Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

MHDD zerowanie dysku problem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 danceman

danceman
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 283 postów

Napisano 10 luty 2019 - 22:57

20190210-225347.jpg

Tak to aktualnie wyglada...
Idzie jak krew z nosa... niebwiem czy to chwilowo przez ten bledy czy cos nie tak ?
Timer na dole po prawej pokazuje 460h

Użytkownik danceman edytował ten post 10 luty 2019 - 23:00

• 0

#22 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 10397 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 11 luty 2019 - 05:55

Trafiło na uszkodzone sektory, to co w hd tune na czerwono się wyswietla. Szczerze to nie pamiętam jaki jest komunikat przy remapie przy Victorii ( tzn on próbuje remapować ale nie wiem czy obecny komunikat świadczy o powiedzeniu czy błędzie )
  • 0

#23 danceman

danceman
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 283 postów

Napisano 11 luty 2019 - 10:16

Minelo 12h od tamtego zdjecia i teraz wyglado to tak (cos tam idzie, ale natrafia na same bledne sektory tzn te errory, a jest ~84%)
Zostawic ten skan i czekac czy anulowac i cos innego probowac?

20190211-095535.jpg

Użytkownik danceman edytował ten post 11 luty 2019 - 11:06

• 0

#24 golin

golin
  • Gaduła

• 292 postów

Napisano 11 luty 2019 - 13:24

Nie wiem, jak użyta wersja Victorii działa pomimo ustawień. Chodzi o; timeout,ms, ustawione na 1000 ze wskazaniem na ustawienie na 250 i czy rzeczywiście działa według takiego czy innego ustawienia. Ogólnie ciężko jest stwierdzić na pewniaka czy rzeczywiście stan powierzchni jest taki jak pokazuje skan i remap z Vioctorii. Jeśli wierzyć komunikatom, to próba remapu napotkała problem, tylko jakiego rodzaju że nie chce się dokonywać. Przy takim rzeczywistym stanie, skłaniało by założyć HPA do sektora z pewnym zapasem przed pojawianiem się tych błędów, tylko z trybu PIO w Victorii. Jak na razie może wstrzymać się z dalszą pracą  z Victorią i ewentualnie sprawdzić innymi narzędziami. Jak zrobiłeś do końca dysku operacje skanu i remap, sprawdzić smart czy coś się zmieniło. Można użyć innego programu  np. z dos vivard jest w hirensie, może być chwilkę czekania jak program wykryje dysk albo nie, mi np. chwilkę ok minuty zeszło jak wyświetlił się dysk. I tym vivardem możesz zrobić skan czy potwierdzi takie wyniki jak Victoria. 

• 0

#25 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 10397 postów

Napisano 11 luty 2019 - 15:08

Można też puścić skan tego konkretnego fragmetu wpisując LBA z palca w Victorri i zobaczyć jak to widzi.
  • 0

#26 danceman

danceman
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 283 postów

Napisano 11 luty 2019 - 15:32

Można też puścić skan tego konkretnego fragmetu wpisując LBA z palca w Victorri i zobaczyć jak to widzi.

Czyli puscic jeszcze raz skan w Victorii, ale bez remap ?

Ta Victoria, ktorej uzywam, to wersja na windowsa, poniewaz uzywam teraz Windowsa 10 z programami Hirena, ktory zbootowany jest na pendrivie.

Po tym jak zaczelo wykrywac te errory w Victorii w laptopie cos zaczelo mi tykac, chyba dysk twardy... przypomina dzwiek z przesuwania sie wskazowki zegarka :x

• 0

#27 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 10397 postów

Napisano 11 luty 2019 - 15:47

No jak sektory są remapowane, to mapuje zapasowe w miejsce uszkodzonych więc głowica powinna latać tam i spowrotem. Jeśli sam skan jest czysty ( ewentualnie opóźnienie spowodowane że to remapowany sektor ) al nie uszkodzone ( czyli czerwony X ) to remap się powiódł.
  • 0

#28 danceman

danceman
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 283 postów

Napisano 11 luty 2019 - 19:27

No jak sektory są remapowane, to mapuje zapasowe w miejsce uszkodzonych więc głowica powinna latać tam i spowrotem.

Jeśli sam skan jest czysty ( ewentualnie opóźnienie spowodowane że to remapowany sektor ) al nie uszkodzone ( czyli czerwony X ) to remap się powiódł.

Skan od kilkunastu godzin bardzo zwolnil przez te errory X - przez ok 20h ruszyl o ok. 0.5% wiec zastopowalem skan.
Tylko teraz system nie chce sie zaladowac, a dysk wydaje dziwny dzwiek przypominajacy przeduwanie sie wskazówki zegara.
Co polecasz abym zrobil w takiej sytuacji ? Probowac zerowac dysk i jeszcze raz remap ?
  • 0

#29 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 10397 postów

Napisano 11 luty 2019 - 20:45

jak dane masz zgrane, to ja bym tylko ograniczył pojemność do zdrowego obszaru, bo nie ma co się bawić w to dłużej, z tego co widzę. 

• 0

Spoiler

#30 danceman

danceman
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 283 postów

Napisano 11 luty 2019 - 21:38

jak dane masz zgrane, to ja bym tylko ograniczył pojemność do zdrowego obszaru, bo nie ma co się bawić w to dłużej, z tego co widzę.

W jaki sposob to zrobic ?
Mam rowniez problem z tym dzwiekiem z dysku o ktorym pisalem we wczesniejszych postach.... co to moze byc ?
Sama instalka z nowym Widowsem z usb takze zamula, na innym kompie normalnie sie wszystko laduje... nie wiedziec czemu to wszystko zaczelo sie dziac po tym przerwanym skanie z remapem :x
  • 0

#31 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 10397 postów

Napisano 11 luty 2019 - 22:01

Najprościej zrób partycje na tylko pierwsze 60% pojemności ( lepiej by było geometrią ograniczyć, no ale to może później jak coś. Remap tylko podmienia uszkodzone sektory na te z zapasowych, wiąże się to oczywiście z pogorszeniem wydajności. Dysk i tak ma znacznie uszkodzoną powierzchnie i co najwyżej według mnie się na zapasowy backup nadaje, no ale to ja.
  • 0

#32 danceman

danceman
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 283 postów

Napisano 12 luty 2019 - 11:54

Najprościej zrób partycje na tylko pierwsze 60% pojemności ( lepiej by było geometrią ograniczyć, no ale to może później jak coś.

Remap tylko podmienia uszkodzone sektory na te z zapasowych, wiąże się to oczywiście z pogorszeniem wydajności.
Dysk i tak ma znacznie uszkodzoną powierzchnie i co najwyżej według mnie się na zapasowy backup nadaje, no ale to ja.

Potrzebuje go jeszcze na jakis czas wiec probuje go podratowac zeby przynajmniej nowy system postawic, ale właśnie z tym mam problem - instalator windowsa nawet nie chce sie zaladowac (na innym PC laduje szybciutko) - czy to moze byc spowodowane awaria dysku ? Bo przeciez to sie laduje z palca

Użytkownik danceman edytował ten post 12 luty 2019 - 11:55

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych