przez amd).

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc. W matx się już bawić nie zamierzam. Na dziś zamówimy najprawdopodobniej rtx 2070. Jak przyjdzie biureczko wymienię obudowę na większą i wtedy wystawimy nowego procka i płytę. Tylko co wtedy brać Intel czy AMD? Niby w testach lepiej wychodzi Intel. Na dłużej napewno wystarczy AMD. Tak jeszcze skonsultuj zasilacz bo w tym momencie mam ten z linku, wymieniać? Ma około 3 lat nie sprawia problemu. https://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-530w-sps-530mpcbeu-549804/ Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Myślałeś może żeby poczekać trochę na ryzeny 3 gen? Nie, żeby Ci radzić ale też zmieniam na nowy i mam zagwozdkę czy warto czekać.

Link to post
Share on other sites

Więc tak. Generalnie to postanowiłem że zaczekam z wymianą procesora. Jak pisałem wyżej wiele czynników się na to składa. Na ten moment rtx 2070 pociągnie i5 6500. A na wiosnę jak się wszystko rozwiąże to będę myślał nad wymiana platformy.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dobra płyta X470/B450 + Athlon 200ge i w czerwcu przesiadka: albo na wyprzedawane sporo taniej Pinnacle Ridge, albo na nowe Crest(?) Ridge.

 

A taki Athlon nie straci za bardzo na wartości.

 

W kwietniu/maju rok temu można było wyhaczyć R7 1800x poniżej 900 PLN więc zakładam, że tu może być podobnie.

Link to post
Share on other sites

Właśnie dokładnie miałem nad tym "rozkminę" ostatnio i doszedłem do pewnych wniosków. Jeżeli w czerwcu Zen2 wchodzi z podbiciem liczby rdzeni (+ min wyższe zegary) we wszystkich segmentach przy niewielkiej podwyżce cen, to wszystko używane od Intela poleci na pysk cenowo (a już Cpu bez "k" w nazwie totalnie). Ofc, to nie stanie się od razu ale będzie to zauważalny trend.

 

Już teraz pojawiają się wątki z pytaniami, czy opłaca się wymienić zablokowane i5/i7 od Haswella wzwyż na AMD póki Intel trzyma cenę (bo ktoś chce spróbować streamu, bo coraz więcej gier potrafi wykorzystać więcej niż 4C).

 

200ge to tylko przykład, bo tak na prawdę już R5 1400 jest dobrym kandydatem na przeczekanie jeżeli ktoś nie chce robić kroku "wstecz" wydajnościowo.

Link to post
Share on other sites

Poczytałem trochę właśnie o zen2 i widzę ze w tym konkretnym przypadku warto poczekać. Mam tylko nadzieję że AMD tego nie spitoli. Tak czy innaczej dobre procesory od czerwonych powinny przywrócić ceny do normalności.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Tu trochę testu R5 2600 vs R71700https://youtu.be/yEk83iI2Q40

 

Tyle że w KAŻDEJ grze Pinnacle Ridge zjada Summit Ridge, co dopiero po OC więc po co kupować słabszy procesor za te same pieniądze?
Na pewno zjada? Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Jeżeli odpalisz grę bardzo mocno siedzącą na Cpu + na tyle dobrze napisaną, by zrobić użytek z większej liczby rdzeni (np AotS) to 1700 będzie więcej kratek kręcił niż 2600. Ale w każdym innym przypadku to minimalnie wyższe ipc, wyższe zegary i mniejsze opóźnienia w komunikacji wewnątrz Cpu będą działać na korzyść nowszego Ryzena.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...