Skocz do zawartości

Nowy zasilacz do aktualnego zestawu + zbliżający się upgrade


Recommended Posts

  1. Budżet: Jakiś rozsądny, za coś na prawdę solidnego jestem w stanie dopłacić

Procesor: Aktualnie Intel Core i5-4690k

Karta Graficzna: MSI Radeon RX480

Płyta Główna: Gigabyte GA-Z97-HD3

Czy podkręcasz (CPU i GPU): Procesor lekko podkręcony, karta graficzna nie.

Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): Raczej nie

Specjalne wymagania (okablowanie modularne, cisza, specyficzny rozmiar itp): -

Własna propozycja: Moją propozycją było SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W

Cześć. Piszę w sprawie pomocy doboru zasilacza do aktualnego zestawu, ale takiego z zapasem ponieważ chodzi mi po głowie upgrade (typu nowych Ryzenów, grafika pokroju Rtx2060). 

Po tym jak spalił mi się aktualny zasilacz, wybrałem zasilacz który wiele osób zachwalało, czyli ten z punktu 8. Problem z nim mam taki, że pierwszy egzemplarz który otrzymałem nie działał w ogóle ( ani w moim komputerze, który sprawdzałem z innym zasilaczem i wszystko przeżyło spalenie się zasilacza, ani w drugim, który jest w 100% sprawny). Po dosyć szybkiej reklamacji dostałem nowy (trochę inny serial number, ale bardzo bliski więc pewnie ta sama seria). Ten akurat dało się włączyć spinając dwa piny, ale w obu komputerach jedyną reakcją było pojedyncze "cyknięcie" przy próbie włączenia i to tyle. 

 

 

Nie śledziłem ostatnio rynku i nie wiem czy jest coś takiego jak np. kompatybilność z płytą główną czy cokolwiek, bo to jest co najmniej dziwne że 2 fabrycznie nowe zasilacze nie działały w 2 komputerach.

 

 

Także stąd pytanie w co zainwestować? Bo nie chcę raczej próbować 3 egzemplarza tego zasilacza ( dzisiaj kurier odbiera przesyłkę i muszę się dzisiaj/jutro zdecydować czy chcę zwrot pieniędzy czy wymiana itd.)

 

Z góry dziękuję za pomoc 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy by starczył do RTX'a 2080 (znaczy pewnie by starczył, ale do najcichszych by w tedy nie należał) ten Seasonic, bo tu masz podany sam pobór energii przez kartę. (Swoją drogą jestem ciekawy jak to obliczyli, np. multimetrem cęgowym, oraz tym że max. złącze PCIe moze dostarczyć 75W mocy?), a z platformą w zależności od procesora wychodziło by pewnie 100-150W więcej :V 

http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page447.htm

 

Generalnie ten CX650M nie jest najgorszy, ale ja wybrałbym coś "słabszego" a o lepszej jakości. Tym bardziej, że ta 450 wystarczy nawet do 2080.

 

power_peak.png

Edytowane przez Kasper001
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...