Skocz do zawartości

Stuttering w grach - czy jest w ogóle jakakolwiek odpowiedź na to?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez krzyhox,

Recommended Posts

Właśnie boję się o gwarancję, że to potrwa dłużej niż 2tyg lub dla nich nie będzie przyczyny do naprawy... Ostatnio kumpel myszkę oddawał na gwarancji to trwało 1,5 miecha i oddali mu pieniądze. Gdyby to może na prawdę było 2tyg to bym przebolał, ale coś czuję, że albo zajmie to miesiąc, półtora albo mi jej nie zaakceptują z jakichś ich przyczyn, typu, że nie widzą usterki na karcie bo powiedzmy, że testowali 2h po czym ani razu freeza nie mieli. 

Link to post
Share on other sites

Właśnie boję się o gwarancję, że to potrwa dłużej niż 2tyg lub dla nich nie będzie przyczyny do naprawy... Ostatnio kumpel myszkę oddawał na gwarancji to trwało 1,5 miecha i oddali mu pieniądze. Gdyby to może na prawdę było 2tyg to bym przebolał, ale coś czuję, że albo zajmie to miesiąc, półtora albo mi jej nie zaakceptują z jakichś ich przyczyn, typu, że nie widzą usterki na karcie bo powiedzmy, że testowali 2h po czym ani razu freeza nie mieli. 

 

Na rozpatrzenie mają 2 tygodnie, więc w sklepie w którym kupujesz do 14 dni od przyjęcia zgłoszenia i karty muszą ci powiedzieć, że odrzucają, naprawiają, albo oddają siano. Nie ma takiej opcji by ci po 30 dniach odrzucili, bo mają na to 14 dni. To, że serwis producenta się ociąga ciebie nie interesuje, bo gwarantem jest sprzedawca. Oczywiście przez pierwsze dwa lata w czasie rękojmi, bo później te wszystkie przedłużone gwarancje to już inna bajka i zasady gwaranta.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Na stronie morele.net jest napisane na mojej karcie, że gwarancja na ten produkt to 36 miesięcy. Została zakupiona dnia 17.02.2017 roku, więc jeszcze rok gwarancji jej przysługuje. Najwcześniej jestem w stanie oddać ją na gwarancję dopiero w połowie marca :/. Teraz mam jeszcze 3tyg L4 i nid chciałbym na ten czas zostać bez komputera... :/

Link to post
Share on other sites

To zrób tak jak ja ostatnio, książka w łapy zamiast kompa.  :D

Tylko przypadkiem przy RMA nie palnij że tak jest od dłuższego czasu. Zgłoś się to od tygodnia tak się dzieje i że to wina GPU po testach na innych. Bo w przypadku wystąpienia wady masz ograniczony czas na zgłoszenie tego. 

Link to post
Share on other sites

Atakuj z tytułu rękojmi, bo wtedy jesteś w lepszej sytuacji. To, że 17.02 minęły dwa lata od zakupu nie oznacza, że nie możesz nadal złożyć reklamacji z jej tytułu, bo masz na to rok od wystąpienia wady. Jest tak na pewno, ponieważ mi klientka kiedyś reklamowała coś po 26 miesiącach, twierdząc, że wada ujawniła się już pół roku temu, ale nie miała czasu wcześniej zgłosić. O dziwo po konsultacji z radcą prawnym okazało się, że faktycznie miała takie prawo.

 

"Konsument musi złożyć sprzedawcy żądanie wynikające z rękojmi w ciągu roku od dnia zauważenia wady – niemniej najlepiej ją zgłosić zaraz po zauważeniu. Warto podkreślić, że nie skraca to w żaden sposób okresu odpowiedzialności sprzedawcy, który wynosi 2 lata od dnia wydania rzeczy.



Ważne!

Oznacza to również, iż jeśli wada towaru ujawni się np. w 20. miesiącu jego użytkowania, to konsument nadal ma prawo złożyć reklamację w ciągu roku od stwierdzenia tego faktu. Tym samym wydłuża się okres rękojmi (tu: o 8 miesięcy). Jest to możliwe, gdyż wada została dostrzeżona w okresie odpowiedzialności sprzedawcy i zgłoszona mu w odpowiednim czasie."

 

Jak by podważali fakt, że wada wystąpiła w czasie rękojmi masz zawsze ten temat, który świadczy jasno o tym, że problem pojawił się zanim jeszcze się skończyła.

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

CPU: Ryzen 7 1700 OC 3.7GHz 1.150V  próbowałeś na stokowych ustawieniach 
COOLERAMD Wraith Spire <--- i zmień ten coler na np. SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 lub SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Edytowane przez tazik21
Link to post
Share on other sites

CPU: Ryzen 7 1700 OC 3.7GHz 1.150V  próbowałeś na stokowych ustawieniach 

COOLERAMD Wraith Spire <--- i zmień ten coler na np. SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 lub SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

 

Serio? Skąd te głupoty wyssałeś? Czytałeś w ogóle post od początku czy posty sobie nabijasz? 

Link to post
Share on other sites

Ehh, ludzie nie czytają tematu a się wypowiadają... :/

 

Ja na Twoim miejscu @Op też próbował atakować przez rękojmię. W swoim życiu widziałem już tyle różnych cyrków z elektrozłomem, że nic nie już nie zdziwi.

Link to post
Share on other sites

Pierwsze co rzuca się w oczy to ustawienia pamięci. Skorzystaj z nowej wersji CPU-Z bo wprowadza w błąd. Kości masz HyperX czy G.Skill bo nie wiadomo na czym stoimy. 

 

Kolejny który wyszedł chyba z lasu... Ludzie po kij się wypowiadacie skoro nie czytacie nawet tematu? Wszystko to co pleciecie już było przerabiane i zdiagnozowano problem. Liczy się jakość a nie ilość postów i mądrzenie się...

Link to post
Share on other sites
Dzięki Wam wielkie za wszystkie podpowiedzi itd. Ale zrobiłem trochę inaczej, bo nie mogłem sobie pozwolić na bycie bez karty w komputerze.
 
Otóż sprzedałem kartę na OLX po atrakcyjnej cenie oczywiście w opisie umieszczając wadę, że prawdopodobnie taka zaistniała w ostatnim czasy. Dołożyłem parę zł i kupiłem również z OLX kartę GTX 1080 MSI GamingX z 1,5 roczną gwarancją jeszcze (moja miała rok gwarancji). 
 
Na chwile obecną stuttering zniknął w Apex. W tym temacie również moim: http://forum.benchmark.pl/topic/274819-gtx-1080-ma%C5%82e-u%C5%BCycie-karty-w-grach/page-4 był problem w BFV (przy tym poprzednim GTXie), że przy DX11 gra nie chciała iść na więcej niż 50% użycia. Dopiero po przełączeniu na DX12 karta pracowała blisko tych 100%. Teraz po odpaleniu gry, karta na DX11 pracuje normalnie. Bez dodatkowego skalowania jest to 90%+ użycia. W Anthem są nadal przycięcia animacji itd, ale na ustawieniach ULTRA. Podobno gra ma problem jakiś z tymi ustawieniami. Tak piszą userzy na różnych forach oraz w recenzjach podają. Przy ustawieniach średnich gra działa płynnie. W CoD: BO4 występuje stuttering ale wina tutaj chyba leży po stronie gry. Gdyż mój przyjaciel miał dokładnie tak samo w ostatnim czasy w tej grze na sprzęcie R5 2600 + RTX 2070. Podobno pomogła mu zmiana ustawienia wielowątkowości dla tej gry i problem znikł. 

Gdyby coś działo się niepokojącego to będę wracał do tego tematu by nie zaśmiecać forum tworząc kolejne inne posty.
 
Edytowane przez Quarantino
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam po przerwie!

Niestety muszę odświeżyć wątek bo jednak nadal występuje problem z przycinkami i zaczyna mnie to na prawdę mega, ale mega irytować. 

Obejrzałem sobie te wideo: https://www.youtube.com/watch?v=pbAha3a3U_A

 

Jak widać na załączonych obrazkach, stuttering na R7 1700 wypada wiele częściej niż na takim R5 1600. Wydajność w grach jest porównywalna. 

Proszę mi powiedzieć, bo mam ofertę zamiany mój R7 1700 na R5 1600X. Czy jest sens przejścia? Dodam, że komputer służy mi tylko do gier, nie pracuję na nim. Może jednak rozwiązaniem problemu właśnie będzie stanowiła wymiana procka? 

Aktualnie pogrywam w The Division 2 i przycięcia animacji są identyczne jak nie mocniejsze jak w grach na wideo wyżej. Po prostu gram, gram nagle jest skok frametime'u na maxa w górę i znowu spada do normalnej wartości.

Dodam, że nie tylko tak się dzieje w grach. Ma to również wpływ jak oglądam YT od czasu do czasu. 

PS. Kolejne wideo na którym frametime skacze strasznie na R7 1700 i widać przez niego przycięcia animacji... -> https://www.youtube.com/watch?v=MLjuL4drnAk

Może po prostu R7 1700 mają taką przypadłość? 

Poniżej moje wideo z gry. Widać jak frametime skacze czasami i przycięcia animacji są i np., przez nie na końcu wideo zginąłem.

https://www.youtube.com/watch?v=4oPa3ehZtWM&t=

Edytowane przez Quarantino
Link to post
Share on other sites

Witam, Witam. 

Na początek co zrobiłem to sprzedałem R7 1700 i zakupiłem za niego R5 2600X. No niestety po wymianie procesora również były przycinki ale w mniejszej ilości. 

@krzyhox, zrobiłem to co jest w tym opisie na reddicie. I na chwilą obecną w TD2 ustąpiło. Grałem wczoraj cały dzień i nic, 0 ścinek. 
Odpaliłem BO4, tutaj występują ale minimalnie. Kwestia pobawienia się w configu by dokładnie dobrać odpowiednią ilość wątków pod grę. Kolejna gra przy której gra szarpała, Wiedźmin. Tutaj również ustąpiły przycięcia animacji. 

Najbardziej się wkurzam, że prawdopodobnie przy R7 1700 również raczej by ustąpiły tak jak teraz, a jednak pozbyłem się 2 rdzeni/4 wątków choć..., cieszy mnie to, że mimo wszystko taki R5 2600X w grach jest o te 10/15% wydajniejszy od R7 1700. 

Kolejne moje pytanie. Czy w takim bądź razie wina stutteringu leży po stronie Windowsa tak? Mam wszystkie aktualizacje jakie wyszły zainstalowane. 

Czy zostać przy tym sprzęcie czy sprzedać Ryzena z mobo i kupić intela 9400F? 

Link to post
Share on other sites

 Mam wszystkie aktualizacje jakie wyszły zainstalowane. 

 

 

Mnie do wczoraj też wydawało się że system mam zaktualizowany.W Windows Update zaznaczone było na zielono że system aktualny a aktualny nie był.Zaktualizowany był do do wersji 1803 a ma być zaktualizowany do wersji 1809.Sprawdź sobie.

Link to post
Share on other sites

No u mnie jest aktualny build 1809, bo raz dziennie jak odpalam kompa to sprawdzam czy są aktualizacje. 

HcjLE93.jpg

 

Tylko, jeśli ten problem występował na buildzie 1803 to dlaczego niby na 1809 u mnie tak gry przycinały? 

Ja kupowałem Ryzena pod koniec października i tak jak wspominałem, tego problemu na początku nie miałem. Grałem we wszystko na spokojnie. Nie pamiętam jaki wtedy był build Windowsa. 

Wkurzam się, że taki i5 9400F w grach jest wiele wydajniejszy od R5 2600X. A teoretycznie tylko na grach mi zależy bo na komputerze nie pracuję. 

 

Mam nadzieje, że te ścinki więcej nie będą występowały. Może nowy build Windowsa naprawi ten problem po stronie Ryzen + Windows.

Link to post
Share on other sites

R7 1700 na 3.7GHz działał mi na napięciu 1.150V, zaś 4.0GHz na napięciu 1.375V więc korzystałem z 3.7GHz. 

Aktualnie R5 2600X nie mam podkręconego i na booście działa sobie 4,0GHz na wszystkich rdzeniach.

Felerna sztuka mi się chyba trafiła bo 4,2GHz na wszystkich rdzeniach nie chce iść nawet na napięciu 1.46V... 

Okej, może z tymi 10-15% przegiąłem pod względem wydajności ale widać parę klatek więcej w grach.

@krzyhox dzięki za ten artykuł bo prawdopodobnie rozwiązał mój problem od 6 stron tego tematu :D, żeby nie było to każdemu dziękuję za czas poświęcony w tym temacie!

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...