Skocz do zawartości

Czy wymiana starej i5 przy RX 570 ma sens?


Recommended Posts

Witam! Na początek moja konfiguracja:

 

Procesor: i5-3470 z chłodzenie Spartan 3 LT

Płyta główna: MSI B75A-G43

Pamięć RAM: Kingston HyperX Savage 2x4GB DDR3 1600MHz

Karta graficzna: Gigabyte RX 570 4GB

HDD WD Blue 500GB

SSD Adata SX900 64GB

Obudowa Enermax Ostrog Lite

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W

Monitor MSI 144hz

 

Jako że czasy 4-rdzeniówek w grach są już za nami, niestety obecne i5 nie daje rady, bardzo często widzę Radeona na zegarach o 200mhz niższych niż być powinny, doładowywanie obiektów w locie (szczególnie w Ring of Elysium), losowe ścinki w nowszych tytułach, a w lolu nie mogę utrzymać stałych 144fps.

 

Z tego powodu zastanawiam się nad wymianą i5 np. na Ryzena 2600 bądź i5-8400, jako że jest to operacja dość kosztowna, wymagająca wymiany całej płyty głównej zastanawiam się nad jej sensem, rx 570 to średnia półka i w wielu grach dobijam 100 procent użycia karty graficznej nawet z i5-3470.

 

Dużo zyskam na takiej wymianie? Myślałem również o wymianie i5 na i7-3770k, aczkolwiek to wciąż 4 rdzenie

Edytowane przez thegoghe
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

3770k nie masz co kupować na swoją płytę, bo i tak go nie podkręcisz na B75.

 

Możesz zainteresować się Xeonem z Chin (ja tak dostałem swojego >> patrz stopka), bo to wychodzi sporo taniej, a to praktycznie i7 2/3 gen.

Link to post
Share on other sites

 

 

Tym bardziej że za swojego  i5-3470 dostaniesz około 150zł, czyli groszowy upgrade.

Nawet więcej, ja swojego i5 4460 puściłem za 300 zł, chętny znalazł się po 15 minutach od dodania ogłoszenia. 

Link to post
Share on other sites

Tylko czy dojdzie darmową przesyłką z Chin, może się "zagubić". Sam bym zmienił swój 3570k i tak nie podkręcę, a 4 wątki zrobią swoje. W moim przypadku do płyty wejdą e3-1230 v2 i e3-1245 v2.

@edit

Tak zauważyłem po chwili, że available- dostępne śledzenie, więc musi być rejestrowana.

 

Tylko, że nie widzę ikonki  PP jako zapłaty. zostanie zapłata kartą.

Edytowane przez Daniel82
Link to post
Share on other sites

Ten Xeon to i7 2600 w zasadzie wydajność i5 3470 z dodatkowymi 4 wątkami. Gdzie 4/4 rdzenie to za mało tam różnica i tak będzie znaczna.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Ja chyba wezmę Xeona 1230 v2 za mniej niż 300zł, bo 1245 v2 trochu droższa, bo te 2 xeony są jako obsługiwane przez płytę.

Obecny proc i tak stoi na stocku od nowości, jak dostałem w prezencie.
U nas na allegro drogo, bo trzeba dać grubo ponad 400zł.

 

Tylko mam obawy o działanie procka, nie zaginięcie paczki, żeby nie było że kasa w błoto.

Bo kupowanie i7 2600 raczej odpada, może być trochu gorzej 5-10% sandy vs ivy.
Ciekawe, że mojej płycie jedynie 2600 jest obsługiwany, a nie 2600k.

Edytowane przez Daniel82
Link to post
Share on other sites

Do mało popularnych plyt listy QVL są rzadziej aktualizowane (szczególnie o modele pod inny segment), osobiście bym się nie zdziwił gdyby większość (jak nie wszystkie) Xeony na 1155 poszłyby u Ciebie bez problemu.

 

A ten gość?

https://m.aliexpress.com/item/32785684964.html?trace=storeDetail2msiteDetail&spm=a2g0n.store_home.productList_15682170.0

Link to post
Share on other sites

Ja chyba wezmę Xeona 1230 v2 za mniej niż 300zł, bo 1245 v2 trochu droższa, bo te 2 xeony są jako obsługiwane przez płytę.

Obecny proc i tak stoi na stocku od nowości, jak dostałem w prezencie.

U nas na allegro drogo, bo trzeba dać grubo ponad 400zł.

 

Tylko mam obawy o działanie procka, nie zaginięcie paczki, żeby nie było że kasa w błoto.

Bo kupowanie i7 2600 raczej odpada, może być trochu gorzej 5-10% sandy vs ivy.

Ciekawe, że mojej płycie jedynie 2600 jest obsługiwany, a nie 2600k.

Jesteś pewien że nie obsługuje?

https://www.msi.com/Motherboard/support/b75a-g43#support-cpu

Link to post
Share on other sites

Ale to co jest w Chinach i tak jest taniej niż u nas, u nas na alledrogo, trzeba liczyć się z wydatkiem ponad 400zł, ba nawet bliżej ku 450zł+

Wysyłka jest za darmo, rejestrowana, można monitorować drogę pobytu procka. Za jakiegoś kuriera itd to trzeba liczyć te ponad 100zł drożej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...