Skocz do zawartości

monitor 27 cali UHD do filmów/internetu


Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad zakupem monitora z rozdzielczością 3840x2160, konkretnie LG taki model - https://www.mediaexpert.pl/monitory-led/monitor-lg-27ud59-w,id-982926. Monitor ma służyć głównie do oglądania filmów/seriali/youtube, oraz do przeglądania internetu. W przyszłości po zakupie nowej karty graficznej pewnie też w coś czasem zagram. Nie chcę większego niż 27 cali, bo monitor stoi dość blisko oczu, większy mógłby mnie męczyć. Nigdy wcześniej nie miałem uhd, warto iść w taką rozdzielczość, czy pozostać jednak przy full hd? Jest zauważalna różnica przy oglądaniu fimów/serali? Są jakieś znaczące minusy względem full hd przy codziennym użytkowaniu? 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ma to być lg w 4k to lepiej dołożyć do uk600. Kolory ma ładne bo to IPS więc do filmów jak najbardziej się nada. Inna sprawa to wg mnie różnica w tej wielkość pomiędzy 2k a 4k jest ledwo zauważalna.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Przy 27 calach QHD jest optymalne, w 4K szkoda się pchać przy takim rozmiarze, różnica będzie praktycznie niezauważalna. FullHD byłoby nieco za małe niską rozdzielczością.

Z 1440p masz masz np. taki AOC Q27P1, do 1000 zł spokojnie do kupienia. Ewentualnie droższe - do 1500 zł:

1) AOC Q27P1 - z redukcją  migotania i fajnym designem

2) IIYAMA ProLite XUB2792QSU-B1, z odświeżaniem 75 Hz - bardziej do gier, redukcją migotania oraz filtrem światła niebieskiego.

Wszystkie one mają matrycę IPS, a więc ładne naturalne barwy oraz dobre kąty widzenia - w pionie i poziomie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...