Skocz do zawartości

Telewizor 40" do 3000zł


Recommended Posts

Witam, szukam jakiegoś telwizora, aktualnie mam stary Sony 32" z grubymi ramkami, jedyne co mnie ogranicza to szafki między którymi mam miejsca  95x95cm

Podejrzewam, że 43 żadnego nie znajdę żeby tam zmieścić. Myślałem o 42" ale ciężko w ogóle znalezć jakiś 42", jak już to są 43 tylko.

Podstawowe założenia:

- Cena do ok. 3 tys. zł (podejrzewam, że 40" będzie tanszy ale takim dysponuje budżetem)

- Wielkość do 42 (43?)"

- Odległość oglądającego do telewizora - 3 m. Oglądający będzie siedział naprzeciwko.

- Telewizor zostanie powieszony na ścianie

- W pomieszczeniu są zamontowane rolety

- Będzie służył do oglądania filmów, Netflixa (ubolewam nad tym, że nie mam teraz Netflixa w aktualnym TV), HBO GO, czasem lubię sobie obejrzeć jakiś mecz.

4K chyba nie ma sensu teraz kupować bo jedyne programy jakie mam 4K to Canal+ Discovery 4K i Canal+ sport 4k? Doradźcie coś, jak więcej info byście chcieli to pisać śmiało, z góry dzięki

Edytowane przez endoc1784
Link to post
Share on other sites

Ten Samsung ma jedna zasadniczą wadę, dla mnie osobiście nie do zaakceptowania.

Nie odtwarza ani nie puszcza po optyku dźwięku DTS.

Jeśli nie masz filmów z tym dźwiękiem lub będziesz robił konwersję ścieżek i nie jest to dla Ciebie problem to ok.

Netflix w 4K wygląda naprawdę dobrze ale w 40 calach i z 3m to raczej nie ma znaczenia. Poza tym matryca 60Hz w 4K trochę też słabo. Do tego zużycie prądu 100W, (przy 63W Panasonica) i brak wyjścia słuchawkowego.

Panasonic wprawdzie FHD ale zdecydowanie brałbym właśnie jego.

Ktoś powie, że herezje opowiadam ale zapraszam do lektury http://m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/full-hd-lepsze-od-4k.html

 

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites

Telewizor podobny do tego Panasonica, oba matryce VA 60Hz.

Nie wiem jak działa to HDR przy FHD i czy faktycznie coś daje.

Na plus tego panasa to podświetlenie Direct LED, czyli z tyłu panela, teoretycznie matryca powinna być podświetlona bardziej równomiernie. Edge LED to podświetlenie krawędziowe więc trudniej równomiernie podświetlić matryce.

Choć akurat tu nie ma reguły. Ja mam w UE55J6200 podświetlenie krawędziowe a szwagier w Sharpie 55CFG6022 ma tylne i mój panel jest podświetlony idealnie równomiernie a u szwagra już to nie wygląda tak dobrze, przy ciemnych obrazach oglądanych wieczorem wyraźnie widać jaśniejsze i ciemniejsze plamy, tzw clouding.

 

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o HDR to większego znaczenia nie ma czy to 4K czy fullhd . W sony niby jest ale pewnie kiepski .  Ale jak to mówią lepiej go mieć niż nie mieć . Trzeba jeszcze mieć materiał żeby to wykorzystać . Np konsolę z HDR lub jakieś filmy .

Link to post
Share on other sites

Bardziej chodziło mi o to, że ten Sony ma 8 bitowy panel bez FRC i nie mam pojęcia jak oni uzyskują to HDR.

Właściwą gradację można uzyskać na panelach 10 bitowych i ciekaw jestem jak to HDR wygląda.

Może to taki chwyt marketingowy?

Poza tym, tak jak piszesz, potrzebujesz odpowiednich materiałów nagranych w HDR, czyli właśnie 10bitową głębią kolorów, a przyznam szczerze, że o takich nie słyszałem w FHD.

 

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites

Bez problemu można znaleźć materiały 10bit zarówno SDR jak i HDR.

 

Do głowy przychodzi mi tylko Sony 43xf8505 jeśli chodzi o 120Hz przy małym rozmiarze. Szkoda tylko, że nie jest na matrycy VA.

Link to post
Share on other sites
Bez problemu można znaleźć materiały 10bit zarówno SDR jak i HDR.
Czyli jak odpalam na Netflixie film z DolbyVision to HDR jest też na FHD?W 8bitowym panelu można pocyganić trochę dodając FRC ale to nie to samo co pełne 10 bit, a tamten Sony tego nie miał.

 

Nadal uważam, że 4K na 43 calach z 3 metrów to niewypał. Owszem można ale po co?Do tego wydawać prawie 3,5k waluty za 43 cale? Cóż, jeśli ktoś cierpi na nadmiar kasy to czemu nie.

 

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites

Na Netflixie chyba bez ekranu 4k się nie odpali tryb HDR. Bardziej chodziło mi ogólnie o materiały dostępne w sieci. Ogólnie większość filmów jest nagrywana dalej w 1080p i dopiero później skalowana do 4k.

 

Moim zdaniem między pełnym 10bit a 8bit+frc w domowych zastosowaniach raczej będzie widocznej różnicy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...