Skocz do zawartości

Jaki najtańszy wiatraczek do mojej obudowy, i jak podłączyć ? (burza mózgów)


Recommended Posts

Zbieram informacje na temat wartych uwagi wiatraczków do obudowy LanCool K62 Red Dragon :

> Specyfikacja wersji blue. Zdaje się seryjnie jest to model PT-AF14-3B w wersji z czerwonymi ledami.

Na stronie overclock.co.uk podają dodatkowy parametr:

System Fan (Front)     140mm Fan x 1 (1000RPM)
System Fan (Top)     140mm Blue LED Fan x 2 (1000RPM) 
System Fan (Rear)     120mm Fan x 1 (1500RPM)


Wszystkie cztery wiatraczki są spięte do regulatora obrotów.

 

Na co powinienem zwrócić uwagę szukając wentylatora na przód (zacina się, startuje dopiero po podkręceniu regulatora do połowy) ?
Wiem już 1000 RPM, 140mm, z czerwoną diodą (chyba że widoczna różnica w cenie to bez). Ceny poważnie zaczynają się od 50 zł w górę ? Sporo

Jakie rozwiązanie według was jest lepsze?
Chętnie kupiłbym dwa podświetlane czerwoną diodą. Jako że wentylatorki mam na ogól skręcone na minimalne obroty (cisza), raczej nie chciałbym aby były wolniejsze

Na regulatorze mam tylko cztery miejsca. Myślałem też nad innym rozwiązaniem:
Kupić dwa wentylatorki po 2 000 RPM, i za pomocą rozdzielacza (jest taki?) spiąć do jednego wejścia. Gdy jedno wejście zasili dwa wentylatorki ich prędkość spadnie o połowę, prawda?

A może lepiej drugi kupić super wolno obrotowy (200RPM?) i podpiąć bezpośrednio do mobo?

P.S.
(Nie jestem pewien co powoduje delikatne wibracie obudowy (dyski mocowane na gumkach tłumiących). Jeśli są to wentylatory może warto zmienić wszystkie, na jakieś nie generujące drgań. Niestety nie mogę wyczuć czy to one)

3 )

TU , TU , TU , i troszkę Tu znalazłem informację o Gelid SILENT 14.

Wygląda na tani, cichy wynalazek o średniej wydajności. Nie wiem jakie osiągi mają obecne wentylatorki co utrudnia decyzję. Jest jeszcze jedna rzecz : PWM. Jeśli mam własny regulator napięcia mam kupić TEN  czy TEN ???

Edytowane przez Wyrwinóg
Link to post
Share on other sites

Nie znam się na wiatrakach. Ja mam jeden dmuchający z przodu i specjalnie nie wnikam. Ale nasuwa mi się jedno pytanie: masz w obudowie  Celerona ® G4900T czy coś podobnego doThreadrippera™ 2990WX?. Myślę, że od takich informacji dożo zależy przy doborze odpowiedniego wentylatora.

Link to post
Share on other sites

Co do rozdzielacza (tak istnieją) to nie zadziała on tak, że 2 wentylatory będą się kręcić z połową obrotów. Oba będą miały swój maksymalny zakres (według Twojego przykładu oba będą miały po 2000rpm a nie 1000rpm)

Link to post
Share on other sites

Temat mnie wciągnął. Sporo się dowiedziałem, choć z obecnej perspektywy wiem jeszcze mniej niż wczoraj.
Idę się przespać, a temat można zamknąć/skasować. Jak zbiorę jeszcze trochę informacji stworze aktualny

benutzer, michalmx0 - dzięki za wsparcie. Z duszą perfekcjonisty może uda się znaleźć coś sensownego za stosunkowo niską cenę. Jeśli uda mi się to samotnie, dodam temat informacyjny

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...