Skocz do zawartości

Spadek płynności bez spadku fps'ów?


Recommended Posts

Witam, mam dość nietypowy problem, mianowicie podczas grania w nowego "apex legends" gra umie strasznie zwolnić. Mam podkręcone HZ w monitorze do 73, fpsy zablokowane na poziomie 74 i nigdy nie spada ponizej ale czuje jakby w niektórzych momentach podczas ruchu kamerą gra działała jak w 30 fpsach ( probowałem na standardowych ustawieniach monitora ale nic to nie zmieniło). Przedwczoraj pomogła reinstalacja sterowników do karty graficznej ale problem znowu wrócił bez powodu. 
Moja specyfikacja: 
Mobo: asrock z170 gaming k4
CPU: Intel i5-6600k 4.2ghz
GPU: Geforce gtx 1060 gigabyte  6gb Windforce 
RAM: G.SKILL Ripjaws V 2133 8 GB 2800 (xmp profil) 

Monitor: Iyama ProLite x2380HS
Dysk SSD 250 gb + 1tb hdd
PSU: CORSAIR CX 450M
Ktoś moze spotkał się z podobnym problemem? 

Link to post
Share on other sites
Mam podkręcone HZ w monitorze do 73

Pierwsze co powinieneś poprawić. Monitorów nie podkręca się -,- EDIT: Chociaż w sumie to pewnie wiesz co robisz.

 

A gra jest w wersji beta bez optymalizacji. Od kilku dni można w nią grać, a ty już panikujesz. Jak inne gry działają dobrze to poczekaj na poprawki. Mi np.: sama z siebie scrashowałą się, a w następnej grze już nie - za to CPU i GPU 100% jakby gra jakiegoś loopa zapuściła na CPU.

 

I jak masz vsync to wyłącz - prawdopodobnie on jest przyczyną twojego odczucia.

 

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites

Spróbuj najpierw zebrać dane. Włącz MSI Afterburner i RivaTuner, a następnie włącz podgląd na Framerate i Frametime. Jest możliwość że bufor rozjeżdża się. Jakiś czas temu w GTA4 miałem problem taki że FPS był stały około 60 a gra cięła jakbym grał na 15FPS - frametime skakał.

Link to post
Share on other sites
R5Apex.exe benchmark completed, 53142 frames rendered in 570.203 s
                     Average framerate  :   93.1 FPS
                     Minimum framerate  :    8.6 FPS
                     Maximum framerate  :  144.9 FPS
                     1% low framerate   :   58.7 FPS
                     0.1% low framerate :    5.6 FPS
Nie wiem czy coś do da, moge jakoś zapisac frametime w MSI Afterburner? 
Edit: Dobra znalazłem opcję 

https://zapodaj.net/0f0380e48db11.png.html
https://zapodaj.net/179954252e30c.png.html
https://zapodaj.net/f9c70b3a64b36.png.html
https://zapodaj.net/8168351c8b2f1.png.html

Tak to wygląda po paru minutkach grania, ogolnie 70% czasu to mialem wlasnie ten problem o ktorym pisalem na początku .

Edytowane przez Adrian0099
Link to post
Share on other sites

Może to być też nietypowy problem opymalizacji gry, ja mam podobnie z PUBG.

 

GTX 960 4gb, wszystko uber low, crash gry raz na 3-4 gry, przeszukiwałem neta z poradami co zrobić gdyż sama gra w wiekszości momentów ma okolice 60fps i dropy przy wiekszej akcji.

Jedną z rzeczy która testowałem był limit frameratu na 60 w ustawieniach gry, afterburner pokazywał elegancko 60 fps, natomiast gra dostawała pierdzielca i co chwile robiła dziwne ścinki które wyglądały jak dropy fps do 30, po odblokowaniu frameratu znowu było jak wcześniej

Link to post
Share on other sites

To już też zrobiłem, wszystko w normie, 70 fpsów (lock) 13-15 ms jakoś, cpu gpu czasami po 100% (to moze być problem)

Jak dzieje się tak tylko w apex to masz winowajcę.

 

Wyobraź sobie że apex to pierwsza gra w której udało mi się wykorzystać 100% cpu i 100% gpu w tym samym momencie. Zazwyczaj w grach tylko jedno jest obciążone w 100%.

 

A FPS najlepiej zostaw luźne - ograniczanie w inny sposób poprzez grę może negatywnie wpłynąć na renderowanie klatek. Taki tip który możesz zastosować to ustawienie w ustawieniach nvidii renderowania 3-4 klatek do przodu zamiast 1. Zwiększy to oczywiście input lag.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...