Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Nowe procesory Intela i kompatybilność z Windows 7

Windows 7 AMD Intel Procesory

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 AmbaFatima

AmbaFatima
  • Amator

• 44 postów

Napisano 08 luty 2019 - 00:18

Wiem, że "oficjalne" wsparcie procesorów Intela dla Windowsa 7 kończy się na serii 6xxx (skylake). Z nowszymi procesorami jest taki problem, że tylko nieliczne płyty główne posiadają sterowniki do chipsetu, zintegrowanej grafiki, sieci LAN, USB 3.0, Audio itp. Właściwie tylko niektóre płyty obsługujące serię Kaby Lake (7xxx) je mają. 

Rozumiem, że na procesorach z serii 8xxx, 9xxx instalacja Windowsa 7 po prostu nie ma sensu z takiego powodu, że po prostu nie da się znaleźć płyty głównej, która miałaby sterowniki do W7? 

• 0

#2 DreamerDream

DreamerDream
  • Gaduła

• 263 postów

Napisano 08 luty 2019 - 06:00

Po prostu przerób sobie obraz iso za pomocą Windows 7 Image Updater (w taki sposób nawet ryzena można odpalić), bo główny problem kompatybilności jest związany z USB 3.x (integracja sterów w instalke załatwia problem). Nie wiem czy mogę podać linka, ale na google ci powinno wyskoczyć.

Z tego co się naczytałem, to główny problem takiego rozwiązania jest integra. Można to podobno załatwić instalując stery pod starsze wersje, ale osobiście nie testowałem tego Image Updater, bo nie mam nowego procka :V

Użytkownik DreamerDream edytował ten post 08 luty 2019 - 06:01

• 1

#3 RalfNwn

RalfNwn
  • Gaduła

• 386 postów
  • Miejscowość:podobno dobre miasto
  • 3DMark 06:tyle i tak dawno, że nie pamiętam

Napisano 08 luty 2019 - 11:09

Z tego co pamiętam to zainstalować się da i nawet aktywować Windę ale przy próbie aktualizacji z użyciem Windows Update wywala komunikat o braku obsługi procesorów powyżej 6-tej generacji.

Użytkownik RalfNwn edytował ten post 08 luty 2019 - 11:34

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Windows 7, AMD, Intel, Procesory

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych