Skocz do zawartości

Komputer przestał widzieć SSD po restarcie. Padł?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Dooku,

Recommended Posts

Kupiłem w zeszłym roku SSD Silicone Power 240 GB. Jako drugi SSD (system mam na innym), miałem jakieś problemy z instalacją ale nie pamiętam czy wtedy w Biosie był widoczny. 

W końcu jednak go zainstalowałem i cieszyłem się kilka miesięcy, aż dzisiaj, po restarcie dysk przestał być widoczny. W biosie też go nie widzi, jednak po jego podpięciu komputer strasznie długo się uruchamia, muli już w momencie gdy pojawia się info o możliwości wejścia do Biosu przez F2, potem mieli przy logo Windowsa. Jak już się windows uruchomi to działa.

Bez podpiętego dysku wszystko włącza się szybko. 

 

Pytanie czy mogę jeszcze jakoś próbować go uruchomić (problem może leżeć w software, sterownikach?), czy nieść do sklepu na gwarancje.  

Link to post
Share on other sites

Daj screena z parametrow SMART z programu CrystalDiskINfo albo HDTune  (oczywiscie jak to jeszcze mozliwe i jest widoczny).

 

Edit:mozesz jeszcze sprobowac podmienic kabel SATA albo podpiac dysk do innego zlacza SATA na plycie glownej.

Edytowane przez sebki1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety nie jest widoczny, spróbuje zrobić update biosu. Dysk nowy, komputer nie bardzo. Może coś pomoże. 

 

Sprawdzałem na innych 100% sprawnych portach. I tak samo wszystko wygląda. Innego pc nie mam. 

 

Update biosu nie pomaga.

 

Co mnie dziwi, Windows coś tam widzi w menadżerze urządzeń - Stacje Dysków > Nieznane urządzenie

 

 

btw. Jeśli nie mam paragonu to mogę ubiegać się o gwarancje? W teorii niby tak, ale w praktyce? Dysk kupiłem w lokalnym sklepie, koło biedronki :D

Edytowane przez Dooku
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

Jeśli nie mam paragonu to mogę ubiegać się o gwarancje? W teorii niby tak, ale w praktyce? Dysk kupiłem w lokalnym sklepie

 

Dysk przyjęty na gwarancje, ale kupiłem nowy Crucial 500GB - bez najmniejszych problemów zainstalowałem. Mam nadzieje że posłuży, bo jakość zdecydowanie wyższa. Dziękuje jeszcze raz. 

Edytowane przez Dooku
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...