Skocz do zawartości

[Chłodzenie] Chłodzenie procesora intel i5 9600k


Recommended Posts

Siemka,

 

Chciałbym zbudować chłodzenie wodne(CL). Budżet to około +-800zł. Fajnie jakby zestaw mógł zawierać białe elementy lub podzespoły, które łatwo będę mógł przemalować na kolor biały :D Jestem totalnie zielony w tym dlatego prosiłbym czy ktoś mógłby stworzyć mi jakiś zestaw ?

 

Dzięki


Zapomniałem dodać, że chłodzenie te będzie w obudowie: corsair carbide 275r

Link to post
Share on other sites

Nie obraź się , ale chcesz składać sam coś ,o czym nie masz zielonego pojęcia ? Moja rada to przede wszystkim o tym poczytać , zapoznać się z podstawowymi zasadami działania i konstrukcji takiego urządzenia. Jak już zdobędziesz tą wiedzę , łatwiej nam będzie odpowiadać na kolejne pytania . I nie bój się , to nie jest kwantowa teoria względności . To są najprostsze zasady fizyki plus wyobraźnia i możliwości twórcy. Można również kupić  taki zestaw już gotowy (za te pieniądze) i montażu dokonać samemu ale i tu potrzebna jest choć podstawowa wiedza. I tu możesz zasypać niektórych doświadczonych pytaniami , jak to wygiąć , przedłużyć , skrócić , połączyć...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Nie obraź się , ale chcesz składać sam coś ,o czym nie masz zielonego pojęcia ? Moja rada to przede wszystkim o tym poczytać , zapoznać się z podstawowymi zasadami działania i konstrukcji takiego urządzenia. Jak już zdobędziesz tą wiedzę , łatwiej nam będzie odpowiadać na kolejne pytania . I nie bój się , to nie jest kwantowa teoria względności . To są najprostsze zasady fizyki plus wyobraźnia i możliwości twórcy. Można również kupić  taki zestaw już gotowy (za te pieniądze) i montażu dokonać samemu ale i tu potrzebna jest choć podstawowa wiedza. I tu możesz zasypać niektórych doświadczonych pytaniami , jak to wygiąć , przedłużyć , skrócić , połączyć...

 

Troszkę czytałem o tym i wiem czego potrzebuje, jak mam postępować itd. Jakiś tam zestawik sobie stworzyłem, lecz najbardziej rozchodzi się o dobór odpowiednich komponentów. Kupię byle co i będę żałował np.

Link to post
Share on other sites

Jak na taki budżet to tu się chyba więcej nie ugra. Pompa szału nie robi, ale do samego CPU powinna wystarczyć. Jakbyś kiedyś chciał coś dorzucić jeszcze do układu to niestety potrzebna będzie wymiana na coś mocniejszego.

Płyny Pastel Mayhemsa mają to do siebie, że mogą się rozwarstwiać, zmieniać kolory lub z czasem zapychać bloki, więc kontroluj działanie układu, polecałbym wymieniać płyn co pół roku, max rok, a przy okazji zajrzeć jak to wszystko tam wygląda.

Oczywiście przed złożeniem tego do kupy dokładnie wypłucz chłodnicę.

Pamiętaj, że do pełnego kompletu potrzebujesz też wentylatorów  ;)

Edytowane przez michalmx0
Link to post
Share on other sites

Akurat biały pastel to jeden z ich najlepszych płynów. Jest to baza pod całą resztę kolorów i nie słyszałem jeszcze aby ktoś miał problemy z białym pastelem. Są układy które działają po kilka lat na tym płynie bez problemów 

 

 

Co do listy części, to ja na miejscu autora tematu rozglądałbym się za uzywanymi częściami takimi jak blok na cpu czy chłodnica i pompa. Ten supremacy mx jest średni i w jego cenie spokojnie dorwiesz używany topowy blok który będzie miał lepszą wydajność. Chłodnica też jest średnia i można by zapolować na jakąś 240 od alphacoola czy ekwb. Osobiście tego kombo bym nie wybrał, ze względu na problemy z rozszczelnieniem się na łączeniu z rezem. Do 200 zł spokojnie da rade wyrawać d5 z rezem albo ddc.

 

 

p.s. jak byś chciał zamawiać coś z angeli to odezwij się na pw, mam tam wypracowany najwyzszy rabat, także zawsze coś urwiesz jeszcze 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...