Skocz do zawartości

czy 4790k podoła? a może i7-8700?


Recommended Posts

Witam. Potrzebuje procesora do streamowania gier CSGO, fortnite, itp. Zastanawiam się nad i7-8700 i i7-4790k Pytanie polega na tym czy 4790k sobie poradzi normalnie ze streamowaniem gier? przy i7-8700 bym musial zmieniać płyte główna i ramy a to kolejny wydatek ;/ a przy i7-4790k chyba sam procesor? Posiadam aktualnie płyte ASRock B85 Pro 4 i procesor i5-4460 przy tej konfiguracji nie ma płynności w żadnej grze. 

Edytowane przez donq1234
Link to post
Share on other sites

 i7-4790k mam od gościa za 1000zł używke i ona chyba pasuje do mojej płyty asrock b85 pro4, a  i7-8700 mam za 1100zł tylko to się wiąże z tym że muszę wymienić płytę i ramy... ;/  Ten ryzeny chyba są mniej wydajniesze w grach z tego co patrzylem

Edytowane przez donq1234
Link to post
Share on other sites

1kzł to ten procesor warty nie jest. Za 1200 zł chodzą NOWE 8600K lub 9600K. Jak wyrwiesz ten procesor za 700zzł może bym się zastanowił. Do tego masz płytę na której nie podkręcisz 4790K a bez OC to on jest wciągany nosem przez  nowe I5 8400.

 

Postawiłbym na sprzedaż obecnych gratów i kupno i5 9600K + jakieś mobo na Z370 sensowne (MSI tomahawk) i ddr4

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I7 4790k spokojnie sobie poradzi :P

Ale faktem jest, że 1k to trochę dużo za niego. Ja ostatnio kupiłem drugą sztukę 4790k dla brata za 400zł :)

Edytowane przez kroni
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

i7-4790k mam od gościa za 1000zł używke i ona chyba pasuje do mojej płyty asrock b85 pro4, a i7-8700 mam za 1100zł tylko to się wiąże z tym że muszę wymienić płytę i ramy... ;/ Ten ryzeny chyba są mniej wydajniesze w grach z tego co patrzylem

Ryzen 5 2600 z oc to poziom prawie i5 8400 w grach. Nie znam się na strimowaniu ale ryzen sobie pewnie lepiej poradzi jak i7 4790.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za późno, kupilem i5-9600k tylko pytanie czy płyta z370 aorus gaming k3 w koncu obsluguje procesory z 9gene? bo tą płytę mam od ziomka ale nie wiem nawet jak mam zaktualizować bios skoro komputer się caly czas resetuje a monitor się nie włącza...

Edytowane przez donq1234
Link to post
Share on other sites

Ja się słabo znam na podzespolach dlatego piszę do was. Joker polecił sprzedać wszystko i kupić i5-9600k to tak zrobiłem. Jak byście mi napisali żebym wziął ta i7-8700 to proste żebym ją kupił ponieważ macie większe doświadczenie w tych sprawach. Tylko mi teraz nie gadajcie że zrobiłem zła decyzje czy coś.

Edytowane przez donq1234
Link to post
Share on other sites

Ja się słabo znam na podzespolach dlatego piszę do was. Joker polecił sprzedać wszystko i kupić i5-9600k to tak zrobiłem. Jak byście mi napisali żebym wziął ta i7-8700 to proste żebym ją kupił ponieważ macie większe doświadczenie w tych sprawach. Tylko mi teraz nie gadajcie że zrobiłem zła decyzje czy coś.

 

To jest tylko forum , każdy ma inne zdanie . Niestety Ty mimo że nie znasz tematu musisz osądzić co jest najlepsze dla Ciebie . 9600K tylko joker polecił . Można było jeszcze chwilę poczekać , no ale pewnie w gorącej wodzie jesteś kąpany  :)  zresztą ja też tak czasem mam .

 

No i 9600k też jest super prockiem i wystarczy na długo . 

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obecnie sprzedaję i7 8700 z trzy letnią gwarancją kupiony trzy miesiące temu na X-kom a używany miesiąc. I płytę główną do niego MSI B360M PRO-VDH też z trzy letnią gwarancją kupiony na Morele.net w ten sam dzień co procesor. Jakbyś chciał kupić to pisz. Mogę wysłać zdjęcia.


A jak tego procka z neta kupiłeś, i chcesz zwrócić to przysługuje ci 14-dniowy zwrot.

Link to post
Share on other sites

Obecnie sprzedaję i7 8700 z trzy letnią gwarancją kupiony trzy miesiące temu na X-kom a używany miesiąc. I płytę główną do niego MSI B360M PRO-VDH też z trzy letnią gwarancją kupiony na Morele.net w ten sam dzień co procesor. Jakbyś chciał kupić to pisz. Mogę wysłać zdjęcia.

 

A jak tego procka z neta kupiłeś, i chcesz zwrócić to przysługuje ci 14-dniowy zwrot.

Kupiłem go w salonie xkom. No trudno oby mi służył. Edytowane przez donq1234
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...