Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć. Będę kupował TV w tym miesiącu, już wcześniej się kiedyś orientowałem i mam 3 kandydatów. Pomożecie który byłby najlepszy? Oglądam wszystko, jakimś maniakiem detali nie jestem, na konsoli grać nie będę, głównie chodzi o wielkość ekranu. Wszystkie to 75 cali i LEDy. Proszę o pomoc, lub ewentualnie inny model 75 calowy LED, w tej cenie, do polecenia. :)

 

 

 

Samsung UE75MU8002T

 

 

 

Samsung UE75NU8002.

 

Sony KD-75XF8596

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli zależy Ci tylko na wielkości, to bierz najtańszy.

Jeśli jednak chciałbyś mieć do tego dobry obraz, to z tych trzech wybrałbym Samsunga NU8002. Matryca VA, 120Hz, dobra jasność HDR, do tego bez manipulacji z jej sztucznym podbijaniem, bardzo dobry input lag. Minusami są: brak pełnych 10 bitów (ma 8 + FRC) oraz krawędziowe podświetlenie (ale z tych trzech żaden nie ma tylnego podświetlenia)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Samsung zdecydowanie wygrywa czernią, Sony będzie miał lepsze kąty widzenia. Ekran jest na tyle jasny w Samsungu, że bedzie się dobrze spisywał zarówno w jasnym, jak i ciemnym pomieszczeniu dzięki dobrej czerni. HDR będzie również "namacalny".

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Samsung zdecydowanie wygrywa czernią, Sony będzie miał lepsze kąty widzenia. Ekran jest na tyle jasny w Samsungu, że bedzie się dobrze spisywał zarówno w jasnym, jak i ciemnym pomieszczeniu dzięki dobrej czerni. HDR będzie również "namacalny".

 

Okej, a który lepszy? Bo tamten kolega poleca NU, a Ty jakbyś wybierał to NU czy MU ? :)

Jeśli zależy Ci tylko na wielkości, to bierz najtańszy.

Jeśli jednak chciałbyś mieć do tego dobry obraz, to z tych trzech wybrałbym Samsunga NU8002. Matryca VA, 120Hz, dobra jasność HDR, do tego bez manipulacji z jej sztucznym podbijaniem, bardzo dobry input lag. Minusami są: brak pełnych 10 bitów (ma 8 + FRC) oraz krawędziowe podświetlenie (ale z tych trzech żaden nie ma tylnego podświetlenia)

 

A ten MU, nie ma matrycy VA 120Hz i tej reszty? Bo to chyba jakoś bardzo podobne modele, z tym że ten MU droższy trochę, to czym by się to różniło, bo może warto dopłacić te ok 1000zł? A za co odpowiadaja te bity heh? Bo tak nie do konca w tym temacie, jedyne co mi przychodzi do głowy to jakies przesyłanie, płynnosc obrazu czy cos takiego

Edytowane przez klopotek
Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinie. A chciałem się jeszcze zapytać o 2 rzeczy. Pierwsza to płynność obrazu, jak to jest im większy TV tym płynność gorsza? Mogą być problemy z takim samsungiem 75 ktora kosztuje jak na ten rozmiar tylko 8tysi, ze np płynnosc jest słaba? Ja teraz plazme mam, ponoc slyszalem ze w nich plynnosci sa najlepsze, ale chyba nie bedzie tak ze jak kupie taki tv to bedzie mi sie go zle ogladalo bo bedzie mi przycinalo plynnosc czy cos takego? Czy moze tak byc ? :D

 

A drugie, poleci ktoś jakiś dobry wieszak do takiego TV? Najlepiej w okolicach max 400-500zł, chyba ze wypadałoby więcej dopłacić do tak dużego, co by nie łupło na ziemie po tygodniu :)

Link to post
Share on other sites

A wie ktoś może, bo tam piszą w komentarzach że w tym NU z dysków HDD zewnetrznych, nie odtwarza. A taki np dekoder z cyfrowego polsatu z funkcja nagrywania, ma taki dysk zewnetrzny, to co nie pojdzie to?


A da ktoś jeszcze jakieś ciekawe propozycje? ehh bo chyba musze sobie dać spokój z tymi modelami samsunga, pełno opinii ludzi że do sportu nie ciekawy wybór, coś w tym musi być, a u mnie sport to priorytet i się go w sumie najwięcej ogląda...;/

Link to post
Share on other sites

Bez problemu odczytuje dyski zewnętrzne pod usb. Wrzuć sobie kilka filmów i meczy z sieci na dysk i przejdź się do sklepu, podłączysz i sprawdzisz jak to działa. Matryca ma 120Hz, więc siłą rzeczy ruch będzie dobrze odwzorowany.

 

Moim zdaniem lepszego TV w tej kwocie nie kupisz. Półkę wyżej jest Sony 75xf9005 czy np Samsung Q7, ale to już ceny powyżej 10tyś przy tym rozmiarze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Modele Samsunga z roku 2018 czyli "NU" mają jedną zasadniczą i ogromną wadę, mianowicie nie odtwarzają ani nie przekazują po optyku dźwięku DTS.

Jeśli masz film na dysku z tym dźwiękiem to możliwe,że go nie odtworzy albo odtworzy bez dźwięku.

I nie pomoże tu nawet amplituner bo dźwięk nie leci nawet po optyku.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jak dokładnie wpływa brak tych kodeków DTS na brak glosu? Bo rozumiem że kanały tv, filmy z dvd, netflix, yt itp będą chodzić, a problem jest z pewnymi materiałami które sobie pobiore z neta i podlacze przez dysk lub pendrive do tv i beda mialy te sciezke ktorej tv nie odtwarza tak? Czy jeszcze gdzies sa komplikacje? Da sie taki material pobrany latwo przeformatowac na odtwarzany przez tv czy to musi byc od poczatku pobierane w dobrej sciezce? Ktos cos? ;)


A i jeszcze tak z ciekawości, ktore zalety tego sony sa lepsze od samsunga oprocz posiadania tych kodedkow? Bo ten sony prawie 1000 drozszy, a nie ma matrycy VA i ogolnie jak tak czytalem to w wiekszosci samsunga bardziej chwala a jest duzo tanszy jak na podobne tv

Link to post
Share on other sites

Sam mam model bez kodeka DTS i problem w 90% przypadków codziennego użytkowania nie występuje, bo filmy zazwyczaj mają ścieżkę zakodowaną w AC3 lub do wyboru DTS lub AC3/AAC. A nawet jeśli jest tylko DTS, to wyodrębnienie i przekonwertowanie samej ścieżki to kilka minut roboty.

 

Samsung moim zdaniem wygrywa zdecydowanie, tak jak piszesz matryca VA da dobry kontrast i czerń. Smart może mniej rozbudowany, ale za to znacznie responsywniejszy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam mam model bez kodeka DTS i problem w 90% przypadków codziennego użytkowania nie występuje, bo filmy zazwyczaj mają ścieżkę zakodowaną w AC3 lub do wyboru DTS lub AC3/AAC. A nawet jeśli jest tylko DTS, to wyodrębnienie i przekonwertowanie samej ścieżki to kilka minut roboty.

 

Samsung moim zdaniem wygrywa zdecydowanie, tak jak piszesz matryca VA da dobry kontrast i czerń. Smart może mniej rozbudowany, ale za to znacznie responsywniejszy.

 

Ok, to chyba faktycznie nie będę się przejmował zbytnio tym kodekiem. Głownie i tak ogladam cyfrowke lub netflixa, zewnetrzne pliki to raz na miesiac moze, to nie powinno byc problemu.

No zdecydowałem się na tego samsunga. Jednak mam dylemt... Mozna kupic gwarancje na 5 lat do niego, ze wymienia wszystko bez mrugniecia okiem. Normalnie sa 2 lata i to z mrugnieciem czasami. Jednak za TV daje 7400 a to ubezpieczenie kosztuje 1750zł. Myslicie że warto? Jak duza szansa ze takiego samsnuga trzasnie zaraz po gwarancji? Pewnie duza, ale te 1750zł to strasznie duzo, to juz mozna dolozyc cos za te 2 lata do tej sumy i kupic najwyzej nowy TV :D Co myslicie?

Link to post
Share on other sites

To już zależy od Ciebie. Na pierwszy tv Samsung wziąłem przedłużoną gwarancję do 5 lat. Nim skończyła się gwarancja przedłużona to Samsung wyłączył wsparcie YouTube w tym modelu. Telewizor dziś ma 7 lat i nadal działa w rodzinie. Na obecny tv już nie brałem, stwierdziłem, że zbędny wydatek, moje ryzyko. Tv działa od 3 lat a i tak mam zamiar go zmienić na coś nowszego. Wprawdzie za swój wydasz dwa razy więcej niż ja za mojego i gdyby coś się stało po tych dwóch latach to będzie ból.

Ja tam na Samsungi nie narzekam. Plazma Samsunga u rodziców również działa prawie 7 lat i nic się nie dzieje, u brata 5 lat plazma i też działa.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To już zależy od Ciebie. Na pierwszy tv Samsung wziąłem przedłużoną gwarancję do 5 lat. Nim skończyła się gwarancja przedłużona to Samsung wyłączył wsparcie YouTube w tym modelu. Telewizor dziś ma 7 lat i nadal działa w rodzinie. Na obecny tv już nie brałem, stwierdziłem, że zbędny wydatek, moje ryzyko. Tv działa od 3 lat a i tak mam zamiar go zmienić na coś nowszego. Wprawdzie za swój wydasz dwa razy więcej niż ja za mojego i gdyby coś się stało po tych dwóch latach to będzie ból. Ja tam na Samsungi nie narzekam. Plazma Samsunga u rodziców również działa prawie 7 lat i nic się nie dzieje, u brata 5 lat plazma i też działa. Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

Dzięki, chociaż ta druga cześć to już nie ma co porównywać, co napisaleś o plazmach, bo to inna bajka. Ja mam plazme panasonica juz 10 lat, na pełnych obrotach po 8 godzin dziennie, bo tv leci do spania i nawet sie nie zwiesiła nigdy :D ale plazma to plazma wiadomo

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem te rozszerzone gwarancje jest sens brać pod uwagę tylko wtedy, jeśli istnieje ryzyko uszkodzenia mechanicznego.

 

to u mnie nie ma, chyba ze trzymajka pusci, ale dałem prawie 700zł, to powinna trzymać:D byle wytrzymał z 4 lata chociaż i nic poważnego sie nie psuło np matryca :D bo wtedy to sie nie opłaca juz naprawiac,  z 5000 nowa gosciu mowil w sklepie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...