Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć

Mam problem z dyskiem twardym na jednym ze swoich laptopów.

Model: Asus F541N

 

Otóż dysk jest strasznie wolny i uniemożliwia normalną pracę. 

 

Najsensowniej wg. mnie byłoby ten dysk wymienić, tylko ciągle się zastanawiam, czy to jest dobry pomysł. Lap jest na gwarancji, więc przy wymianie dysku raczej ją stracę. 

Co uważacie, warto ingerować aż tak bardzo i wpakować tam SSD?

Link to post
Share on other sites

Daj screena z parametrow SMART najlepiej programem HDTune albo CrystalDiskInfo - moze dysk jest po prostu uszkodzony.

Na moje oko to pewnie siedzi tam HDD 5400 RPM i jest po prostu za wolny.

Co do wymiany na SSD to na pewno stracisz gwarancje - ile Ci jeszcze jej zostalo ?

Jest jeszcze opcja zeby wymienic  tego HDD na SSD o ile nie ma tam jakis plomb gwarancyjnych i trzeba by uwazac zeby przypadkiem nie uszkodzic srubek przy odkrecaniu i przykrecaniu dysku :)  W razie awarii przekladasz stary dysk w miejsce SSD i oddajesz na gwarancje (jesli ja uznaja).

Link to post
Share on other sites

Daj screena z parametrow SMART najlepiej programem HDTune albo CrystalDiskInfo - moze dysk jest po prostu uszkodzony.

Na moje oko to pewnie siedzi tam HDD 5400 RPM i jest po prostu za wolny.

Co do wymiany na SSD to na pewno stracisz gwarancje - ile Ci jeszcze jej zostalo ?

Jest jeszcze opcja zeby wymienic  tego HDD na SSD o ile nie ma tam jakis plomb gwarancyjnych i trzeba by uwazac zeby przypadkiem nie uszkodzic srubek przy odkrecaniu i przykrecaniu dysku :)  W razie awarii przekladasz stary dysk w miejsce SSD i oddajesz na gwarancje (jesli ja uznaja).

 

Ok, screena podeślę jak wrócę do domu z wyjazdu. 

Poszperałem jeszcze trochę i tam na 99% jest dysk 5400 RPM, także chyba to będzie to.

 

Gwarancji zostało 12 miesięcy jakoś, więc w sumie trochę... ale no w sumie gorzej niż z obecnym dyskiem być nie może, więc wymiana to mus. 

Dzięki :)

Link to post
Share on other sites

@Jędrek88

 

Jeśli mówimy o Asusie F541N z Celeronem N3350 to uwierz mi że ten HDD 5400rpm to jest najszybsza rzecz w tym lapku i nawet jeśli dało by się tam wsadzić Samsunga 970 Pro to nic by nie przyśpieszyło.

 

Celeronem N3350 2 rdzenie taktowane 1.1 GHz w turbo szalone 2,4 GHz to jest zamulacz Windowsa XP a W10 to zapomnijmy.

 

Wymień cały "laptop" to jest jedyna opcja.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...