Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, obecnie posiadam następujący komputer:

-CPU- intel i7 4790k

-MOBO- AsRock Z97 Pro4

-RAM: 2x4GB 1600Mhz Cl9

-GPU- MSI GTX 780

-PSU-Corsair VS 650W

-CASE- Zalman Z3 Plus

Chcę trocha go ulepszyć bo w niektórych grach już nie daje rady, planowałem zacząć od wymiany grafiki na gtxa 1060/1070 i dołożyć 4gb ramu. Co o tym sądzicie? Ewentualnie jakieś inne propozycje od czego zacząć? Budżet na początek około 2 tysiące 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Niech mnie poprawią znawcy, jeśli się mylę, ale póki co 8gb ramu styka do grania, a jeśli już dokładać do drugi komplet 2x4. Moim zdaniem zmień samą grafikę i zobacz, jak ci to hula. Jeśli grasz w 1080p przy standardowym odświeżaniu monitora, to gtx 1070 w zupełności wystarczy do komfortowego giercowania. W tej chwili powinieneś mieć spory wybór wśród używanych gtxów. Albo nowy 2060. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej, nie dokładaj 4GB pamięci, bo nie będzie pracy w dualu i stracisz na wydajności. Jak masz wątpliwości czy 8GB daje radę, odpal choćby MSI Afterburner i sprawdź ile pamięci zajmują gry, w które grasz.

 

Wymiana karty jak najbardziej, bo na obecnej masz 3GB, a pojawiają się gry, co potrzebują 4GB minimum, a 6GB zapełniają praktycznie w całości.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do tego procka kup GTX 1070 i już będziesz miał duży wzrost FPS  w grach w 1080p.Tak jak koledzy wyżej.W tej chwili jeszcze 8GB ramu wystarcza.Wiem po sobie,a lubię grać w najnowsze gry w maksymalnych ustawieniach graficznych i ramu jak najbardziej mi wystarcza.Jeżeli jednak cierpisz na nadmiar gotówki to dokup ramu,ale drugi komplet 2x4.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ramu bym nie kupował, chyba że gra by sprawiała jakieś problemy. Tym bardziej że to ostatnia platforma na ddr3 i do nowszego sprzętu nie przełożysz. 1060 też bym nie kupował bo to za mały wzrost wydajności względem gtx 780. Za to bym się zajął dopieszczeniem obecnego setupu jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś. Czyli oc procesora i oc pamięci.

 

Za 2k można szukać używane 1080ti, nowe rtx 2060 za 1600. No i ewentualnie 1070/1080.

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak masz 2000 zł ( wcześniej chyba nie doczytałem)to przynajmniej GTX 1080 a jak wyrwiesz za tę kwotę GTX 1080 Ti to jeszcze lepiej.Nic więcej bym nie zmieniał


Cena Asusa z kosmosu,tym bardziej że Gigabyte ma wyższe zegary.Radziłbym ci jednak GTX 1080 jeżeli masz 2000 zł. na kartę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...