Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja swoj układ rozkładałem ostarnio po 18 msc i wsrodku idelnie czysty był. Ważne by przed złożeniem wszystko było idelanie wyczyszczone, następnie przelane destylka by wyrównać ph. By układ nie zapychal sie z czasem ważny jest płyn - nie może się nic z niego wytrącać ( przy pastelach interwał czyszczenia jest znacznie krótszy). Kolejny istotny aspekt to węże, jeżeli są kipeskiej jakości to zacznie sie wydzielać z nich plastyfikator który zapcha bloki.

 

Myśle że mając dobrze wyczyszczony układ z dobrym płynem i wężami ( lub lepiej rurkami) czyszczenie odbywać się może nawet co 3 lata.

 

 

BTW, rozłożenie całego kompa.na części, wyczyszczenie układu i wszystkiego to max 1 dzień roboty z układaniem kabli.

 

 

A autorowi wątku pewnie zostaje skalp, lub zmiana na lutowanego Ryzena :P

Edytowane przez Asica10
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Własnie o to chodzi ze nie wiem jak się zabrać za ten rozkrecanie bloków... A tak był przepuscił przez ten układ i by sie troche oczysciło. Płyn bezbarwny aquacomputer double protect ultra. Jedna chłodnica 240 która idzie na sprzewdaz a druga 360 która zostaje. Blok zostaje tylko z procesora bo karta tez idzie na sprzedaż. I czy ten płyn mayhem do czyszczenia sprawdza się? Stosował ktos na forum?

Link to post
Share on other sites

Rozkręcanie bloków to nic specjalnie trudnego. Wszystko masz w instrukcjach. 

Mayhems blitz jest świetny ale KONIECZNIE trzeba DOKŁADNIE trzymać się instrukcji. Czyściłem nim układ znajomemu zaraz jak blitz wszedł do sprzedaży. Kumpel był wielkim proponentem destylki i borygo więc po jakimś czasie zasyfił mu się układ mieszaniną jakiegoś syfu i plastyfikatora. Blitz zrobił z tym porządek (oczywiście węże poszły do wymiany).

Link to post
Share on other sites

Tak węże i tak nowe bo to grosze. Ale jeżeli mam płyn bezbarwny to moze sie układ jakos zasyfic?

Rozkręcanie bloków to nic specjalnie trudnego. Wszystko masz w instrukcjach. 

Mayhems blitz jest świetny ale KONIECZNIE trzeba DOKŁADNIE trzymać się instrukcji. Czyściłem nim układ znajomemu zaraz jak blitz wszedł do sprzedaży. Kumpel był wielkim proponentem destylki i borygo więc po jakimś czasie zasyfił mu się układ mieszaniną jakiegoś syfu i plastyfikatora. Blitz zrobił z tym porządek (oczywiście węże poszły do wymiany).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...