Skocz do zawartości

Antena 4G + karta sieciowa i może router? Potrzebna pomoc.


Recommended Posts

Cześć i czołem,

 

 postaram się w miarę zwięźle wszystko opisać.

 

Mieszkam za granicą i jedyny dostępny dla mnie internet to nielimitowane LTE ( 4g ). Mój router to :

 

Huawei B525S.

 

Komputer : 

 

Gigabyte B450 Aorus 

Ryzen 5 2600

16 (8x8GB) G.Skill TridentZ 3200MHz

GTX 1060 6GB Asus OC Dual

 

Ustawiłem router tak, że łapię 5 kresek sygnału co daje mi prędkość od 5 do 15 downloadu oraz ok. 20+ uploadu. Problemem często jest ping, który skacze jak szalony albo utrzymuje się na poziomie 150/200+ co uniemożliwia mi grę w sieciówki. Z reguły jest OK ale w najmniej oczekiwanym momencie potrafi tak właśnie skakać.

 

 Zastanawiałem się czy kupno zewnętrznej anteny byłoby dobrym wyjściem, tak o by zwiększyć sygnał i może ustabilizować łączę. Nie jestem w stanie dowiedzieć się gdzie są najbliższe maszty sygnałowe, dostawca nie chce zdradzić takiej informacji a na googlach nie mogę znaleźć mapki pokazującej takie maszty w Irlandii.

 

 Przydałaby mi się też karta sieciowa bo nie posiadam chyba żadnej. Do komputera internet dostarczam nie za pomocą WiFi, a za pomocą tych urządzonek co wpinasz w kontakt i przeprowadzasz kabel. Nie wiem, internet chyba płynie kablami od prądu wtedy, czy o co chodzi. Ktoś mi tak polecił i tak mam. Jak się przełączę na wifi to działa w sumie tak samo bez większych różnic.

 

 No i router, może wypadałoby go zmienić? Generalnie pytanie brzmią :

 

1) Antena. Warto kupić czy nie? I jeśli tak to jaką?

2) Karta sieciowa, którą dobrać tak żeby dałą się wpiąć albo na usb albo bezpośrednio na płytę

3) Router, jeśli jest szansa, że wymiana routera poprawiła by stabilność łącza to również się za tym opowiadam. Jaki?

 

Z góry dziękuję i życzę wspaniałej niedzieli,

AmericanWay

Link to post
Share on other sites

Jakbyś podał dokładne parametry sieci i routera byłoby łatwiej coś doradzać. Procesor, ilość RAMu i typ karty graficznej nie ma najmniejszego wpływu na działanie internetu. Te informacje są zbędne.

 

Każda płyta, która jest na rynku ma kartę sieciową. Podepnij router bezpośrednio do komputera skrętką.

 

Sygnał LTE może być dostarczany na różnych częstotliwościach: 800, 1800, 2100 czy 2600 MHz., Sprawdź na jakiej częstotliwości router ma najlepszy sygnał i działa najstabilniej. Możesz to wymusić programem LTEWatch.  https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/index-en.php. Ja mam ten sam model z firmware z Play. Nie wiem jaki jest u ciebie firmware, może zadziała a może nie. Jak się dowiesz w jakim paśmie router działa najlepiej to potem dobierz pod konkretne pasmo antenę kierunkową. Twój router wspiera agregację pasm.  Możesz spróbować z taką anteną: https://www.cybertech.com.pl/p173,antena-dualna-lte-a-4g-17dbi-mimo-1800-2600mhz.html

Jeśli masz chwilowe problemy z Pingiem, to może jest tak, że router przełącza się na inny BTS.  Jakbyś kupił antenę kierunkową, to byś go skierował na jeden i ten sam przekaźnik. Router by nie tracił czasu na szukanie najlepszego sygnału i skakanie po okolicznych BTSach. Porządna antena raczej nie zaszkodzi. Mam ten sam model z anteną Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO. Transfery w odległości 4-5 km od BTS mam na poziomie 65 MBps, pingi około 30 ms.

 

Aha i sprawdź, aby antena miała odpowiednie złączki pasujące do twojego routera. Jam miałem początkowo swoją antenę podpiętą pod modem e3362. Potem jak kupiłem router B525 musiałem dokupić przejściówki.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim dzięki Benutzer za odpowiedź!

 

Jakie parametry sieci mam podać bo do końca nie wiem? Wejdę w router i wszystko wypiszę.

 

Mówiąc o podpięciu routera do komputera skrętką masz na myśli po prostu kablem internetowym czy jak? Bo nie rozumiem do końca.

 

Resztę przetestuję jak wrócę do domu, dzięki wielkie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...