Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Nowy zasilacz do aktualnego zestawu + zbliżający się upgrade

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 frupx

frupx
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 11 luty 2019 - 07:20

1. Budżet: Jakiś rozsądny, za coś na prawdę solidnego jestem w stanie dopłacić
  2. Procesor: Aktualnie Intel Core i5-4690k
  3. Karta Graficzna: MSI Radeon RX480
  4. Płyta Główna: Gigabyte GA-Z97-HD3
  5. Czy podkręcasz (CPU i GPU): Procesor lekko podkręcony, karta graficzna nie.
  6. Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): Raczej nie
  7. Specjalne wymagania (okablowanie modularne, cisza, specyficzny rozmiar itp): -
  8. Własna propozycja: Moją propozycją było SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W

Cześć. Piszę w sprawie pomocy doboru zasilacza do aktualnego zestawu, ale takiego z zapasem ponieważ chodzi mi po głowie upgrade (typu nowych Ryzenów, grafika pokroju Rtx2060). 

Po tym jak spalił mi się aktualny zasilacz, wybrałem zasilacz który wiele osób zachwalało, czyli ten z punktu 8. Problem z nim mam taki, że pierwszy egzemplarz który otrzymałem nie działał w ogóle ( ani w moim komputerze, który sprawdzałem z innym zasilaczem i wszystko przeżyło spalenie się zasilacza, ani w drugim, który jest w 100% sprawny). Po dosyć szybkiej reklamacji dostałem nowy (trochę inny serial number, ale bardzo bliski więc pewnie ta sama seria). Ten akurat dało się włączyć spinając dwa piny, ale w obu komputerach jedyną reakcją było pojedyncze "cyknięcie" przy próbie włączenia i to tyle. 

Nie śledziłem ostatnio rynku i nie wiem czy jest coś takiego jak np. kompatybilność z płytą główną czy cokolwiek, bo to jest co najmniej dziwne że 2 fabrycznie nowe zasilacze nie działały w 2 komputerach.

Także stąd pytanie w co zainwestować? Bo nie chcę raczej próbować 3 egzemplarza tego zasilacza ( dzisiaj kurier odbiera przesyłkę i muszę się dzisiaj/jutro zdecydować czy chcę zwrot pieniędzy czy wymiana itd.)

Z góry dziękuję za pomoc 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych