Skocz do zawartości

Problemy z kartą graficzną


Recommended Posts

Witam Szanownych Benczmarkowiczów,

W Wrześniu tego roku padło mi gpu, dostałem zastępcze. Kupiłem gtx'a 1080 i po podłączeniu do płyty głównej (pci x16 2.0) okazało się, że nie wyświetla obrazu przez hdmi. Odesłałem kartę. Teraz postanowiłem kupić nowiutkiego rtx'a 2060 od inno3d przez morele. Po podłączeniu pojawia się identyczny problem... brak sygnału. Piny wpięte, wiatraczki chłodzenia gpu chodzą ale ekran czarny. Specyfikacja poniżej:

- płyta główna: Gigabyte 870a-usb3l

- ram: 8gb ddr3

- Cpu: amd phenom ii x4 955

 

Z góry dziękuję za pomoc

Link to post
Share on other sites

Możliwe że podczas poprzedniej awarii GPU uszkodziła się płyta główna. Przede wszystkim sprawdź czy system widzi kartę i czy w biosie jest poprawnie ustawiony priorytet.

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites
Przede wszystkim sprawdź czy system widzi kartę i czy w biosie jest poprawnie ustawiony priorytet.

Jak to można sprawdzić jeżeli na monitorze ma brak sygnału? Autorze jaki masz zasilacz i sprawdź na innym kablu HDMI oraz okolice chipsetu (odpowiada za sloty PCI- Express) czy niema spuchnięcia kondensatorów lub odbarwień na PCB płyty  https://i.imgur.com/zd1Gmer.jpg

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

A zasilaczem kolega jakim dysponuje ? Może tutaj jest przyczyna ? Jeszcze tylko tak spytam, a dodatkowe zasilanie do karty graficznej podpiąłeś ? A swoją drogą, z tymi kartami to robisz trochę tak, jakbyś do malucha wkładał silnik porsche...

Edytowane przez lucjanos
Link to post
Share on other sites

Aktualizowałeś BIOS płyty?

 

Spotkałem się z taka sytuacja przy okazji instalacji NV 1050ti na z podobnych lat platformie Llano (A8 3850).

Brak obrazu.

Po aktualizacji karta działa do dzisiaj.

Kolega któremu to robiłem co kilka lat zmienia raz platformę a raz kartę. Zawsze coś jest na wyrost ale pozwala jako tako korzystać z PC.

Zresztą do Fortnite nic lepszego mu nie potrzeba.

W tym roku zamierza zmienić platformę na jakiegoś Ryzena.

Link to post
Share on other sites

Jak to można sprawdzić jeżeli na monitorze ma brak sygnału? Autorze jaki masz zasilacz i sprawdź na innym kablu HDMI oraz okolice chipsetu (odpowiada za sloty PCI- Express) czy niema spuchnięcia kondensatorów lub odbarwień na PCB płyty  https://i.imgur.com/zd1Gmer.jpg

Myślałem że ma zintegrowaną skoro tyle siedział bez karty - cóż, mój błąd.

 

 

Z tego co widzę to problemem może być brak kompatybilności.

Jeśli masz kartę która działa z twoim komputerem (pisałeś o 5xx ti) to możesz sprawdzić jaki masz bios i jeśli nie jest on najnowszy to wgrać aktualizację.

Problem z procesorem jest mało prawdopodobny.

Link to post
Share on other sites
Myślałem że ma zintegrowaną skoro tyle siedział bez karty - cóż, mój błąd.

 

 

Z tego co widzę to problemem może być brak kompatybilności.

Jeśli masz kartę która działa z twoim komputerem (pisałeś o 5xx ti) to możesz sprawdzić jaki masz bios i jeśli nie jest on najnowszy to wgrać aktualizację.

Problem z procesorem jest mało prawdopodobny.

Co do biosu to nie wiem jak mam to zrobić. Co do procka - zaraz po wyciągnięciu karty zastępczej próbowałem zdjąć chłodzenie z cpu jednak jest ono przypalone i próby "wykręcenia" nic nie dały. Chyba jednak ściągnę kogoś kto mógłby przeprowadzić diagnozę na miejscu.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o zdjęcie chłodzenia to mam nadzieję że nie ciągnąłeś go razem z procesorem. Masz jeszcze tą zastępczą kartę graficzną? Sprawdź ją jeszcze raz.
Nie nie, robiłem ruch jakbym chciał ją wykręcić. Robiłem to z kolegą który się zna i komputer działał. Niestety radiator nie puścił. Jednak potem spróbowałem jeszcze sam po powrocie ale nadal nie na "barbarzyńcę" jednak wtedy już nie miałem jak sprawdzić czy nadal jest z cpu wszystko ok... Niestety karta jest w domu, poza moim zasięgiem :/

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Przydałaby się starsza karta z "tamtej" epoki. PCI-E powinno być kompatybilne wstecznie, ale co wersję to może dostarczyć ono więcej energii do karty i nowe mogą zwyczajnie potrzebować jej za dużo. Może być też problem z niewspieranym VBIOSem.

A co do ściągania chłodzenia to można najpierw rozgrzać komputer.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...