Skocz do zawartości

PC nie wyświetla obrazu


Recommended Posts

Witam


Zakupiłem ram do mojego pc (co zalecali mi forumowicze aby go troche ulepszyć) i po zamontowaniu niestety pc nie wyświetla obrazu:( wina wiem że nie jest kart bo podpiąłem 2 tak samo na pewno nagle monitor nie padł bo podpiąłem lapka i wszystko gra


Oto mój zestaw 


Płyta:Asus P8P67 Evo


Procek: I5-3470 


Pamięć: Kingston DDR3-1333 1,5V 2x4gb Kingstone DDR 3 1600 1,65V


Karta Asus 970


zasilacz corsair VS550


Czy to możliwe przez to że ramy się różnią?? Nie myślałem o tym zbytnio przy zakupie ponieważ na przy sprawdzaniu na kilku forach pisało że ram ten szybszy sam zwolni tylko trzeba go przestawić na 1,5 czego nie mogę zrobić bo nawet nie wyświetla mi się ładowanie systemu


Czy to możliwe że pech chciał że przed założeniem nowego ramu akurat spaliła się płyta lub stało to się wraz z założeniem ramu??


Dodam że po założeniu nawet 1 kości albo 2 kości tego samego typu pc nadal nie odpowiada:(


Pozdrawiam


Link to post
Share on other sites

Najpierw wylaczasz komputer, potem odlaczasz go calkowicie od pradu z gniazdka albo listwy antyprzepieciowej.Nastepnie albo robisz reset zworką na plycie glownej albo wyciagasz bateryjke z plyty glownej na 10 - 15 minut.W internecie masz mase filmikow jak sie to robi - nic trudnego :)

Link to post
Share on other sites

jakrozumiem bios będzie podstawowy i do aktualizacji


generalnie mam na tej płycie coś takiego jak MOMok i niby tojest od ramu ale to nic nie dało:(

za pare min włóże baterie i zobacze co się stanie


ok

porobiłem pobawiłem się i otóż pc odpalił się i wyświetlił obraz z tym że odpaliłem go mając 2x4gb 1600 1,65v przy odpaleniu tego co napisałem tj 2x4gb 1600 1,65v oraz 2x4gb 1333 1,5v niestety nie da rady?

Czy jak się pobawię i zbije na 1333 i 1,5 z 1600 i1,65 to nic się nie stanie?? myślicie że wtedy odpali wszystkie kości?

Edytowane przez orleoko
Link to post
Share on other sites

Masz dwie różne konfiguracje kości RAM. Co to oznacza? A no nic innego że muszą znaleźć wspólne ustawienia. Czasami niestety BIOS nie jest w stanie zrobić tego sam.
Moja propozycja jest taka, aby włożyć najpierw wolniejszy ram - komputer ustawi prędkość dla niego. Jak włączy się normalnie to wejdź do BIOS i ustaw z opcji automatycznych na ręczne. Skontroluj czy ustawienia są takie same. Do tego dodaj napięcie na ram do 1.6V. Wyłącz komputer, włóż nowe kości i włącz.

Niestety, ale przy takich rozbieżnościach będzie ciężko o łatwą konfigurację.
I taki mały tip: komplet kości czyli te z tymi samymi ustawieniami montuj do slotów o tych samych kolorach.

Link to post
Share on other sites

To o tych kolorach to wiem i montuje je tak jak wcześniej napisałeś(wiem że chodzi o dual-channel czy coś takiego bądź co bądź wiem że ram zawsze lepiej kupić w 2 niż w 1 kości)
Dziwi mnie tylko ze po odpaleniu na nowym ramie wyswietla mibze sa ustawione na 1333 a stare wlasnie takie aa i to narazir nie dziala
Wrice popoludniu to pobawie sie dalej
Narazis bios sie wczoraj odpalil ale nic nie zdarzylem zrobic


huh pc się odalił ładnie na nowym ramie teraz je tylko razem zgrać 


i tutaj jest problem:(

Po włożeniu ramu do slota 2,4 pc odpala się bez problemu po włożeniu do 1,3 czarny ekran:(

Czy to możliwe że poprostu 2 wejścia są rozpierdzielone a 2 sprawne??

Edytowane przez orleoko
Link to post
Share on other sites

Pisałem na tel przez to te literówki itd :( sorki :(

Generalnie to już odpaliłem pc. Niestety pc odpala się tylko i wyłącznie gdy włożę ram do 2 i 4 slotu niezależnie czy jest to stary czy ten dokupiony :( Jak włożę wszystkie 4 kości pc nie reaguje( nadal czarny ekran ). Myślę że po prostu 1 i 3 są rozwalone o czym nie wiedziałem :(  

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja myślę , że to raczej niemożliwe żeby poszły wszystkie pamięcrazem.
Płyty ASUS są bardzo wrażliwe na dobór pamięci RAM i zastosuj się do listy RAM testowanego przez ASUS dostępnej na stronie wsparcia płyty gł. Jeżeli uruchamia się na 2x4gb Kingstone DDR 3 1600 1,65V to dokup jeszcze taką samą parę i powinno być po problemie. Szukanie wspólnego mianownika dla dwóch różnych zestawów RAM może zakończyć się pomyślnie, ale czy będzie stabilnie to już loteria.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...