Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

monitor 27 cali UHD do filmów/internetu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 andrzejkam22

andrzejkam22
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 11 luty 2019 - 02:22

Witam, zastanawiam się nad zakupem monitora z rozdzielczością 3840x2160, konkretnie LG taki model - https://www.mediaexp...d59-w,id-982926. Monitor ma służyć głównie do oglądania filmów/seriali/youtube, oraz do przeglądania internetu. W przyszłości po zakupie nowej karty graficznej pewnie też w coś czasem zagram. Nie chcę większego niż 27 cali, bo monitor stoi dość blisko oczu, większy mógłby mnie męczyć. Nigdy wcześniej nie miałem uhd, warto iść w taką rozdzielczość, czy pozostać jednak przy full hd? Jest zauważalna różnica przy oglądaniu fimów/serali? Są jakieś znaczące minusy względem full hd przy codziennym użytkowaniu? 

• 0

#2 lucas-7

lucas-7
  • Dyskutant

• 163 postów
  • Miejscowość:Tomaszów Mazowiecki

Napisano 12 luty 2019 - 18:49

Jeżeli ma to być lg w 4k to lepiej dołożyć do uk600. Kolory ma ładne bo to IPS więc do filmów jak najbardziej się nada. Inna sprawa to wg mnie różnica w tej wielkość pomiędzy 2k a 4k jest ledwo zauważalna. Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 Rust Cohle

Rust Cohle
  • Gaduła

• 280 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 15 luty 2019 - 17:26

Przy 27 calach QHD jest optymalne, w 4K szkoda się pchać przy takim rozmiarze, różnica będzie praktycznie niezauważalna. FullHD byłoby nieco za małe niską rozdzielczością.
Z 1440p masz masz np. taki AOC Q27P1, do 1000 zł spokojnie do kupienia. Ewentualnie droższe - do 1500 zł:
1) AOC Q27P1 - z redukcją  migotania i fajnym designem
2) IIYAMA ProLite XUB2792QSU-B1, z odświeżaniem 75 Hz - bardziej do gier, redukcją migotania oraz filtrem światła niebieskiego.
Wszystkie one mają matrycę IPS, a więc ładne naturalne barwy oraz dobre kąty widzenia - w pionie i poziomie.

• 1

Well, once there was only dark. If you ask me, the light's winning.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych