Skocz do zawartości

zasilacz do zestawu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez iamnotreal,

Recommended Posts

Cześć. Mam otóż problem z zasilaczem, czyli czy w ogóle uciągnie mój planowany upgrade komputera.

W chwili obecnej mam taki zestaw.

 

CPU: I5 6400

GPU: MSI gtx 1060 3gb

MOBO: msi h110m pro-vd plus

Ram: GoodRam 8gb 2133mhz

zasilacz: https://www.morele.net/zasilacz-aerocool-600w-aerokcas-600-649577/

 

Mam w planach upgrade do rtx 2060 i nowego ryzena 5 3600 który powinien wyjść w połowie tego roku.

Problem w tym, że nie wiem czy obecny zasilacz uciągnie nowe podzespoły a jak nie to czy przy poczekaniu na ryzena kupując teraz tylko rtx-a to czy by w takim razie zasilacz dałby radę?

 

 

Link to post
Share on other sites

Do takiego zestawu 600W to aż nad.

Natomiast nie wiem jaka jest jakość (efektywan moc) zasilacza, który podlinkowałeś. Teoretycznie jest Bronze Plus, ale po recenzjach/opiniach widzę, że przy dużym obciązeniu już niedomaga.

(Na "czarnej liście" zasilaczy go nie widziałem :P)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W teorii 600W powinno wystarczyć ze sporym zapasem.

 

W rzeczywistości twój obecny zasilacz pozostawia wiele do życzenia. Wg tej recki ma liczne problemy, na przykład z utrzymaniem napięć przy obciążeniu powyżej 75% i nie działające zabezpieczenie przeciążeniowe. Dalej nie jest to jakaś tragedia, bo 75% z obiecanych 540W na linii 12v to nadal 400W, czyli nadal więcej niż potrzeba na średniopółkowy zestaw. Nie wiadomo, jakie będzie zapotrzebowanie na moc dla Ryśków trzeciej generacji, ale zakładam, że raczej się nie cofną o pięć lat rozwoju i albo zostaną na poziomie 2giej generacji, albo coś jeszcze znacząco poprawią. A w chwili obecnej na zestaw R5 2600 + 2060 400W wystarczy.

 

Niemniej jednak rozważyłabym wymianę na coś mniej podejrzanego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...