Skocz do zawartości

Recommended Posts

Można też puścić skan tego konkretnego fragmetu wpisując LBA z palca w Victorri i zobaczyć jak to widzi.

 

Czyli puscic jeszcze raz skan w Victorii, ale bez remap ?

Ta Victoria, ktorej uzywam, to wersja na windowsa, poniewaz uzywam teraz Windowsa 10 z programami Hirena, ktory zbootowany jest na pendrivie.

Po tym jak zaczelo wykrywac te errory w Victorii w laptopie cos zaczelo mi tykac, chyba dysk twardy... przypomina dzwiek z przesuwania sie wskazowki zegarka :x

Link to post
Share on other sites

No jak sektory są remapowane, to mapuje zapasowe w miejsce uszkodzonych więc głowica powinna latać tam i spowrotem.

 

Jeśli sam skan jest czysty ( ewentualnie opóźnienie spowodowane że to remapowany sektor ) al nie uszkodzone ( czyli czerwony X ) to remap się powiódł.

Link to post
Share on other sites

No jak sektory są remapowane, to mapuje zapasowe w miejsce uszkodzonych więc głowica powinna latać tam i spowrotem.

 

Jeśli sam skan jest czysty ( ewentualnie opóźnienie spowodowane że to remapowany sektor ) al nie uszkodzone ( czyli czerwony X ) to remap się powiódł.

Skan od kilkunastu godzin bardzo zwolnil przez te errory X - przez ok 20h ruszyl o ok. 0.5% wiec zastopowalem skan.

Tylko teraz system nie chce sie zaladowac, a dysk wydaje dziwny dzwiek przypominajacy przeduwanie sie wskazówki zegara.

Co polecasz abym zrobil w takiej sytuacji ? Probowac zerowac dysk i jeszcze raz remap ?

Link to post
Share on other sites

jak dane masz zgrane, to ja bym tylko ograniczył pojemność do zdrowego obszaru, bo nie ma co się bawić w to dłużej, z tego co widzę.

 

W jaki sposob to zrobic ?

Mam rowniez problem z tym dzwiekiem z dysku o ktorym pisalem we wczesniejszych postach.... co to moze byc ?

Sama instalka z nowym Widowsem z usb takze zamula, na innym kompie normalnie sie wszystko laduje... nie wiedziec czemu to wszystko zaczelo sie dziac po tym przerwanym skanie z remapem :x

Link to post
Share on other sites

Najprościej zrób partycje na tylko pierwsze 60% pojemności ( lepiej by było geometrią ograniczyć, no ale to może później jak coś.

 

Remap tylko podmienia uszkodzone sektory na te z zapasowych, wiąże się to oczywiście z pogorszeniem wydajności.

Dysk i tak ma znacznie uszkodzoną powierzchnie i co najwyżej według mnie się na zapasowy backup nadaje, no ale to ja.

Link to post
Share on other sites

Najprościej zrób partycje na tylko pierwsze 60% pojemności ( lepiej by było geometrią ograniczyć, no ale to może później jak coś.

 

Remap tylko podmienia uszkodzone sektory na te z zapasowych, wiąże się to oczywiście z pogorszeniem wydajności.

Dysk i tak ma znacznie uszkodzoną powierzchnie i co najwyżej według mnie się na zapasowy backup nadaje, no ale to ja.

Potrzebuje go jeszcze na jakis czas wiec probuje go podratowac zeby przynajmniej nowy system postawic, ale właśnie z tym mam problem - instalator windowsa nawet nie chce sie zaladowac (na innym PC laduje szybciutko) - czy to moze byc spowodowane awaria dysku ? Bo przeciez to sie laduje z palca Edytowane przez danceman
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...