Skocz do zawartości

logitech G413 czy Corsair K70 LUX


Recommended Posts

Proszę o pomoc w podjęciu decyzji odnośnie wyboru nowej klawiatury. Od ok. roku używam G413 i w sumie mi pasuje jednak chciałbym spróbować czegoś innego. Zastanawiam się nad zakupem Corsair K70 LUX wersja RED LED za ok 400zł (nowa). Występuje z przełącznikami RED i BROWN w tej samej cenie. Pytanie czy warto wymieniać Logitecha na Corsaira? Corsair na podpórkę na nadgarstek co jest dla mnie bardzo fajną opcją ale czy ogólne wrażenia z użytkowania będą lepsze/gorsze. Jeżeli już kupić do czerwone czy brązowe przełączniki? Które są cichsze przy pisaniu bo większości ja i żona używamy do pisania, ja czasem lubię pograć w WoT czy CS:GO. Proszę o pomoc bo promocja się kończy :)

Link to post
Share on other sites

Selektywne przełączniki Romer-G, implementowane w G413, mają znamienny "mushy" feeling, podobny do tych z klawiatur membranowych.

Erzacem zdają się być Brązowe Cherry MX, lub nieco ekscentryczne i egzotyczne Kailh Box Burnt Orange.

 

Aspekt jakościowy, wypada zaprawdę podobnie - nie widzę asumptu wymiany G413, Corsair niestety nie pyszni się dobrą renomą.

Tytułowy K70, jest nad wyraz głośny, jak na pospolite przełączniki Cherry MX.

 

Optowałbym za czymś znacznie bardziej lukratywnym we wspomnianym aspekcie - jakość, o ile pozagraniczne zakupy nie są dla Ciebie ślepą trwogą.

https://www.joybuy.com/600359279.html - Darmowa wysyłka, niestety trzeba być świadomym wysokiej szansy na VAT.

Keycapsy z tworzywa PBT, grawerowane od przodu, zostaną z Tobą naprawdę na spory okres czasu, po drugiej stronie - prozaiczne, laserowe keycapsy Corsaira z tworzywa ABS, wycierają się już po kilku miesiącach.

MX Red, jako przedstawiciel przełączników linearnych, mogą zostać jeszcze wyciszone przez o-ringi.

Stanowczy i niski bump aktywacyjny, zaleca przetestowanie ich przed zakupem - nierzadko zdarzające się niechciane literówki.

 

Mierząc w absolutną ciszę eskapizmu, zaleciłbym przełączniki Silent.

Modularny iGK61 z przełącznikami Gateron Silent - wymienne switche, okupują oczywiście ogólną jakość w kwocie, jednakże wygląda poczciwie.

https://bit.ly/2GiYSED

Musiałbyś oczywiście zapytać, jak wygląda aspekt logistyczny dla naszego rodzimego kraju.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...