Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam problem ze swoim komputerem którego niedawno złożyłem. Problem polega na zawieszeniu się podczas startu systemu. Przez pewien czas było nawet ok ale problem powrócił. System Windows 10 64 bit ver. 1809 procesor ryzen 5 2600k 16gb ram b450 aorus pro. Macie jakieś sugestie co może być nie tak?

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Wiesza się i wyłącza? Wiesza się i wisi na ekranie? Wiesza się na chwilę i wraca do życia?
Opisz trochę więcej bo wieszanie podczas startu to zbyt ogólne pojęcie. Jak rozumiem instalowałeś wszystkie sterowniki. No i jak z trybem awaryjnym?

Link to post
Share on other sites

Przycina kilka razy aż w końcu wiesza na stałe przy włączonym ekranie. Dodam że wróciłem do poprzedniej kompilacji Windows tj 1803 być może stery od procesora nie obsługują jeszcze najnowszej wersji systemu. Na stronie producenta pisze ze 1709/1803 supported. Czy to może być wina tych sterowników? Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Z tego co widzę przeglądając fora i internet to nie jestem pierwszy który ma problem z ryzenem pod Windows 10. Może ktoś wpadł na podobny temat lub samemu wyciągnął jakieś wnioski z czytania podobnych tematów? Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Składałem kilka komputerów na Ryzenach i nigdy nie było problemów z Windowsem 10. Spróbuj BIOS przywrócić na default, wyłączyć XMP jeśli działa. Jeśli masz >2 kości RAM to testuj na jednej.

 

Możesz ewentualnie (jak wstanie system) w CPU-Z sprawdzić jaką masz wersję AGESA. Dla 1.0.0.6 AMD zaleca AMD Chipset Driver 18.10.20.02 lub nowszy

 

W ostateczności reinstall systemu i update BIOSa do najnowszego. Dla pewności pozbądź się podczas diagnozowania dodatkowych urządzeń pod USB oraz dodatkowych dysków twardych 

Link to post
Share on other sites

Mam bios f4 najnowszy to f5 który niedawno wyszedł. Agesa mam najnowsza wersje sterownik ok chipsetu też ten co podałeś. Dzisiaj nie mogę już nic kompletnie robić na pc. Wcześniej przez jakiś czas było ok nie wiem czy ta aktualizacja nie psuje czegoś tzn ver 1809. System niedawno stawiany od nowa to już któryś raz z kolei nic to nie zmienia. Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

A ktoś mi powie do czego służy funkcja IOMMU w biosie? Na stronie producenta znalazłem wątek w którym pisze żeby to wyłączyć jeżeli system się wiesza i są freezy Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

G. Skill ripjaws V xmp 3000 MHz z tym że 2x4 cl15 15 15 35 50 1T a drugie 2x4 cl15 16 16 35 51 2T. Ustawione są obecnie na 3200 MHz cl 16 18 18 i chciałem CR na 2T ustawić ale programy ciągle pokazują 1T

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dwa różne zestawy ram ustawione na 3200 Mhz to raczej wyjaśnia sprawę. Musisz wyłączyć X.M.P jeśli chcesz by różne zestawy kości działały i ręcznie ustawić timingi. Podejrzewam, że ciężko będzie uzyskać stabilność. Radzę sprzedać kości i kupić jeden zestaw z listy QVL Memory. Szkoda Twojego czasu na szukanie właściwych ustawień. Ram są przyczyną Twoich problemów.

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spróbuję podmienić pamięci na dwa moduły i zobaczymy jak wtedy będzie działać. Póki co zmieniłem w opcjach zasilania szybkie uruchamianie na wyłączone i w profilu zasilania PCI expres ze średniego oszczędzisz energii na wyłączone i jakoś działa póki co.

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...